> Forum > ๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ > Diyanet İşleri Başkanlığı > Personel Hizmetleri > 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı  (Okunma Sayısı 764 defa)
19 Haziran 2012, 20:20:22
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.681Site
« : 19 Haziran 2012, 20:20:22 »
Konu : 4/B Sözleşmeli  İmam-Hatip  ve Müezzin-Kayyım Alımı.


İlan Tarihi: 19.06.2012

   
 
                                                                                D U Y U R U

 
 Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında imam-hatip ve müezzin-kayyım ihtiyacının karşılanması amacıyla,  657 sayılıDevlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar KuruluKararında belirtilen “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav Şartı” başlıklı Ek Madde2/b çerçevesinde sözleşmeli 5660 imam-hatip ve 734 müezzin-kayyım alınacaktır.

A-Adaylarda aranacak şartlar:


1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen “itikat, ibadet, tavır ve hareketlerinin İslâm törelerine uygunluğunun çevresinde bilinir olmak” şartını taşımak.

3-Müracaat ettiği unvanla ilgili ve geçerlilik süresi sona ermemiş yeterlik belgesine sahip olmak.

4- Erkek olmak,

5- Askerlikle ilişiği bulunmamak.

6-2010 KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve en az 50 puan almış olmak. (Aday KPSS’ye  hangi öğrenim düzeyinde katılmışsa yerleştirme işleminde o öğrenim düzeyi dikkate alınacaktır. Ayrıca, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

7- İmam-hatiplik için; en az imam-hatip lisesi mezunu olmak.

8- Müezzin-kayyımlık için; en az imam-hatip lisesi mezunu olma veya en az lise/dengi okul mezunu olup hafızlık belgesine sahip olmak.

9- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca halen sözleşmeli imam-hatip ve sözleşmeli müezzin-kayyım olarak görev yapmakta olanların farklı unvanlar için müracaatları kabul edilecek, görev yaptıkları unvanlar için ise müracaatları kabul edilmeyecektir.

11- Sözleşmeli imam-hatip ve sözleşmeli müezzin-kayyım olarak görev yapmakta iken, istifaen görevlerinden ayrılanların ayrıldıkları tarih ile müracaat tarihi itibariyle 1 yılı dolmadıkça müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde sözleşmeleri iptal edilecektir.   

12- Son sınıf öğrencisi olarak KPSS’ye katılıp mezun olamayanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

13- Adaylar; ( imam-hatip ve müezzin-kayyımlar) en fazla 25 cami kodu tercihinde bulunabileceklerdir.

14- Her ne sebeple olursa olsun tercih yaptıktan sonra kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

15- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göreve kadrolu olarak  görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımların müracaatları kabul edilmeyecektir.

B-Başvuru şekli:

Adaylar web üzerinden müracaatlarını yaptıktan sonra Müftülük onayının yapılması (aktivasyon) için 02/07/2012 – 09/07/2012 tarihleri arasında, gerekli belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. İl Müftülüklerinde konuyla ilgili yetkili memurlar http://  http://personelweb.diyanet.gov.tr/personelprogramlari web adresinde yazılı olan programa girerek adayın girdiği bilgiler ile verdiği belgelerdeki bilgileri kontrol ederek hatalı beyan veya giriş varsa düzelttikten sonra web programındaki Müftülük Onayı (aktivasyon) işlemini tamamlayacak ve aday başvuru formundan iki nüsha yazdırıp, müftülük gelen evrak defterine kaydını yapacak, formun her iki nüshası, kendisi ve müracaat eden aday tarafından  (ad, soyad ve unvanı yazılarak) imzalanacak, formun bir nüshası müftülükteki dosyada muhafaza edilecek, diğer nüshası ile ibraz edilen belgeler adayın kendisine iade edilecektir.

Müftülük tarafından onaylanmamış müracaatlar yerleştirmede dikkate alınmayacaktır.

Müftülük onayından (aktivasyon) sonra aday bilgileriyle ilgili tercih alanlarında hangi nedenle olursa olsun kayıt değişikliği yapılmayacaktır.

Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan, posta yolu ile yapılan müracaatlar ve ilan edilen tarihlerde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

C-Yerleştirme işlemleri:


İlan edilen boş pozisyonlara yerleştirme işlemleri, Başkanlığımızca bilgisayar ortamında KPSS puanı esas alınmak ve en yüksek puandan başlanmak suretiyle adayların tercihleri dikkate alınarak aşağıdaki kriterlere göre;

1-İmam-hatiplerin;

a- Öncelikle hafızlık belgesine sahip ilahiyat fakültesi mezunları arasından,

b- Dolmaması halinde ilahiyat fakültesi mezunları arasından,

c- Dolmaması halinde hafızlık belgesine sahip en az ilahiyat ön lisans mezunları arasından,

d- Dolmaması halinde en az ilahiyat ön lisans mezunları arasından,

e- Dolmaması halinde hafızlık belgesine sahip en az imam-hatip lisesi mezunları arasından,

f- Dolmaması halinde en az imam-hatip lisesi mezunları arasından,

2- Müezzin-kayyımların ise;  en az imam-hatip lisesi mezunu veya hafızlık belgesine sahip en az lise/dengi okul mezunları arasından,

Yapılacaktır.

3- Boş kontenjan kalması halinde, tercihlerine göre yerleşemeyen adaylar yukarıdaki kriterler çerçevesinde Başkanlıkça re ’sen yerleştirilecektir.               

Yerleştirme kategorisi içerisinde KPSS puanı eşit olanlardan KPSS sonuç belgesinde yer alan öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olanlara, bu da eşit ise doğum tarihi önce olanlara öncelik verilecektir.

Yerleştirme sonuçları, www.diyanet.gov.tr adresindeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne ait web sayfasında duyurulacaktır.

D- Müftülük Onayı (Aktivasyon) için gerekli belgeler;


1-T.C. Kimlik nolu nüfus hüviyet cüzdanının veya sürücü belgesinin aslı,

2-KPSS sonuç belgesindeki öğrenim durumunu gösterir diplomanın aslı veya onaylı örneği,

3-KPSS (B) Grubu sonuç belgesi 2010 yılına ait)

4-Hafızlık belgesinin aslı veya onaylı örneği  (hafız olduğunu beyan etmiş ise).

5-Sabıka kayıt belgesi (Sabıka kaydı veya arşiv kaydı bulunanların ayrıca mahkeme kararı)

6-Daha önce herhangi bir kurum da çalıştı ise hizmet belgesi.

7-Terhis veya tecil durumunu ya da askerlikle ilişiğinin olmadığına dair, askerlik şubesinden alınmış askerlik belgesi.

İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


E-başvuru için tıklayınız(02.07.2012-09.07.2012 tarihleri arasında)

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı
« Posted on: 28 Ocak 2023, 03:35:04 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı rüya tabiri,4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı mekke canlı, 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı kabe canlı yayın, 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı Üç boyutlu kuran oku 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı kuran ı kerim, 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı peygamber kıssaları,4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı ilitam ders soruları, 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımıönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &