ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ Bilim Dunyası ๑۩۞۩๑ > Eğitim Dünyası > Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi  (Okunma Sayısı 394 defa)
25 Aralık 2011, 17:46:40
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« : 25 Aralık 2011, 17:46:40 »Dinçer, bilgisayar için 4 yıl süre istedi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ''Ülke genelinde önümüzdeki 4 yıllık süre içinde tüm öğrencilerimize bilgisayar dağıtmayı planlıyoruz'' dedi.

Dinçer ile Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 2009 yılında başlatılan ''Her Öğrenciye Bir Bilgisayar Projesi'' kapsamında Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen ilköğretim 6. sınıf öğrencilerine dizüstü bilgisayar dağıtım törenine katıldı.

Dinçer, burada yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesinin bilgisayarlı eğitime, bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanılmasına verdiği desteğin her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi.

Bu desteğin ülkenin aydınlık geleceği için ve gülen yüzlü çocuklara duyulan sevginin, inancın ve umudun ifadesi olduğunu dile getiren Dinçer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Bu uygulamanın, çocukların merak etme, öğrenme, keşfetme, girişimde bulunma, dünya ile iletişim kurma, geniş bir ufuk kazanma gibi pekçok niteliğini geliştirmesine kapı açacağını dile getiren Dinçer, 3 yıl önce başlatılan proje kapsamında bu yıl alacaklarla birlikte 80 bin öğrenciye bilgisayar dağıtıldığını belirtti.

''Bir çocuğun bilgisayarla buluşmasının, önünde ne büyük imkanlar, fırsatlar için pencere açtığını en iyi çocuklarımız bilir'' diyen Dinçer, şöyle devam etti:

''Teknoloji kullanımında da çocuklarımız bizlerden çok daha becerikli, çok daha mahir, hepimizin önüne geçmiş bulunuyorlar. Bizler de çocuklarımızın ve zamanımızın gerisine düşmemek için kendimizi yenilemek zorunda hissetmeliyiz. Bilgisayar teknolojilerindeki sürekli değişme ve gelişmeler, donanım ve yazılımdaki okur yazarlık tarzındaki sürekli değişiklikler hep beraber değişmemizi gerektiriyor. Bir bilgisayara sahip olmak kullanıcılarına sadece bir kapı aralamıyor, aynı zamanda geniş bir ufuk açıyor. Bu aracı, amaçlarımız doğrultusunda doğru ve etkin şekilde kullanabilirsek katkısı büyük olur.''

Yeni toplum düzeninde bilginin çok büyük önemli olduğuna dikkati çeken Dinçer, sürekli gelişen teknolojiyle birlikte bilginin de değiştiğini vurguladı.

Bunun da yaşam biçimini, öğrenme ve çalışma şekillerini etkilemeye başladığını dile getiren Dinçer, şöyle dedi:

''Sadece bireysel olarak hayatımızda değil, aynı zamanda toplumun tüm ögelerinde, siyasi hayatında, ekonomisi, sosyokültürel yapısında önemli değişiklikler yapıyor. Bunu fark etmeliyiz. Özellikle anne ve babalara, hatta öğretmenlere şunu söylemeliyim, belki çocukluğumuz döneminde çoğu kere teknoloji ağırlıklı olmayan bir öğrenme süreçlerini yaşıyorduk. Çocuklarımıza birçok konuda ders verebilecek, onlara öğretim yapabilecek noktada hissediyorduk. Ama teknoloji oyunu bozdu. Bugün artık teknolojinin varlığı sebebiyle çoğu kere kendimizin çocuklardan öğreneceği pek çok şeyin olduğunu fark ediyoruz.''

-Okullarda internet hizmeti-

Kocaeli'de 332 bin 516 öğrencinin eğitim gördüğünü, 13 bin 269 kadrolu ve bin 500 civarında ücretli öğretmenin görev yaptığını dile getiren Dinçer, şunları kaydetti:

''Kocaeli'de oldukça büyük, geniş bir aileyiz. Bu aile kendi içinde eğitimin kalitesini yükseltecek önemli bir fırsatı da yakalamış oldu. Dağıtılan 80 bin bilgisayar... Biz de bugüne kadar Kocaeli'de yaklaşık 41 bin 500 civarında bilgisayar dağıttık. Bu ikisini yan yana koyduğumuzda neredeyse yüzde 40-45'e ulaşan bilgisayarı okullarımıza dağıtmış bulunacağız. Kocaeli Belediyesinin dağıttığı bilgisayarın oranı, toplam öğrencimizin yüzde 35'ini karşılıyor. Velilerimizin verdiği bilgisayarları da dahil ettiğimizde Kocaeli'de çocuklarımızın yarısından fazlasının bilgisayarı var demektir. Kocaeli'de 2003 yılına kadar yapılan dersliğin neredeyse bir mislini yaptık. 2003-2011 yılları arasında yapılan toplam derslik sayısı 6 binin üzerinde. 2003 yılına kadar tüm cumhuriyet tarihi boyunca Kocaeli'de yapılan derslik sayısı 6 bin 585, 2003'ten bugüne kadar ise 6 bini aşkın, aşağı yukarı aynı oranda derslik yapılmış. Eşit seviyede derslik yaptığımızı ve hükümetimizin buraya sunduğu imkanlar ortada. Kocaeli'de 41 bin 759 bilgisayar dağıttık ama ülke genelinde 2003 yılından günümüze 896 bin 521 bilgisayar dağıtıldı. Kocaeli'de şu anda hemen hemen tüm okullarımızda ADSL ya da internet hizmeti alma imkanı bulunuyor. Türkiye'de 29 bin 812 okulumuzda, yüzde 70-75 seviyelerinde internet varken, Kocaeli'de yüzde 100 internet hizmeti sunuyoruz.''

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ise 6. sınıfta okuyan öğrencilerin derslerine artık bilgisayarlar ile çalışacağını, bu sayede de eğitimlerinin yeni bir nitelik kazanacağını söyledi.

Öğrencilerin aldıkları bilgisayarları eğitimlerinin ilerleyen süreçlerinde de kullanacaklarını belirten Ergün, öğrencilerin lise çağına geldiğinde farklı bilgisayar teknolojilerini vakıf olacaklarını dile getirdi.

Artık bilgisayarsız hiçbir şeyin olmadığını, hayatın her alanında bilgisayarın kullanılmaya başlandığını ifade eden Ergün, bugün dizüstü bilgisayar alan öğrencilerin şimdi 6. sınıfta olduklarını fakat kendilerinin yaptıkları çalışmaları 2023 Türkiye'sini düşünerek hayata geçirdiklerini belirterek, Cumhuriyetin 100. yılında bugün 6. sınıfta eğitim gören öğrencilerin yaşlarının 25 civarında olacağını bildirdi.

''Çok fazla bir zaman yok. 10 veya 12 yıl sonra cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız'' diyen Ergün, şöyle devam etti:

''2023'ün Türkiye'si siz çocukların çabasıyla, gayretiyle ve iyi yetişmesiyle muhteşem bir Türkiye olacak. Bir güneş gibi etrafını aydınlatan ve ısıtan bir Türkiye olacak. Bir kutup yıldızı gibi istikametini kaybedenlerin Türkiye'ye bakıp da istikamet bulduğu bir Türkiye olacak. İşte o Türkiye'nin gerçek mimarları sizler olacaksınız. Öyle bir Türkiye'yi yönetmeye, öyle bir Türkiye'de 25 yaşındaki gençler olmaya hazır olamanız lazım. Eminim bilgisayarla daha çok bilgiye ulaşacaksınız. Bilgisayarla daha çok araştırma yapacaksınız ve daha çok kişiyle iletişim kuracaksınız, daha çok konuya vakıf olacaksınız. Böylesine büyük imkanları fırsatları size sunan bir çağda yaşıyorsunuz.''

-26 bin 828 öğrenciye bilgisayar dağıtılacak-

Konuşmaların ardından Dinçer, Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 10 öğrenciye bilgisayarlarını verdi.

Bu arada, Van'dan eğitim için Kocaeli'ye gelen ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Mehmet Demir, bilgisayarını İl Milli Eğitim Müdür Nevzat İspirli'den aldı.

Öte yandan, proje kapsamında ilköğretim 6. sınıfta eğitim gören 26 bin 828 öğrenciye bilgisayar dağıtılacağı bildirildi.

Haber7

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi
« Posted on: 03 Ağustos 2020, 18:24:39 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi rüya tabiri,Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi mekke canlı, Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi kabe canlı yayın, Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi Üç boyutlu kuran oku Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi kuran ı kerim, Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi peygamber kıssaları,Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istedi ilitam ders soruları, Dinçer bilgisayar için 4 yıl süre istediönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &