> Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > ilimdunyasi.com Haberleri > 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili.
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili.  (Okunma Sayısı 17574 defa)
29 Mart 2009, 03:28:40
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839Site
« : 29 Mart 2009, 03:28:40 »Rivayetlere göre 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili Hayret Etmemek Mümkünmü Düşünün ? Gürcistan’da bulunan, insanların 1,77 milyon yıl önceki atalarına ait fosiller, insan öncesi canlılarla günümüz insanının ortak özelliklerini taşıyor.Konuyu Resimleri ile Görmek için üye olunuz ...
Buluntular, insanın, Afrika dışında bulunmuş en eski fosilleri olma özelliği taşıyor. Nature adlı bilim dergisinde yayımlanan makaleye göre 3 yetişkin ve 1 gence ait fosiller, başkent Tiflis’in 88 kilometre güneybatısındaki Dminisi’de bulundu.
Fosiller, kuyruksuz maymun benzeri yaratıklarla (australopithecines), insan türü (homo) arasındaki geçiş dönemini yansıtan özellikler taşıyor. Kol, bacak ve omurga fosilleri, bu canlıların bugünkü insanlar gibi tamamıyla dik biçimde yürüyebildiklerini, dolayısıyla Afrika’dan dünyanın başka bölgelerine yayılmalarını sağlayacak biçimde uzun mesafeleri yürüyebildiklerini gösteriyor. Bugünkü insana benzeyen bu özelliklere karşın kollar ve göreli olarak daha küçük bir beyni gösteren kafatasları, australopithecines türüne benziyor.


Dolayısıyla bu fosillerin, insanın modern özellikleriyle, atalarının özelliklerini şaşırtıcı biçimde birarada barındırıyor. Araştırma ekibinin başkanı olan Gürcistan Ulusal Müzesi’nden David Lordkipanidze, bu fosillerin “Afrika dışında bulunan en eski insan fosilleri olduğunu” söyledi. Lordkipanidze, “Başları ilkel, ayakları ise günümüz insanları gibi” dedi.

Bu fosillerin bulunmasına değin bilim adamlarının, “Afrika’dan dünyanın diğer bölgelerine yayılmış insanlar, günümüz insanlarına benziyordu” diye düşündüklerini belirten Lordkipanidze, bu düşüncenin, bu bulgularla birlikte ortadan kalktığını kaydetti.

Çalışmaya katılan Harvard Üniversitesi antropologlarından Daniel Lieberman da, bugünkü görünümüne doğru evrim geçirmesinin, örneğin ayağa kalkmasının sanıldığı gibi çabucak gerçekleşmiş bir süreç olmadığını, dönüşümün yavaş ve aşamalı olduğunu vurguladı.


Kaynak :NTVMSNBC

Fakirullah Kişisel Görüş : Bu konunun insanların Atasının Maymuna benzer Bir varlık olmasının Kanıtıdır diyenlere  yani darvanizme vuranları kesinlikle tenkid ediyorum bu görüşü tasvip (uygun görmek , kabullenmek) etmek insanı helaka (yokluga hüsrana) götürür...


Başka Bir Kac Forumdan da Yayımlanan Tepkiler ( dmanisi Bilmecesi)

Ntvmsnbc.com haberine konu olan bulgular, evrim teorisi adına ortaya koyduğu bilmeceler açısından paleoantropolojide yeni bir dizi tartışmayı başlatan Dmanisi kenti kazı alanından elde edilmiştir. Dmanisi, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'in 88 kilometre güneybatısında yer almaktadır. İlk olarak 1936 yılında başlatılan kazılar kentte yer alan ve ortaçağdan kalan bir kalenin yakınında sürdürülmektedir. Kazı ekibinin başkanlığını günümüzde Gürcü paleoantropolog David O. Lordkipanidze yürütmektedir. Çeşitli arkeolojik ve paleontolojik bulgular veren kazı alanı, 1991 yılından itibaren ve özellikle 1999 yılında gün ışığına çıkarılan paleoantropolojik bulgularla, evrimcilerin insanın kökenine dair hayali senaryolarını zora sokmuştur. İnsanın kökeniyle ilişkilendirilen fosiller, üç adet çene, üç adet kafatası ve birkaç iskelet parçasından meydana gelmektedir ve günümüzden yaklaşık olarak 1.8 milyon yıl kadar öncesine tarihlendirilmektedir. Evrimciler, Dmanisi fosillerinin, yaklaşık 2 milyon yıl kadar önce Afrika'dan dünyaya yayıldığını öne sürdükleri hayali maymun adamların soyundan geldiğini iddia etmektedirler. Ve Dmanisi'nin de bu masalsı maymun adam göçünde bir yerleşim bölgesini temsil ettiğini öne sürmektedirler.

Ancak fosillerle ilgili temel sorun şudur ki, evrimci paleoantropologlar arasında bunların hangi kategoride sınıflandırılacağı üzerinde bir görüş birliği sağlanamamıştır. Dmanisi fosilleri, kafatası ve çene anatomisiyle Afrika'da daha önce bulunmuş olan Homo erectus fosilleriyle benzerlik göstermektedir (Bazı paleoantropologlar Afrika Homo erectus'unu Homo ergaster olarak kategorilendirmektedir). Ancak bazıları bunları, nispeten küçük ebatlarını gösterge alarak, Homo habilis'le ilişkilendirmiştir (Homo habilis, spekülatif amaçla kullanılmış çok az sayıda fosil bulgusuna dayanan ve daha çok maymunlarla insanlar arasında kurgulanmış hayali bir kategoridir. Bernard Wood ve Mark Collard gibi önde gelen anatomistler, habilis'in insanın ait olduğu Homo genusunda yeri bulunmadığını, bunların Australopitecus maymunlarıyla benzerlik gösterdiğini savunmaktadırlar). Diğer bazı araştırmacılar ise Dmanisi fosillerinin Homo erectus yerine Homo georgicus olarak ayrı bir tür olarak tanımlanması gerektiğini öne sürmektedirler.

Science dergisinde Dmanisi bulgularıyla ilgili olarak daha önce yayınlanan makalede şunlar yazılmıştır:
"Hepsi bir arada incelendiğinde, Dmanisi kafatasları atalarımızın Afrika'yı daha önce, evrimin daha önceki evrelerinde, yani tahmin edilenden çok daha önce terk ettiğini gösteriyor. Ancak Dmanisi kalıntıları insanın evrimi ağacında tam olarak nereye uyuyorlar ve bir veya birkaç türü mü temsil ediyorlar? Bu sorular bir tartışmanın başlamasını ateşliyor". (1)
Burada önemle bir noktayı tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Çeşitli homo kategorilendirmeleri ve hayali atalarımızın Afrika'yı terk ettikleri gibi ifadeler, yalnızca evrimci kaynakların bir ürünüdür. Gerçekte atalarımızın farklı şekilde kategorize edilebilecekleri gibi bir evrim veya Afrika'dan göç söz konusu değildir. Burada bu evrimci ifadelerin tekrarlanmasının tek sebebi, evrimciler açısından durumu izah etmek gereğinderdir.
Görüldüğü gibi Dmanisi fosillerinin kimliği üzerinde evrimcilerce benimsenmiş ortak bir bakış açısı bulunmamaktadır. Bu durumda konuyla ilgili bilim haberlerinin bilim adamları arasında sürüp giden bu tartışmaları vurgulaması, ortaya konan iddiaların bilimsel objektiflik taşımayan spekülatif yorumlar olduğunun altını çizmesi gerekir. Oysa Ntvmsnbc.com haberinde bu açıdan büyük bir vurdumduymazlık sergilendiği, hayali evrim senaryolarının, bilimsel nitelik taşımamalarına karşın, Darwinist önyargılar yüzünden körü körüne benimsenip desteklendiği görülmektedir.

Son bulgular ve Ntvmsnbc.com'un hayali Australopithecus-Homo geçişi hakkındaki çarpıtması
Dmanisi'de elde edilen ve Ntvmsnbc.com haberine konu olan son bulgular, İngiliz bilim dergisi Nature'ın 20 Eylül 2007 tarihli sayısında yayımlanan bir makalede tanıtılmaktadır. Lordkipanidze'nin başyazarı olduğu ve 18 kişilik bir araştırmacı ekibince hazırlanan bilimsel rapor, kafatası daha önce incelenmiş bir gencin iskelet kalıntılarını, çenesi daha önce incelenmiş bir erişkinin bazı kol-bacak kalıntılarını ve daha küçük olan iki erişkinin ayak kemikleriyle ilgili bilgiler sunmaktadır(2). Araştırmacılar, küçük beyin hacmi ve beden ebatlarına karşın, ayak kemeri ve omurganın yapısı, kolla bacak ve dişiyle erkek ebatları arasındaki oranların günümüz insanında olduğu şekilde olduğunu, buna gore Dmanisi fosillerinin dik yürüyen kişilere ait olduğunu belirtmektedirler.

Fakat buna rağmen Ntvmsnbc.com haberinde bulgularla ilgili olarak evrim teorisinin bilindik masallarına yer verilmekte ve "Fosiller, kuyruksuz maymun benzeri yaratıklarla (australopithecines), insan türü (homo) arasındaki geçiş dönemini yansıtan özellikler taşıyor" şeklinde bir iddia ortaya konmaktadır.

Oysa bu, tamamen bir aldatmacadan ibarettir. Ntvmsnbc.com bu ifadelerle sanki böyle bir geçiş dönemi varmış, son fosiller bunun yeni delillerini ortaya koymuş gibi bir izlenim uyandırmaya çalışmaktadır. Ancak Australopithecus ile Homo genusları arasında fosillerle delillendirilen böyle bir geçiş bulunmamaktadır. Bunun en güzel göstergesini, fosil bulgularıyla ilgili yorumlarında bu alanda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan Daniel E. Lieberman'ın yorumları oluşturmaktadır. Harvard Üniversitesi antropoloğu olan Lieberman, araştırmacıların Nature yazısına eşlik eden ve aynı dergide yayımlanan yorum yazısında "Austrolopithecus ile Homo arasındaki geçiş daima karanlıkta kalmıştır" demektedir. Prestijli New York Times gazetesinin bilim yazarı John Noble Wilford da Lieberman'ın bu yorumunu aynen aktarmaktadır ki, bu durum insanın ait olduğu Homo genusuyla evrimcilerce hayal edilen maymunsu ataları arasında geçişin kanıtları olmadığının açık ve net bir kanıtını oluşturmaktadır. Amerikan ve Avrupalı yayın organlarında teyid edilen bu durum Ntvmsnbc.com haberinde okurlardan gizlenmekte, tamamen aldatıcı ve taraflı bir tutum sergilenmektedir.
Ntvmsnbc.com, fosillerin küçük ebatlarıyla ilgili olarak evrim teorisini en baştan bir dogma olarak benimsemiş araştırmacıların yorumlarını körü körüne aktarmakta ve "Bugünkü insana benzeyen bu özelliklere karşın kollar ve göreli olarak daha küçük bir beyni gösteren kafatasları, australopithecines türüne benziyor" şeklinde hiçbir geçerliliği olmayan bir iddia ortaya koymaktadır.

Oysa Lieberman'ın yorumlarında fosillerin ait olduğu bireylerin boyları insan varyasyonunun dışında kalmadığı görülmektedir. Erişkinin 48-50 kilogram ve 147-166 cm boya sahip olacağı tahminini yapan Lieberman, genç bireyin 40-43 kilogram ve 145-161 cm uzunluğunda olacağını ifade etmekte, bu kişinin erişkin halinde bu değerlerin daha da artacağını eklemektedir. Fosillerin Australopithecus özelliği gösterdiği öne sürülen beyin hacmi ise gerçek kafataslarına dayanmamaktadır. Beyin hacmiyle ilgili değerler, diğer kemiklerden ve beden-beyin oranlarının önceden bilinen değerlerine g...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
« Son Düzenleme: 29 Mart 2009, 03:47:49 Gönderen: fakirullah »
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.039


View Profile
Re: 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili.
« Posted on: 27 Ekim 2021, 06:26:34 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. rüya tabiri,1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. mekke canlı, 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. kabe canlı yayın, 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. Üç boyutlu kuran oku 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. kuran ı kerim, 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. peygamber kıssaları,1,77 milyon yıllık İnsan Fosili. ilitam ders soruları, 1,77 milyon yıllık İnsan Fosili.önlisans arapça,
Logged
29 Mart 2009, 12:25:21
Hafiz Vuslat
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2009, 12:25:21 »

Cok ilginc bi bulus.Bizlerle paylastiginiz icin tesekkurler,emeginize saglik..
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
29 Mart 2009, 15:27:38
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.682Site
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2009, 15:27:38 »

Evrim ve darwinizm teorileri vardır hiçbir şekilde ispat edilememiştir yani araştırmaya dayalı bir şey değildir bilim delillerle
açıklanabilir bu teorileride şuanda çürütülmüş bunlara inananları aklı selime davet ediyorum
Teşekkür ediyoruz hocam bilgilendirdiğiniz için

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
20 Temmuz 2009, 00:29:00
TT

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2


« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2009, 00:29:00 »

teşekkürler hocam

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
30 Kasım 2009, 12:04:35
akmina

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 477


« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2009, 12:04:35 »

Teşekkürler ALLAHIN selamı üzerinize olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 6   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &