> Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > Yıldızname > Yıldızname / Terazi Kadını
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıldızname / Terazi Kadını  (Okunma Sayısı 20208 defa)
19 Şubat 2009, 01:17:51
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839Site
« : 19 Şubat 2009, 01:17:51 »Terazi Kadını'nın Yıldıznâmesi

Bu burç ve yıldızın tesiri altında doğan kadın için de üç vecih vardır:

Birinci Vecih: Zühre'ye mütenâzır olursa kırmızıya meyyâl beyaz benizli, güzel yüzlü, orta boylu, kalın vücutlu, yuvarlak çehreli, baygın bakışlı, ince ve kavisli kaşlı bir kadın olup izzet-i nefis sahibi, zeki ve mâhir, herkes indinde sevimli, güzel kokuları, zinet ve ihtişamı, zevk ve safayı sever, şehevi kuvveti pek az, cimâ ve mukarenetten sakınan, fettan, mal ve servete istekli, erkeklerden çekici olur. Tabiatı zayıf, lisânı latif, akıllı ve zekidir. Göbeğinin altında bir ben ve göğsünde bir alamet vardır. Birçok hastalıklara mâruzdur. Kanı galeyanda, safranı gâlip olduğundan ekseri baş ağrısı ve baş dönmesinden muzdarip olur. Mide ve ciğerinde ağrı ve sancıdan ızdırap çeker. Kan aldırmak, müshil almak, nilüfer şerbeti içmek faydalıdır.

İkinci Vecih: Zühâl'e mütenâzır olursa, esmer veya buğday benizli, kalın dudaklı, çatık kaşlı, geniş göğüslü, orta boylu, şişman, tedbir ve zekası mutavassıt bir kadındır. Zevk ve safayı sever. Müsrif, hile ve hud'aya müsait, tabiatı fasid, cimri ve kalbi katı, tuzlu ve ekşiye istekli, ekser vakitlerini rahatsız geçirir.

Üçüncü Vecih: Müşteri'ye mütenâzır olursa; ya beyaz yahut kırmızıya meyyâl sarı benizli, şehlâ gözlü, ince vücutlu, ince ve kırmızı dudaklı, sırrını gizlemez, kendisine buğzedenleri dost sanır, nasihat edenleri düşman addeder bir kadın olup mal ve mülkü çok, kadri yüce bir adamın muhabbetine nail olmuştur. Ticarette talii yâverdir.Yanağında ve göğsünde bir alamet, göbeğinin yanında ve avret yerinin tam üstünde siyah bir ben vardır. Mukarenet esnasında müteharrik olur. Serbest tavrı ve mizacı dolayısıyla hakkında öte beri söz söylenir. Yaşı ilerledikçe serveti artar. İhtiyarlığında tevbeye ve iyi hâle nâil olur.

Hayatı ve Maişeti Hânesi: Burcu Mizân ve yıldızı Zühre'dir. Hayatı kâh rahat, kâh zahmetli geçer. Bazen iyi, bazen de fenâ yaşar. Kalbinde fesad olmadığından sırrını herkese açar ve herkesin yüzüne güler. Zevk ve safayı, bağ ve bahçeyi sever. Kime iyilik ederse fenalık görür.

Malı ve Ticâreti Hânesi:
Burcu Akrep ve yıldızı Merih'tir. Topladığı malı faydası olmayan adamlara yedirir. Birçok malını erkekler yer. Zarurete düşer ise de refah kazanır. Çaba ve gayreti ve elinin emeğiyle topladığı serveti, ömrünün sonuna değin yer ve içer.

Kardeşleri Hânesi: Burcu Kavs ve yıldızı Müşteri'dir. Gerek erkek ve gerek kız kardeşleri içinde en ziyâde bahtı yâver olan ve ebeveyni için en sevgili olanı kendisidir. Bunların birtakımı ile imtizaç edip bir kısmı ile ülfet edemez. Aralarında kavga ve nizâ olu. Ekseri kardeşlerini eliyle defneder.

Babası ve Anası Hânesi: Burcu Cedy ve yıldızı Zühal'dir. Peder ve vâlidesine ştaatkâr olup onlar da kendisinden râzı olurlar. Zühâl'e mütenâzırlardan ise, pederi vâlidesinden evvel vefât eder.  Eğer Kamer'e mütenâzırlardan ise vâlidesi daha evvel vefât eder. Bunlardan miras olarak eline mal ve mülk geçer; lâkin bu yüzden hasımlaşır ve mahkemeye düşer.

Evlâdı ve Ahfâdı Hânesi: Evladları erkektir. Ancak bu hususta bahtı azdır. Birkaç defa düşük yapar. Birkaçı da büyüdükten sonra vefât eyler. Hele bir oğlunun vefâtı, kendisini fevkalâde hüzne gark eder.

Hastalığı ve İlletleri Hânesi: Burcu Hut ve yıldızı Müşteri'dir. En ziyâde hastalıkları, balgamın galebesi, kan galeyanı, bel ve yarım baş ağrısı ve mafsal sızılarıdır. Bahar ve yaz mevsimlerinde kan aldırmak iyidir. Sirke ve hindiba yemek faydalıdır. Çok soğuk sular ve şerbetler içmek, bilhassa balgamın galip olduğu zamanlarda iyi değildir. Çok ekşi yemeli, sık sık müshil almalı, ara sıra sirke içmeli, sonbahar ve kış zamanlarında zencefil, hind cevizi, baharat ve şekerden mâmul toz veya macundan hergün bir miktar kullanmalıdır.

Zevci ve Firâşı Hânesi: Burcu Hamel ve yıldızı Merih'tir. Sarıya meyyâl beyaz benizli zecvlerden hayır görür. Baliğ olduğı sıradaesmer benizli ve kasığında alâmet olan bir kadından hayır görerek ondan sonra daima meserret içinde yaşar. Kocasını sever, kıskanç olur. Ya bir zevc ile kalır veya beşe kadar kocaya varır.

Korkusu ve Mevti Hânesi: Burcu Sevr ve yıldızı Zühre'dir. 7 aylık, 7, 14, 24 ve 30 yaşlarında senenin talii bu burç ve yıldızda olduğu zaman ölüm korkusu vardır. Bunlardan kurtulursa 83 yaşına kadar yaşar. Evlâdının torunlarını görür.

Yolculuğu ve Hareketleri Hânesi:
Burcu Cevza  ve talii Utarid'dir. Uzun bir sefere gider ve selametle vatanına avdet eder. En hayırlı seferi çarşamba günü kıble veya garp tarafına doğru olan yolculuğudur. Deniz seferi, kara yolculuğundan hayırlıdır. Bu esnada hayvandan düşer ise de zarar görmez.

İzzet ve İkbâli Hânesi:
Burcu Seretan ve yıldızı Kamer'dir. Erkek ve kadın, büyükler indinde muazzez ve muhterem olur. Ahbabı çok, yaşayışı latfitir. Kadri yüce bir zattan muhabbet, meveddet ve hürmet görür. Ondan hayra nâil olur. Bundan dolayı hased edilir. Nereye giderse hürmet bulur.

Emel ve Arzusu Hânesi: Burcu Esed ve yıldızı Güneş'tir. Emel ve arzusunda sebatkâr olur. Niyet eylediği şeyi icrâ etmeden vazgeçmez. Sireti güzel ve akıbeti hayırlıdır. Tab'ında acele galip olduğundan can sıkıntısından pek az kurtulur. Çok rüya görür ve ekserisi çıkar.

Düşmanı ve Hasedçileri Hânesi: Burcu Sünbüle ve yıldızı Utarid'dir. Esmer benizli kadınlardan düşmanı çoktur. Her görüştüğü kadın, ona adavet eder ise de bir zarar veremezler. Esmer yüzlü, orta boylu, yüzünde âşikar bir alamet olan kadından korkulur. Çünkü büyü yapıp bir virâneye gömecektir. Bundan sakınmalıdır.

Erkek ve kadın; dost, ahbab ve şerik olmak üzere yıldızı havai (hava) olanlar muvafık olup türabi (toprak) olanlardan sakınmalıdır; çünkü en büyük düşmanları, bunlardandır. Hayırlı günü cuma ve zararlı günü, çarşamba günüyle pazartesi gecesidir. O gece, kocasıyla yatmamak icâb eder.

Münasip madeni, altın ve pirinç; taşı, kırmızı akiktir. Kanı galeyan eylerse kan aldırmalıdır. En münasip hayvan, kır ve doruk kısrak; elbise ise kırmızı renkli keten ve yündür. Cuma günü sabahleyin müracaat eylediği takdirde maksadı yerine gelir. Yattığı zaman başını kıble veya garba doğru koyarsa rahat uyur.

Eğer gebe kalmaz ise, biraz Mekke bağtıranı alıp güzelce döverek eledikten sonra mumsuz bala koyarak hafif ateş üzerinde kuruyuncaya kadar tutmalı. Daha sonra üzerine biraz tatlı zeytinyağı koyup temiz bir beze çıkın yaparak hayızı müteakip kullanmak suretiyle mukarenet etmeli. Biiznillahi teala, gebe kalır.

Kaynak: "Yıldızname-i Hüseyni", El Hüseyin Seyyid Süleyman. Alıntı vesilesi kitapdır...

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.039


View Profile
Re: Yıldızname / Terazi Kadını
« Posted on: 23 Eylül 2020, 12:51:16 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yıldızname / Terazi Kadını rüya tabiri,Yıldızname / Terazi Kadını mekke canlı, Yıldızname / Terazi Kadını kabe canlı yayın, Yıldızname / Terazi Kadını Üç boyutlu kuran oku Yıldızname / Terazi Kadını kuran ı kerim, Yıldızname / Terazi Kadını peygamber kıssaları,Yıldızname / Terazi Kadını ilitam ders soruları, Yıldızname / Terazi Kadınıönlisans arapça,
Logged
06 Temmuz 2009, 00:17:12
boncuk06

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 87


« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2009, 00:17:12 »

paylaşım için teşekkürler
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
10 Eylül 2010, 00:14:33
Ekvan
Varlıklar, alemler, dünyalar. (Evren).
Tecrübeli Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 19.233


« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2010, 00:14:33 »

En başından okudum çok tutuyo yaa Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
31 Temmuz 2012, 16:42:28
sen istersen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 131


« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2012, 16:42:28 »

Paylaşım için teşekkürler.Faydalandım. :)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
25 Ocak 2014, 19:09:19
✿ Yağmur ✿

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 6.684


Site
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2014, 19:09:19 »

Paylaşım için teşekkürler.Faydalandım. :) _♥  ;) ;)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &