> Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > ilimdunyasi.com Haberleri > Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda  (Okunma Sayısı 441 defa)
19 Ağustos 2016, 17:25:08
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« : 19 Ağustos 2016, 17:25:08 »Terör saldırıları sonrası halk meydanlardaElazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin "Teröre Lanet" yürüyüşü yapılıyor.

Elazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen, 3 polisin şehit düştüğü, aralarında sivillerin de bulunduğu 14'ü ağır 217 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin "Teröre Lanet" yürüyüşü yapılıyor.
 
Elazığ Valiliği ve Belediyesi tarafından organize edilen "Teröre Lanet" yürüyüşüne katılan ve terör örgütü PKK'nın saldırısına tepki gösteren vatandaşlardan Halime Arıç yaptığı açıklamada, terörü lanetlediklerini söyledi.
 
"Allah onları kahretsin. Bu ülke bunu hak etmiyor, bu insanlığa sığmaz. Bu millete bu devlete böyle bir hakaret olmaz." diyen Arıç, Türkiye'nin terör saldırılarını hak etmediğini belirtti.
 
Elazığ'daki terör saldırısını kınayan Gökmen Arslan da "Ülkemizi ve Elazığ'ı bölemezler. Elazığ burada tek yürek, bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Polisimize, Elazığ'a destek için buradayız. Bunlar hepsi bir oyun ne yapsalar da Elazığ daha çabuk toparlanıp, daha güçlü duracak." diye konuştu.
 
Yürüyüşe katılan 74 yaşındaki Mehmet Polat ise Türkiye'nin hep beraber tek yürek olması gerektiğini dile getirdi.
 
Türkiye'ye içeriden ve dışarıdan birçok terör örgütünün saldırdığını ifade eden 70 yaşındaki Fatih Ülgen de şunları kaydetti:
 
"Bizim birlik ve beraberlik içerisinde olmamız, partilerin bir araya gelmesi ve bunları yenmemiz lazım. Biz Osmanlı torunlarıyız, bizim çok tedbirli olmamız gerekiyor. Birbirimizi sevmemiz saymamız gerekiyor. Hükümetten devletten yana olmamız lazım. Hep birlikte hareket edersek bunları püskürtebiliriz. İnşallah bunların sonu gelecektir."
 
Elazığ İnsani Yardım Derneği Gençlik Birimi Sorumlusu Fatih Bakır, Elazığ'da herkesin tek yürek ve tek ses olduğunu anlatarak, insanların ölmesini kesinlikle istemediklerini bildirdi.
 
Bakır, "Allah'ın laneti zalimlerin üzerinde olsun. Herkes terörü lanetliyor. Biz her zaman mazlumların yanında olduk ve her zaman yanlarında olacağız. Terör maalesef şehrimize uğradı, üç polis şehidimiz var. Allah mekanlarını cennet etsin. Bize de onların yolunda gitmeyi nasip etsin." ifadelerini kullandı.
 
Siirt
 
Siirt'te cuma namazından sonra Çarşı Cami önünde bir araya gelen sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar terör örgütü PKK ve FETÖ'nün saldırılarına tepkilerini dile getirdi. Eğitim Bir Sen Siirt Şubesi Başkan Vekili Zekeriya Butur, burada yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK tarafından Van, Elazığ ve Bitlis'te yapılan terör saldırılarını kınadı.
 
Butur, ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden hain saldırılar karşısında milletin gösterdiği dayanışma ve kararlılığın terör saldırılarına verilecek en anlamlı cevap olduğunu kaydeden Butur, 15 Temmuz başarısız darbe teşebbüsüyle beraber FETÖ ve PKK terör örgütlerinin aynı üst aklın piyonu olduklarının ortaya çıktığını belirtti.
 
"15 Temmuz'da meclisimizi bombalayan, millet evlatlarına karşı silah kullanan üniformalı teröristler ile Van, Elazığ ve Bitlis'te güvenlik güçlerine saldıran, masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur." diyen Butur, terör örgütlerinin isimleri ve söylemleri değişse de Türkiye düşmanları olduğu gerçeğinin hiçbir zaman değişmeyeceğini vurguladı.
 
Her iki terör örgütünün de gerçekleştirdiği kanlı saldırılarla ülkenin varlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, istiklalini ve istikbalini hedef aldığına dikkati çeken Butur, "Bu milletin mayası esaret değil, cesarettir. Hiçbir terör örgütü ve çete, asil milletimizi korkuyla sindiremeyecek, kardeşi kardeşe düşürmeyi asla başaramayacaktır." diye konuştu.
 
Siirt'te bu akşam saat 21.00'de Siirt Valiliği önünde PKK terör örgütüne karşı huzur nöbeti başlatılacağı öğrenildi.
 
Bingöl
 
Bingöl'de de Sivil Toplum İnisiyatifi tarafından cuma namazının ardından Saat Kulesi önünde organize edilen "Teröre karşı tek ses tek yürek" etkinliğine katılan vatandaşlar, "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" slogan atarak, teröre tepki gösterdi.
 
Grup adına açıklama yapan Bingöl Din Görevlileri Derneği Başkanı Rauf Savaç, son günlerde yaşanan terör saldırılarını kınadı.
 
Ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden hain saldırılar karşısında milletin gösterdiği dayanışma ve kararlılığın teröre karşı verilecek en anlamlı cevap olacağını belirten Savaç, "15 Temmuz'da Gazi Meclisimizi bombalayan, millet evlatlarına karşı silah kullanan üniformalı teröristler ile yıllardır ortak vatanımızın her yanında ve dün Van, Elazığ ve Bitlis'te güvenlik güçlerine saldıran, masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur." ifadelerini kullandı.
 
Türkiye’yi teslim alabileceklerini düşünen vatan hainlerinin dün olduğu gibi her zaman hüsrana uğratılacağına işaret eden Savaç, şunları kaydetti:
 
"Devletimizin ismi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini birlikte kurduk. Milletimizin her bir ferdinin ölümden korkmadığını, şehitlerin ölmediğini, milletimizi tanıyan herkes bilir ve bilmelidir. Millet olarak, teröristlere ve terörist eylemlere karşı, tefrikaya düşmeden, 15 Temmuz ruhunun samimiyeti, duyarlılığı ve vakur duruşuyla yerli ve milli tavrımızı, her zaman ve her şartta ortaya koymaya hazır ve kararlıyız."
 
Vatandaşlardan Bayram Girişen ise terör saldırılarının arkasında Batı'nın bulunduğunu, yaşananları ikinci haçlı seferleri olarak değerlendirdiğini söyledi. Girişen, şöyle konuştu:
 
"Ortadoğunun Müslüman halklarını terörle dizayn etmeye çalışıyorlar. Gerek Türkiye'deki Müslümanlar gerekse Ortadoğudaki Müslümanlar bu ikinci haçlı seferlerine karşı uyanık olmamız lazım. Son gelişen terör olaylarıyla Türkiye'de bir darbe geçirdik. Emperyalistlerin sağ kolu dediğimiz darbe başarısız olunca sol kolu olan yavrusunu (PKK) devreye soktu, bombalar patlıyor ve insanlar ölüyor. Bu terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz."
 
Şevket Uzunboy da herkesin ülkeye sahip çıkmasını, birlikte yaşamak için çaba gösterilmesini ve terör istemediklerini söyledi. Bütün vatandaşları birlik ve beraberliğe davet eden Uzunboy, "Birlikte güç var, kuvvet var. Hep beraber olalım, hep birlik olalım. Kan dökmek hiç kimseye yarar getirmiyor. Bu ülke hepimizi yeterlidir. Zazaca, Kürtçe ve Türkçe mi konuşmak istiyorsun? Konuşalım ama hep birlik olalım. Yeter artık." diye konuştu.
 
Mardin
 
Mardin'de cuma namazının ardından bir araya gelen Mardin Sivil Toplum Kuruluşu Platformu üyeleri ve vatandaşlar terör örgütü PKK'nın son zamanlarda sivil, polis ve askere yönelik artan bombalı saldırılarını kınadı.
 
Fuat Yağcı Camisi'nde kılınan cuma namazı sonrasında düzenlenen basın açıklamasında, vatandaşlar terör örgütü PKK aleyhine slogan atarak, tekbir getirdi.
 
Basın açıklamasını okuyan Mardin Platform Sekreteri Mahmut Yavuz, son günlerde artan terör olaylarının karşısında susmayacaklarını ifade etti. Terör örgütü PKK'nın halkın dostu değil, düşmanı olduğunu vurgulayan Yavuz, şöyle devam etti:
 
"Siz bu halktan nefret ediyor ve düşmanlık yapıyorsunuz. Siz düşman ülkelerin ve şer odakların piyonusunuz. Halkımız size asla boyun eğmeyecek ve oyunlarınıza alet olmayacaktır. Son günlerde artan kaba, kör ve vahşi terör eylemleriyle millet olarak bizi bıktırmak, yıldırmak ve pes ettirmek isteyenlere halkımız olarak buradan cevap veriyoruz. Bu vahşi eylemler karşısında dağılmayacağız, susmayacağız ve korkmayacağız. Bu terör eylemlerini yapan kişilere, örgütlere ve ülkelere sesleniyoruz. Sizin maskeniz düşmüş ve suçüstü çıplak olarak yakalandınız."
 
Ne FETÖ ne de PKK'ya boğun eğmeyecekleri anlatan Yavuz, "11 Temmuz 2016'da PKK'nın eylemleri durdu. 15 Temmuz 2016'da FETÖ darbe teşebbüsünde bulundu. 19 Temmuz 2016'da PKK kanlı ve kaba saldırılarına tekrar başladı. Başta Diyarbakır, Şırnak ve Mardin olmak üzere terör saldırılarına hız verdi. Ne FETÖ'ye ne de PKK'ya boyun eğmeyiz." dedi.
 
Batman
 
Batman'da AK Parti ve bazı sivil toplum temsilcileri terör örgütü PKK ve FETÖ'nün saldırılarını kınadı.
 
Batman Sanayi ve Ticaret Odası toplantı salonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Demir, FETÖ'nün yapmak istediği saldırıları ve darbeyi halkın, polisin, askerin sağduyusu ve hükümetin büyük başarısı sonucu püskürtüldüğünü söyledi.
 
"Biz tankların üzerine çıkarız, tankların altına da yatarız." diyen Demir, tankın altında yatan kahramanları hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti. Ülkede yaşananların hepsinin geç fark edildiğini anlatan Demir, şöyle konuştu:
 
"Kaçanlar fareler gibi kaçmış dış ülkelere sığınmış ancak bunlar adaletin önüne gelecek yargıya hesap verecekler. Bu FETÖ ve işbirlikçileri her gün değişik illerimizde araçlarla bombaları patlatarak insanlarımızı öldürmektedirler. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bunu şiddetle nefretle kınıyor ve reddediyoruz. Bu ülkeyi sevmeyen dünyada o kadar çok insan var ki, bunlar hepsi işbirliği içerisindeler. Bu ülkeyi Allahın izni ile sağduyulu, dirayetli, imanlı bu halkın birlik ve beraberliği olduğu müddetçe bunlar bunu başaramayacaklardır. Buna canı gönülden inanıyorum."
 
Diyarbakır
 
Terör örgütü PKK'nın bombalı saldırılarını protesto etmek amacıyla Diyarbakır'da İslami Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar cuma namazı çıkışında tarihi Ulu Cami önünde basın açıklaması yapmak istedi.
 
Valilik tarafından OHAL kapsamında basın açıklaması yasaklandığı gerekçesiyle g...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.039


View Profile
Re: Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda
« Posted on: 19 Ekim 2021, 18:48:25 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda rüya tabiri,Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda mekke canlı, Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda kabe canlı yayın, Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda Üç boyutlu kuran oku Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda kuran ı kerim, Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda peygamber kıssaları,Terör saldırıları sonrası halk meydanlarda ilitam ders soruları, Terör saldırıları sonrası halk meydanlardaönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &