> Forum > ๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ > Diyanet İşleri Başkanlığı > Personel Hizmetleri > İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010)
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010)  (Okunma Sayısı 1101 defa)
12 Mart 2010, 15:07:05
Mehmedi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 156


« : 12 Mart 2010, 15:07:05 »D   U   Y   U   R   U

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan;

Diyanet İşleri Başkanlığınca Sınav Yönetmeliğinin 5 ve 6 ncı maddeleri gereği olarak Teşkilatımızda halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur statüsünde çalışan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 6. maddesinin ilgili bent ve alt betlerinde ön görülen ve aşağıda belirtilen şartları taşıyan istekliler arasında Başkanlığımız Merkezinde sözlü ve uygulamalı olarak ilçe müftülüğü ve vaizlik Yeterlik Belge sınavları yapılacaktır.


Sınava alınacak adaylarda aranan şartlar:

a)      İlçe Müftülüğü Yeterlik Belge Sınavı İçin;

1-Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak,

2- Başkanlıkça açılan ihtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak, ancak doktora yapmış olanlarda bu şart aranmaz.

3- Kamu kurum ve kuruluşlarında toplam sekiz yıl görev yapmış olmak ve bu sürenin en az iki yılını Başkanlık teşkilatında vaiz veya dengi görevlerde çalışmış olmak.

b)   Vaizlik Yeterlik Belge Sınavı İçin;

1- Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak,

2- Başkanlık teşkilatında en az üç yıl görev yapmış olmak,

3- Başkanlıkça açılan ihtisas kursunu başarı ile bitirmiş veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak, ancak, bayanlarda bu şart aranmaz.

İlçe müftülüğü ve vaizlik yeterlik sınavına katılmak isteyenlerin 01.05. 2010 tarihi itibariyle yukarıda belirtilen şartları taşımış olmaları gerekmektedir. (Halen Eğitim Merkezlerinde ihtisas eğitimlerine devam eden ve 2010 yılında mezun olabilecek durumda olanlar Yeterlik Belge Sınavına başvurularını yapabileceklerdir.)

İlçe müftülüğü ve vaizlik yeterlik sınavına katılmak isteyenler http://personelweb.diyanet.gov.tr/personel/ adresinde bulunan “ilçe müftülüğü ve vaizlik Yeterlik Belgesi E-Başvuru Formu” nu doldurarak, İş Talep Formunu aşağıda istenen belgeler ile birlikte 26.03.2010 tarihine kadar bağlı bulundukları birim, müftülük, eğitim merkezi müdürlükleri ve yurtdışı din hizmetleri müşavirlik ve ataşeliklerine vereceklerdir.

İlgili birim, müftülük, eğitim merkezi müdürlülükleri ve yurtdışı din hizmetleri müşavirlik ve ataşelikleri de bu talepleri en geç 31.03.2010 tarihine kadar Başkanlığımıza ulaştıracaklardır.

Sınav sonucu başarılı olanlara verilecek yeterlik belgesi, hangi görev için sınava girmiş ise o görev için kullanılacaktır.

Duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan ve yukarıda belirtilen tarihlerden sonra yapılacak müracaatlar ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İlçe müftülüğü ve vaizlik yeterlik belge sınavına girecek adaylara sınav giriş belgeleri sınav tarihinde Personel Dairesi Başkanlığı Atama I Şubesi Müdürlüğünce verilecektir. 

Sınava girecek adaylara sınav tarihi ve yeri ayrıca bildirilecektir.

Adaylar, sınava alınabilmeleri için “Sınava Giriş Belgesi” ile birlikte nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.

Sınav Yönetmeliğinin 14 ncü maddesi gereğince sözlü ve uygulamalı sınav ayrı ayrı 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve başarılı sayılmak için her birinden en az 70 puan alınması şarttır.

İş Talep Formuna eklenecek belgeler;

1-      Nüfus Cüzdan Sureti, (birimince tasdikli)

2-      Öğrenim durumunu gösterir diploma veya belge, (diploma yabancı ülkeden alınmış ise YÖK den verilmiş denklik belgesi) (birimince tasdikli)

3-      Hizmetiçi Eğitim İhtisas Kursu bitirme belgesi, (birimince tasdikli)

4-      Hizmet Cetveli, (müftülük, eğitim merkezi müdürlüğü ve birimlerince verilecek )

5-      2 adet vesikalık fotoğraf, (fotoğrafın arkasına adı, soyadı, Kurum Sicili ve TC kimlik numarası yazılacaktır.)

İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Sınav Konuları

 

a) Kur’an-ı Kerim
 f) Fıkıh
 
b) Arapça
 g) Dini ve Mesleki Genel Kültür
 
c) Tefsir
 h) Başkanlık ve Devlet Memurları İle İlgili Mevzuat
 
d) Hadis
 ı) Hitabet
 
e) Kelam
 
 


Tarih: 12.03.2010
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010)
« Posted on: 28 Ocak 2023, 03:36:48 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) rüya tabiri,İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) mekke canlı, İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) kabe canlı yayın, İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) Üç boyutlu kuran oku İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) kuran ı kerim, İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) peygamber kıssaları,İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) ilitam ders soruları, İlçe Müftülüğü ve Vaizlik Yeterlik Belge Sınav Duyurusu(2010) önlisans arapça,
Logged
12 Mart 2010, 15:11:24
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.681Site
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2010, 15:11:24 »

Duyuru için teşekkürler hocam rabbim işin ehillerini göreve getirtsin inş
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &