๑۩۞۩๑ İslamda Bayanlar Dünyası (Tıbbi & İlmi Konular) ๑۩۞۩๑ => Üyelerimizin Paylaşımları (Sağlık) => Konuyu başlatan: zahdem üzerinde 28 Şubat 2010, 02:02:36Konu Başlığı: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: zahdem üzerinde 28 Şubat 2010, 02:02:36
 
Manavgat Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Canan, üst solunum enfeksiyonu hastalıklarının kıştan bahara geçildiği dönemde arttığını söyledi

Emin Canan, üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmamak için C vitamini, sebze ve kana hızlı karıştığı için pekmez tüketilmesini tavsiye etti.

Çiçeklerin açmasıyla alerjik hastalıklar da oluşacağına dikkat çeken Canan, astım ve alerjisi bulunanların çiçeklerden uzak durmasını istedi.

Polen rahatsızlığı olanlarda burun akıntısı, göz sulanması, yüzde kızarıklık, deride kabarma, kaşıntı ve öksürük şikâyetleri oluşabileceğini belirten Canan, "Mevsim olarak üst solunum yolu hastalıklarının en fazla arttığı döneme giriyoruz. Günlük iklim değişikliklerinin sık sık değiştiği bir dönemdeyiz. Bu dönemde hastalıklara karşı vücut direncimizi kuvvetli tutmalıyız. Bu dönemde gribal enfeksiyonlarda korunmak için bol bol C vitamini tüketelim. Yine bol bol sebze tüketelim. Vücudun dinç kalması için sabah kahvaltısında masamızda pekmez bulunduralım." diye konuştu.

(CİHAN) 


Konu Başlığı: Ynt: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: Burcu 8D üzerinde 20 Ocak 2014, 20:15:46
Pekmezi fazla sevmiyorum ama yine de hastalnınca yiyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: Melda üzerinde 20 Ocak 2014, 20:49:04
pekmez ve sebzeleri pek fazla sevmiyorum...                                                                                                            YÜCE RABBİM TÜM HASTALARA  ŞİFA VERSİN (amin))


Konu Başlığı: Ynt: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: Rüveyha üzerinde 20 Ocak 2014, 20:50:20
Bu havalarda hasta olmamak mümkün değil..Öksürük nezle , salgın almış başını gidiyor..Mevlam cümlemize sağlık sıhhat nasip etsin..


Konu Başlığı: Ynt: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: hasan7d üzerinde 20 Ocak 2014, 20:50:51
her insanın dikkat etmesi gereken bişey sonuçta soğlık  :)


Konu Başlığı: Ynt: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: Ekvan üzerinde 20 Ocak 2014, 21:10:41


   Pekmezin bağışıklığa faydası oldugunu bilmiyordum..Allah razı olsun...


Konu Başlığı: Ynt: Kararsız havalar hasta ediyor
Gönderen: -merve-7d- üzerinde 20 Ocak 2014, 21:27:41
yaz geldiği için solunum yolu enfeksiyonu olan hastaların bol bol meyve veya ebze yiyerek bir çok vitamin almaları gerekiyor......