> Forum > ๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ > Diyanet İşleri Başkanlığı > Personel Hizmetleri > Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı  (Okunma Sayısı 1630 defa)
15 Mart 2010, 18:32:57
Mehmedi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 156


« : 15 Mart 2010, 18:32:57 »DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında vaiz, Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım ihtiyacının karşılanması amacıyla,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) bendi uyarınca sözleşmeli olarak 200 adet vaiz, 700 adet Kur’an kursu öğreticisi, 598 adet  imam-hatip ve 32 adet müezzin-kayyım alınacaktır.

                       

Müracaat edecek adaylarda aşağıdaki şartlar aranacaktır:


1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. 

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen “itikat, ibadet, tavır ve hareketlerinin İslâm törelerine uygunluğunun çevresinde bilinir olmak” şartını taşımak,

3-Müracaat ettiği unvanla ilgili ve geçerlilik süresi olan yeterlik belgesine sahip olmak,

4- İmam-hatip ve müezzin-kayyım için erkek olmak, vaiz ve Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak,

5- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya 31.07.2011 tarihine kadar erteletmiş olmak, ya da askerlikle ilişiği bulunmamak,

6-2008 KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve en az 50 puan almış olmak, (Aday KPSS’ye  hangi öğrenim düzeyinde katılmışsa yerleştirme işleminde de o öğrenim düzeyi dikkate alınacaktır. Ayrıca, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için  KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

7- Vaizlik için ilahiyat fakültesi mezunu olmak,

8- Kur’an kursu öğreticiliği ve imam-hatiplik için ilahiyat fakültesi mezunu,  ilahiyat ön lisans mezunu veya hafızlık belgesine sahip  imam-hatip lisesi mezunu, imam-hatip lisesi mezunu olmak,

9- Müezzin-kayyımlık için imam-hatip lisesi mezunu, veya hafızlık belgesine sahip lise/dengi okul mezunu olmak,

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca yerleştirilmiş olup halen sözleşmeli vaiz, sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, sözleşmeli imam-hatip ve sözleşmeli müezzin-kayyım olarak görev yapmakta olanların farklı unvanlara müracaatları kabul edilecek, görev yaptıkları unvanlara müracaatları kabul edilmeyecektir.

   

Adaylar en fazla 10 il tercihinde bulunabileceklerdir.

 

Sözleşmeli vaiz,  sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, sözleşmeli imam-hatip ve  sözleşmeli müezzin-kayyım olarak görev yapmakta iken, istifaen görevlerinden ayrılanların müracaat tarihi itibariyle 1 yılı dolmadıkça müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu durumda olduklarının sonradan anlaşılması halinde sözleşmeleri iptal edilecektir.   Yukarıdaki şartları taşıyanlar müracaatlarını 16/03/2010 ile 31/03/2010 tarihleri arasında  www.diyanet.gov.tr adresindeki “Personel Hizmetleri” bölümüne girerek bu sayfada bulunan Sözleşmeli Personel E-Başvuru  adresi üzerinden yapacaklardır.

 

Adaylar web üzerinden müracaatlarını yaptıktan sonra müracaatlarının onaylanması (aktivasyon) için 16/03/2010-31/03/2010 tarihleri arasında, başvuru için gerekli belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. İl Müftülüklerinde konuyla ilgili yetkili memurlar http://personelweb.diyanet.gov.tr/personelprogramlari web adresinde yazılı olan programa girerek adayın girdiği bilgiler ile verdiği belgelerdeki bilgileri kontrol ederek hatalı beyan veya  giriş varsa düzelttikten sonra web programındaki Müftülük Onayı(aktivasyon) işleminin ardından aday başvuru formundan iki nüsha yazdırıp, müftülük gelen evrak defterine kaydını yapacak, formun her iki nüshası, yetkili memur ve müracaat eden aday tarafından (ad, soyad ve unvanı yazılarak) imzalanacak, formun bir nüshası müftülükteki dosyada muhafaza edilecek, diğer nüshası ile ibraz edilen belgeler  adayın kendisine iade edilecektir.

 

Müftülük tarafından onaylanmamış müracaatlar yerleştirmede dikkate alınmayacaktır.

 

Müftülük onayından (aktivasyon) sonra aday başvuru bildirilerinde hangi nedenle olursa olsun kayıt değişikliği yapılmayacaktır.


İmam-hatiplerin yerleştirilmesi, öncelikle köyler ve küçük yerleşim yerleri olmak üzere (D) grubu camilere; müezzin kayyımlar ise il ve ilçe merkezlerinde müezzin-kayyım kadrosu olmayan veya müftülüklerce uygun görülen  camilere yapılacaktır.

 

Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan müracaatlar ile posta yolu ile yapılan ve  31/03/2010 tarihinden sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

Yerleştirme işlemleri, Başkanlığımızca bilgisayar ortamında KPSS puanı baz alınmak ve en yüksek puandan başlamak suretiyle adayların tercihleri dikkate alınarak aşağıdaki kriterlere göre;

 

1- Vaizlerin, ilahiyat fakültesi mezunları arasından,

 

2 -Kur’an kursu öğreticileri ile imam-hatiplerin;

 

a- Öncelikle ilahiyat fakültesi mezunları arasından,

b- İlahiyat fakültesi mezunları yerleştirildikten sonra boş kontenjan kalması halinde ilahiyat ön lisans mezunları ile hafız imam-hatip lisesi mezunları arasından,

c-Tahsis edilen kontenjanların (a) ve (b) fıkralarında belirtilen esaslar çerçevesinde doldurulamaması halinde imam-hatip lisesi mezunları veya imam-hatip lisesi mezunu olup diğer (İlahiyat dışı) yüksek okul ve fakülte mezunları arasından,

 

3- Müezzin-kayyımların, imam-hatip lisesi mezunu, veya hafızlık belgesine sahip lise/dengi okul mezunları arasından,

 yapılacaktır.   

Yerleştirme kategorisi içerisinde KPSS puanı eşit olanlardan KPSS’ye girdiği tarihteki öğrenim belgesinin tarihi önce olanlara, bu da eşit ise doğum tarihi önce olanlara öncelik verilecektir.


Yerleştirmeler  05.04.2010 tarihinde bilgisayar ortamında yapılacak ve yerleştirme sonuçları 06.04.2010 tarihinde yukarıda verilen internet adresinden öğrenilebilecektir.

 

Kur’an Kurslarında eğitim ve öğretimin devam etmesi sebebiyle Kur’an kursu öğreticisi yerleştirmeleri 2010 yılı Haziran Ayında  yapılacaktır.


Son sınıf öğrencisi olarak KPSS’ye katılıp mezun olamayanların müracaatları kabul edilmeyecektir.


Başvuru için gerekli belgeler;


1-T.C. Kimlik nolu nüfus hüviyet cüzdanının aslı,

2-Öğrenim durumunu gösterir diplomanın aslı veya onaylı örneği,

3-KPSS sonuç belgesi(2008 yılına ait)

4-Hafızlık belgesinin aslı veya onaylı örneği  (hafız olduğunu beyan etmiş ise).

5-Sabıka kayıt belgesi (Sabıka kaydı bulunanların ayrıca mahkeme kararı)

6-Daha önce herhangi bir kurum da çalıştı ise  hizmet belgesi.

7-Terhis veya tecil durumunu ya da askerlikle ilişiğinin olmadığına dair, askerlik şubesinden alınmış askerlik belgesi.


 
Tarih: 15.03.2010

PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı
« Posted on: 28 Ocak 2023, 04:05:47 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı rüya tabiri,Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı mekke canlı, Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı kabe canlı yayın, Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı Üç boyutlu kuran oku Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı kuran ı kerim, Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı peygamber kıssaları,Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı ilitam ders soruları, Sözleşmeli Vaiz, K.K.Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı önlisans arapça,
Logged
15 Mart 2010, 18:34:21
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.681Site
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2010, 18:34:21 »

Rabbim işin ehli olanları görevlendirsin inş
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &