> Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > Yıldızname > Yıldızname / Yay Kadını
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıldızname / Yay Kadını  (Okunma Sayısı 24091 defa)
19 Şubat 2009, 01:30:26
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839


Site
« : 19 Şubat 2009, 01:30:26 »Yay Kadını'nın Yıldıznâmesi

Bu burçta doğan kadın, beyaz benizli, güzel yüzlü, zarif ve latif burunlu, tatlı bakışlı, güzel gözlü, uzunca boylu, ufak el ve ayaklı, mütenasip endamlı olup çabuk kızar ve çabuk barışır. Eli açık, izzet-i nefs sahibi, iyiliği sever. Dostlarınadost ve emrhametlidir. Omuzlarında, dizlerindei ayaklarında ağrı ve sızı vardır. Kalp ağrısı, ölüm sebebidir. Başında, arkasında ve ayaklarında bir alamet ve göbeği altında bir ben vardır. Devlet adamları ve ekâbirden yana bahtı açıktır. Eğlenceyi, zineti, iş ve nuşu sever. Düşmanları çoktur. Tabiatında laubalilik vardır. Ekseri evlâdı erkek olur. Orta yaşlarında son derece fakirliğe düşer. Daha sonra ümid etmediği bir yerden eline mal geçerek muhtaç olmadan yaşar.

Bunda da üç vecih vardır:

Birinci Vecih: Utarid'e mütenâzır olan sarıya mayyâl esmer benizli, cismi hafif, çehresi güzel ve mütenasip, orta boylu, yüzünde veya ellerinde bir alamet ve başında bir ben olur. Evladının ekserisi erkek olmak üzere çok olur. Büyüklerle münasebeti vardır. Sanat sahibi, çalışkan, mahir, hile ve tuzak kurmaya maharetlidir. Eğer doğumu sırasında Utarid sa'd ise çok zengin, eğer nahs ise çok fakir olur. Çok zahmet ve meşakket çeker, büyük felaketlere uğrar. Ölüm derecelerine kadar varırsa da yine kurtulur.

İkinci Vecih: Kamer'e mütenâzır olursa pek beyaz benizli, güzel yüzlü, zarif ve gür kaşlı, iri vücutlu, çok sözlü bir kadın olup akıllı ve zekidir. Bir mekandan diğer mekana intikali sever. İzzet-i nefsi vardır. Cinsi mukarenete meyyaldir. Avret yerinde ve başında bir ben vardır.

Üçüncü Vecih: Zühâl'e mütenâzır olursa fazla esmer benizli, uzunca boylu, mütenasip kaşlı, geniş çehreli, boynu kalın bir kadın olup tuzak ve hile, heybet ve vakar, re'y ve tedbir, nüfuz sahibidir. Ekseri insanalr indinde muhteremdir. Hakkı sever ve bâtıldan ikrah eder. Epeyce düşmanı vardır. Ekseri evlâdı erkek olur. Cömert olduğundan israf edip zaruret çeker. 30 yaşından sonra malı artar.

Hayatı ve Maişeti Hânesi: Burcu Kavs ve yıldızı Müşteri'dir. Hayatı ve maişeti yerinde olur. Kalbi temiz ve saftır. Dedikodudan hoşlanmaz. Kerim ve cömerttir. İyilik ettiği kimse(ler)den fenâlık görür. Hüsn-i hâl ve emniyet sahibidir. Yaşı ilerledikçe kudreti artar.

Malı ve Ticareti Hânesi: Burcu Cedy ve yıldızı Zühâl'dir. Elinin emeği ile kazanır. Eline geçen parayı şükretmeyen ve faydası olmayan kimselere sarfeder. Erkek malından çok müstefid olur. 30 yaşlarında son derecede zarurete düşer ise de çok geçmeden ümid etmediği bir yerden eline mal geçer yahut miras yer ve ömrünün sonuna kadar halktan müstağni yapar.

Kardeşleri Hânesi: Burcu Delv ve yıldızı Zühâl'dir. Erkek ve kız akrdeşleri olur. O, bunlara mal ve iyâl cihetiyle cümlesine üstün gelir. Onlara mal ve rızık konusunda muâvenet eder. İyiliğine karşı bunlardan düşmanlık görür. Uzakta yaşamak daha hayırlıdır.

Babası ve Anası Hânesi: Burcu Hut ve yıldızı Müşteri'dir. Validesi kendisini babasından ziyâde sever. Zühâl'e mütenâzır olursa pederi, Kamer'e mütenâzır olursa validesi evvel vefât eder. Bunalrdan epeyce miras, mal ve mülke nâil olur. Bu yüzden kardeşleriyle aralarında münâzara vuku bulunur. Nihayet barışırlar.

Evlad ve Torunları Hânesi: Burcu Hamel ve yıldızı Merih'tir. Ekseri evlâdı erkek olur. Eğer ilk evlâdı kız olur ise hiç biri yaşamaz. Evladlarının hastalığı, ziyaı yüzünden çok zahmet, meşakkat, hüzün ve elem çeker. İlki erkek olur ise, yalnız o hayatta kalır.

Hastalığı ve İlletleri Hânesi: Burcu Sevr ve yıldızı Zühre'dir. Ekseri hastalığı safra ve sevdâ galebesinden neşet eder. Dizlerinde şiddetli ağrılar olur. Kalbi daima sıkılır. keder ve gâmdan bir an hâli kalmaz. Sık sık müshil almak faydalıdır. Hamile olup da müshil alamaz ise, 30 dirhem meyankökü, 5 dirhem günlük, 5 dirhem sakız alıp güzelce dövdükten sonra su ile kahve gibi pişirip yatar iken ve sabah aç karnına birer fincan içmelidir. Kimyonlu ve zencefilli şeyler, bal, terayğı faydalı olup süt ve yoğurttan, sulu ve soğuk şeylerden ictinab etmeli (uzak durmalı)dır.

Zevci ve Firaşı Hânesi: Burcu Cevza ve yıldızı Utarid'dir. Başından ya iki ya da dört nikâh geçer.İlk zevci vefât eder veya talak ile ayrılırlar. İkinci zevciyle yaşar. Yahut ikinci ve üçüncü zevclerinden de talak ile murafakat eder (ayrılırlar).

Erkeklerden muhabbet ve meveddet görür. Kocalarından biri malını yer ve bundan dolayı kahreder. Yine bir kocası yüzünden zarara uğrar. Zevclerine muhabbet edip (onları) kıskanır.

Korkusu ve Ölümü Hânesi: Burcu Seretan ve yıldızı Kamer'dir. 3, 7, 9, 21 ve 43 yaşlarında olduğu zaman senenin talii bu burç ve yıldızda olursa ölüm korkusu vardır. Eğer bunlardan kurtulur ise 80 sene yaşar.

Yolculuğu ve Hareketleri Hânesi:
Burcu Esed ve talii Güneş'tir. Vatanından çıkarak şark cihetine sefer eder. ve bu seferinde hayır görür. En iyi yolculuğu pazar günü sabahleyin başlayıp şark veya kıble tarafına olan seferidir. Kara seferi, deniz seferinden hayırlıdır. Çünkü denizde gark olmak (boğulmak) korkusu vardır.

İzzet ve İkbâli Hânesi: Burcu Sünbüle ve talii Utarid'dir. Büyükler ve kalem erbabı indinde muazzez ve muhterem olur. Kadınlardan ahbab ve arkadaşları çok olup bunlardan muhabbet ve meveddet görür. Kadri yüce bir adam tarafından nâil olacağıhayır, mertebe ve mal yüzünden insanlar arasında hasedle karşılaşır.

Emeli ve Arzusu Hânesi: Burcu Mizan ve yıldızı Zühre'dir. Birçok şeyler emel eder ise de bunlardan birinde sebat etmez. Hergün emel ve arzusunu tebdil eder (değiştirir).

Binaenaleyh bunlardan birçok kısmına muvaffak olamaz. Yaşı ilerledikçe hüsn-i hâl ve hareket sahibi olacağından nihâyet hayra nâil olur. Evlâdı arasında refâh ve saadet içinde vefât eder.

Düşmanı ve Haedçileri Hânesi: Burcu Akrep ve yıldızı Merih'tir. Çoğunlukla düşmanları akraba ve ailesi arasından vesâireden beyaz benizli erkek ve kadınlardır. Sarı saçlı, beyaz benizli ve yüzünde leke bulunan bir kadında sakınmalıdır. Çünkü helâkine çalışan düşmanıdır. Kadın ve erkek dost, ahbap ve şerik olarak talii mai olanlar muvafık olup türabi olanlardan çekinmek lazımdır. Zira en büyük düşmanı bunlardandır. En hayırlı günü perşembe ve hayırsız günü pazartesidir. Pazartesi günü başlayan bir hastalık ölümüne sebep olacaktır. Muvafık elbise, keten ve ipek, renk ise sarı, mavi ve kimyonidir.

Doru ve kır erkek atlardan hayır görür. Madeni kalay ve gümüş, taşı yeşil zümrüt olup bahar zamanında kan aldırmak münasiptir. Hamama sık sık girmelidir. Yeni ay gördüğü zaman bir erkeğe bakar ise o ay kendisi için mübarek olur. Bir hacet tlebinde perşembe günü sabahleyin müracaat ederse işi görülür. Yattığı zmaan başını şarka doğru koyarsa rahat uyur.

Gebe kalmaz ise 2 dirhem yemen çayı, yarım dirhem tel safran alıp güzelce dövdükten sonra o kadar da tahıl ilave etmeli ve daha sonra bal ve yumurta beyazında hamur yapıp temiz bir tülbende çıkın ederek hayızdan temizlendiğini müteakip rahim yoluna koymalı ve zevciyle mukarenet etmelidir, biiznillahi teala gebe kalır.

İns ve şeytan şerrinden, büyü ve nazardan emin olmak, herkes indinde ve zevci nazarında mahbub ve mergub bulunmak isterse Kamer'in Kavs burcunda olduğu zaman perşembe günü Müşteri saatinde misk, safran ve gülsuyu ile şu duayı yazıp kendir tohumu, cavi ve günlük ile tütsüledikten sonra üzeirnde taşısın:


*** Dua metinleri Scanner ile tarandıktan sonra  Eklenecektir ***


Kaynak: "Yıldızname-i Hüseyni", El Hüseyin Seyyid Süleyman. Alıntı vesilesi kitapdır...

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.042


View Profile
Re: Yıldızname / Yay Kadını
« Posted on: 01 Mart 2024, 20:06:31 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yıldızname / Yay Kadını rüya tabiri,Yıldızname / Yay Kadını mekke canlı, Yıldızname / Yay Kadını kabe canlı yayın, Yıldızname / Yay Kadını Üç boyutlu kuran oku Yıldızname / Yay Kadını kuran ı kerim, Yıldızname / Yay Kadını peygamber kıssaları,Yıldızname / Yay Kadını ilitam ders soruları, Yıldızname / Yay Kadınıönlisans arapça,
Logged
13 Eylül 2012, 12:30:26
edyman

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1


« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2012, 12:30:26 »

yay kadını kova erkeği anlaşabilir mi

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
11 Haziran 2013, 02:09:25
alivelii

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2


« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2013, 02:09:25 »

ebjet hesaba göre burcum nedir toğum tariği 15 03 1976 anne adı şükran adım yılmaz
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
11 Haziran 2013, 02:12:37
alivelii

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2


« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2013, 02:12:37 »

ebjet hesa göre burcum nedir adım yılmaz doğum tariği 15 03 1976 anne adı şükran
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
11 Haziran 2013, 02:39:35
ღ۩Bilgin۩ღ
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.936


Site
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2013, 02:39:35 »

ebjet hesa göre burcum nedir adım yılmaz doğum tariği 15 03 1976 anne adı şükran

bu konuda size sitemizde yardım edebilecek kimse bulunmamakta bunu söylemekle beraber o sorduğunuz şeyi gerçek ilimler ile yapılabilsede saatler alır öevrenizden bu işi gerçekten bilen ilim ehli insanlar ile destek alabilirsiniz ama şunu unutmayın hiçbir ilim sana geleceği göstermez  Gaibi ancak ALLAH bilir.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2013, 02:40:05 Gönderen: Ahsen »
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &
Enes