> Forum > İlim Dünyası Etkinlikleri > Kutlu Doğum Haftası Etkinlik Sonuçları > Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları
Sayfa: [1] 2 3 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları  (Okunma Sayısı 45726 defa)
12 Mayıs 2015, 08:11:02
Rüveyha
Forum Görevlisi
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 6.764


« : 12 Mayıs 2015, 08:11:02 »Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği SonuçlarıEsirgeyen ve Bağışlayan Allahın Mübarek Nur 'u İsmi Celilesi ile Başlarız.

Hamd ancak alemlerin tek sahibi Allah c.c içindir.Allah'ın (c.c) Selamı Ruhu Revani Nuru Muhammedi (s.a.v) Efendimizin ashabı ve aliyyesinin ve kardeşlerim dediği Ümmet-i Muhammedin (s.a.v) üzerine olsun.


Esselamu Aleykum ve Rahmetullah değerli kardeşlerim;

İlim dünyası Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği çerçevesin de, Bilgin hocamız başkanlığın da sonuçlanmıştır..Öncelikle bu etkinlikleri düzenlememize vesile olan hocamız ve  hizmet ehli kardeşlerimize , katılan, emek verip bir şeyler ortaya koyan her kardeşimizden  Yüce Allah (c.c ) yar ve razı olsun.

Etkinliğe katılan tüm kardeşlerimin , özellikle dereceye giren kardeşlerimin, muhabbet dolu o tertemiz gönüllerinize  sağlık inşaAllah. Her bir  okunmaya değer,  hasret kokan değerli mektuplardı.Rabbim her birinizden razı olsun inşaAllah..

İnşaAllah kardeşlerim bu etkinliğin kaybedeni yok , bunu da en baştan söylemek isteriz..Herkes kazandı, Peygamber Efendimize (s.a.v) muhabbetini mısralara döken herkes bu etkinliğin destekcisidir..Mevlam katılan tüm kardeşlerimi ve ümmeti Muhammedi , Peygamber Efendimizin şefaatlerine , muhabetlerine nail ve layık eylesin inşaAllah..

Mektup etkinliğin de biz, ilk 5 kişiyi sıralamaya karar verdik..İnşaAllah dereceye giren kardeşlerimizi  mektuplarıyla birlikte açıklayacağız

Öncelikle  etkinliğimizde birinci sıraya yerleşen Hacer kardeşimizi tebrik eder ve sıralamaya giren öğrencilerimizden Melda, Rana,Yiğit  ve Ayşe  kardeşlerimizi de tebrik eder , başarılarınızın  ve Sevgili Peygamberimize olan muhabbetinizin bir ömür olmasını Yüce Allah c.c Niyaz Ederiz. İnşAllah...İlk 5'e Giren Kardeşlerim ve Eserleri;

1. Hacer99

Selam Olsun Ey Sana Ey Allah'ın Resülü

Ey Allah’ın Habibi!  sonsuz selat ve selam üzerine olsun .Sana bu mektubu yazan  kişi hani bir gün  :
Kardeşlerimi ne zaman göreceğim Kardeşlerimizi görmeyi çok isterdim. Onları ne kadar da özledim!” diye içini çektin de  yanın  da  olanlar:
Ey Allah ’ın Rasûlü!.. Senin kardeşlerin biz değil miyiz?”
Sizler benim ashâbımsınız!.. Kardeşlerim ise sonra gelecekler!.. Bana, görmeden iman edecekler!.
Benden sonra öyle kimseler gelecektir ki, «Keşke Peygamberi görseydik de, bugün sahip olduğumuz mal, servet ve çoluk çocuğumuz olmasaydı…» diye hasret çekerler!..”
İşte ben o çok görmek isteğin ve onlarında seni çook görmek istediği Ahir zaman ümmetinden kız kardeşinim çook özledim seni anlatamam sana olan sevgimi ama eminim en iyi sen anlarsın bizi asırlar önce gördün bildin halimizi.Bu mektubu sen haberdar olacağından emin olduğum için yazıyorum.Çünkü sen:”Anıldığım yerdeyim selam getirdiğinizde alırm ”dediğin için rahat içim .Sen her zaman ki gibi haklıydın zor durumdayız tek tek söylediğin herşey çıkıyor.Kaç parçaya bölündük bir görsen kimi insanlar çok kötü kan döküyor savaş çıkıyor ama din için değil savunmak için değil sadece para için tüm dünya sanki bu çığlığa sessiz kalıyor yetim ve öksüzler var ya en çok o kardeşlerin seni göreceği günü bekliyor ve  Eyyüp sabrını onlarda görebilirsin. Dünya da millyonlarca kayıp var dili dini rengi fark etmez   insalığın yüz karası anneler uykusuz gözler de kan artık akmıyor yaş her biri Yakup olmuş Yusaf’unu arıyor. O kadar zor ki durumlar bur da kimi açlıktan kimi fazla yemekten ölüyor.Lut ve Salih Peygamberlerin kavimlerinin günahlarını ve daha fazlasını 1 gecede  buralarda işleniyor da helak olmuyoruz sırf senin ümmetiniz diye.  Bir sünnetini yerine getirirken tedirgin oluyoruz çoğu farzı bile kabul etmiyor yerine getrirceğimiz zaman bize zorluk ediyorlar.Seni üzmek istemezdim ama bu olaylar bize senin yokluğuna duyduğumuz acıyı  2 katına neden oluyor.

Ama çok güzel olan şeylerde de var senin söylediğin gibi Mekke de artık puta tapma olmayacak şekilde şekillendi hiç durmadan ibadet yapılan ve akın akın rengi dili farlı insanların geldiği bir yer oldu. Bedir Savaşında ki gibi bir avuç Müslüman yok milyonlarca var hepimiz rengi dili farlı ama Muhammed,Ahmed (sallahu aleyhi ve sellem ) denildiği zaman gözlerimiz doluyor kardeşlerin seni çok seviyor ve özlüyor. Çanakkale ve nice savaşlarda mertçe şehit olan ölümsüz  kardeşlerin var.  Doğduğun günü Arapça,Kürtçe,İngilizce ,Fransızca,Türkçe ve daha ne dillerler şölenlerle birlikte kutluyor. Herkese güller dağıtılıyor Gül Ahmed’sin diye hani sen Mediye giderken Medine kızlarının san söylediği  Aydoğdu üzerimize sözleri ilahi oldu görmek ümidiyle dua gibi hep dilimiz de.Kardeşlerin durmuyor kapı kapı gezerek seni anlatmaya çalışıyor bellki bir kişiye vesile oluruz birini uykudan uyandırırız Allah gibi kusursuz yaratanı farkederler  ve yeri göğü onun için yarattığı  Habibini seni anlatıyor günümüzün tüm imkanlarını kullanıyorlar. Seni görüp inanmayanlara inat kardeşlerin seni çook seviyor, özlüyor  seni dünya ya değişmiyor ve bekiliyorlar .
Hiç bir kimsenin bu kadar güzel, mükkemmel ve peygamber olan bir abisi olamaz.Ama benim var iyi ki varsın iyi ki doğdun Medine de yatan Allah Resülüne selat ve selam olsun Medine ye gelmek en büyük hayalim inşAllah mevlam nasip eder ve ben gelirim ne olur mahşer de de tut elim den  benim ve benim gibi kardeşlerini bırakma   seni cok seven ve özleyen kız kardeşin Hacer


Yazar: Hacer99

2.Melda Tuncer


 Alemlere Rahmet , İnsanlığa Merhamet

Rahman ve Rahim olan Allah 'ın adıyla , hamd Allah'a mahsustur. Allah'ın selamı Hz Muhammet (sav)'in ve onu görememiş, özlem duyan ümmetine olsun.

      Ey Nebi,
      Sen ki alemlere rahmet , insanlığa merhamet. Yetimlerin babası , gönüllerin sultanı. Sen ki Muhammet Mustafa (sav)!  Ben ki yolumu kaybetmiş seni hast-retle arayan bir özlem yolcusu. Rahmetin ile insanlığa örneksin. O karanlık dönemde insanlığı aydınlatan nur sensin. Saçılsın nurun bu gaflet dünyama...Paslanmış kalpler , kararmış düşünceler, senin  ilmin le aydınlansın. Bizler seni göremeden, sana aşık olduk. Seni göremediğim için hiç üzüntü yok gönlümde. Çünkü seni görüp sevmek , göremeden sevmek bambaşka.Resulüm, seni göremeden seni seven ümmetinden olduğum için çok şanslıyım.Şükürler olsun Rabb'ime... Sensizliğin kalbimin derinliklerinde oluşturduğu özlem ancak Rabb'imin huzuruna çıktığımda bitecek.

Taif'te taşlandın ama hiç "ah" etmedin. Onlara merhamet ettin. Bizlere de merhamet et , Ya Nebi (sav) ümmetini sensiz bırakma. Kalbim sensizlikle yanıp, kavruluyor. Kalbimdeki ateşi söndür, Ey Sevgili. Bir benken biz olduk ya , sen ümmetsiz , Muhammetsiz "biz" olamamak varya . İşte  o yakar kavurur yüreğimi.  Umarım seni bir kez olsun görürüz.
Ahirette bizleri kapından çevirme, Ey Resul. Çağırdığın ümmetin arasında inşAllah biz  de oluruz.  Umarım ki sana layık ümmet oluruz.
                                  
                                                       
Yazan :Melda Tuncer

3. Rana Dicle Çankaya 7/b

Ey Nebi'm!

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla ,hamd alemlerin Rabb’i Allah’a  mahsustur.Allah’ın selamı Hz. Muhammed’e ve ümmetinin üzerine olsun.

Yüce Rabb’ime  bize  sizin gibi bir rahmet peygamberi  gönderdiği için şükürler olsun
 Ey,Sevgili Aşığa Maşuk olan Peygamber(s.a.v.)Bize  gönderilen en nurlu rehber sizsiniz.Sizin gül kokunuz her Müslüman’ın gönlüne huzur doldurur. Sizin yokluğunuzu hisseden gönül hüzün denizinde boğulur.Sen bize doğru yolu gösterdin. Şiddet dolu kalplilere şefkati getirdin. Sana türlü ıstırap çektirenlere merhamet ettin.Onlar bilmezdi.’’Ya Rabb,affet!’’dedin. Dürüstdün,güvenilirdin,sevgi doluydu o temiz kalbin.Sen  doğmasaydın Mekke’ye güneş gibi,kimbilir bu kullar hangi yola gidecekti.

Şu İslam’ı gönderen Yüce Rabb’im ne özene ,benzere yaratmış seni.Sana öyle bir beyin ,öyle bir kalp vermiş ki,kimse olamaz senin gibi.Sen nur,sen gül,sen rahmetsin.Gitsin bu güller,gökten yağan rahmetler.Bütün bu İslam Dünya’sıra Hz.Muhammed (s.a.v.)yeter.Sen ki şu dünyada gelen en güzel insan,biziz  sizin güzel yüzünüzü her yerde arayan.Doğduğunuz güzel ay Nisan ,arar...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2015, 09:19:46 Gönderen: Rüveyha »
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları
« Posted on: 27 Ocak 2023, 10:45:25 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları rüya tabiri,Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları mekke canlı, Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları kabe canlı yayın, Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları Üç boyutlu kuran oku Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları kuran ı kerim, Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları peygamber kıssaları,Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçları ilitam ders soruları, Kutlu Doğum Haftası Mektup Etkinliği Sonuçlarıönlisans arapça,
Logged
12 Mayıs 2015, 22:08:32
❣ Muhammed ❣

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 3.112


« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2015, 22:08:32 »

Esselamu Alleyküm Ve Rahmetullah.
Tüm kardeşlerimizin yüreğine sağlık.
Haccer kardeşimiz bu güzel mektupla birinciliği kesinlikle hak etmişsin.Diğer melda,rana,yiğit,ayşa Kardeşlerimizde çok güzel yazmış.
Sizleri bu güzel başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum.Rabbim hakkınızda her zaman hayırlısını versin İnşaAllah.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

12 Mayıs 2015, 22:27:05
✿ Yağmur ✿

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 6.684


Site
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2015, 22:27:05 »

Ve aleykum selam
Hepsini de tebrik ederom..Hepsinin duygilari çok ari...Rabbim utandirmasin ..masallah..
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

12 Mayıs 2015, 22:29:12
Ceren

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 26.620


« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2015, 22:29:12 »

Aleykümselam.Rabbim tüm kardeşlerimizin başarılarının devamını nasip etsin inşallah...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
13 Mayıs 2015, 15:41:26
Sümeyye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 29.261Site
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2015, 15:41:26 »

s.a.. , degerli kardeslerim sizleri ilimdunyasi ailesinde böyle güzel etkinliklerde görmek sevindirici ve kazanan kardeslerimi tebrik ediyorum..Basarilarinizin devamini dilerim..
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4 5   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &