> Forum > ๑۩۞۩๑ Açık Öğretim & İlitam Dunyasi ๑۩۞۩๑ > Sakarya İlitam > Sınavda Uyulacak Kurallar
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sınavda Uyulacak Kurallar  (Okunma Sayısı 1859 defa)
10 Ocak 2010, 02:59:00
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.682Site
« : 10 Ocak 2010, 02:59:00 »SINAVDA UYULACAK KURALLAR

1.   Öğrencilerin cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu olan saat, sözlük, defter, müsvedde kağıdı ve benzeri her türlü araç gereçle sınava girmesi kesinlikle yasaktır.
2.   Bu sınavda verilen toplam cevaplama süresi 120 dakikadır (I. Oturum 150 dakikadır). Sınav başladıktan sonra ilk 45 ve son 10 dakika içinde öğrencinin sınavdan çıkmasına kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav evrakını teslim ederek salonu terk eden öğrenci, her ne sebeple olursa olsun tekrar sınava alınmayacaktır.
3.   Cevaplamayı süre bitmeden tamamlarsanız cevap kağıdınızı ve soru kitapçığınızı salon görevlisine teslim ederek salondan çıkabilirsiniz. Sınav süresi bittiği belirtildiğinde cevap kağıtları ve soru kitapçıkları salon görevlileri tarafından toplanıncaya kadar yerlerinizde kalınız.
4.   Sınav süresince görevlilerle konuşmak ve görevlilere soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları, ayrıca öğrencilerin birbirinden kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri kesinlikle yasaktır.
5.   Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye girişen, kopya veren, kopya çekilmesine yardım edenlerin kimlik bilgileri Salon Sınav Tutanağına yazılacak ve bu öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Görevliler kopya çekmeye ya da vermeye kalkışanları uyarmak zorunda değildir, sorumluluk size aittir.
6.   Öğrencilerin test sorularına verdikleri cevapların dağılımları bilgi işlem yöntemiyle incelenecek; bu incelemelerden elde edilen bulgular, bireysel ya da toplu olarak herhangi bir şekilde kopya çekildiğini gösterirse kopya eylemine katılan öğrencilerin cevaplarının bir kısmı ya da tamamı iptal edilecektir. Cevap kağıdınızı başkaları tarafından görülmeyecek şekilde tutmanız gerekmektedir.
7.   Öğrenciler, görevlilerin her türlü uyarılarına uymak zorundadır. Gerektiğinde görevliler oturduğunuz yerleri de değiştirebilir. Sınavınızın geçerli sayılması, her şeyden önce sınav kurallarına uymanıza bağlıdır.
8.   Cevap kağıdında doldurmanız gereken alanlar bulunmaktadır. Bu alanları doldurunuz. Cevap kağıdına yazılacak her türlü yazıda ve yapılacak bütün işaretlemelerde kurşun kalem kullanılacaktır. Tükenmez kalem ve dolma kalem kesinlikle kullanılmayacaktır.
9.   Cevapların cevap kağıdına işaretlenmiş olması gerekir. Soru kitapçığına işaretlenen cevaplar geçerli değildir.
10.    Soru kitapçığının sayfalarının eksik olup olmadığını, kitapçıkta basım hatalarının bulunup bulunmadığını ve soru kitapçığında her sayfanın sağ üst köşesinde basılı bulunan soru kitapçığının türünün, kitapçığın ön kapağında basılı soru kitapçığı türüyle aynı olup olmadığını kontrol ediniz. Soru kitapçığınızın sayfası eksik ya da basımı hatalıysa değiştirilmesi için Salon Başkanına başvurunuz.
11.   Cevap kağıdınızda, size verilen soru kitapçığı türünü “Soru Kitapçığı Türü” alanındaki ilgili yuvarlağı doldurarak belirtiniz.
12.   Cevaplamaya geçmeden önce size verilecek soru kitapçığının üzerine adınızı, soyadınızı, öğrenci numaranızı ve bu salonun salon numarasını yazınız. Sınav sonunda soru kitapçıkları toplanacak ve tek tek incelenecektir. Soru kitapçığının bir sayfası bile eksik çıkarsa sınavınız geçersiz sayılacaktır.
13.   Sınav süresince, görevliler dahil salonda kimse sigara vb. içmeyecektir.
14.   Sınav salonundan ayrılmadan önce soru kitapçığınızı ve cevap kağıdınızı salon görevlilerine teslim etmeyi unutmayınız.
15.   Sınavın bitmesine 30, 15 ve 5 dakika kaldığı salon görevlileri tarafından yüksek sesle hatırlatılacaktır.
16.   Her testin cevaplarını cevap kağıdında ilgili alana işaretlemeye dikkat ediniz.

Başarılar dileriz.

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.039


View Profile
Re: Sınavda Uyulacak Kurallar
« Posted on: 28 Kasım 2021, 11:11:05 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Sınavda Uyulacak Kurallar rüya tabiri,Sınavda Uyulacak Kurallar mekke canlı, Sınavda Uyulacak Kurallar kabe canlı yayın, Sınavda Uyulacak Kurallar Üç boyutlu kuran oku Sınavda Uyulacak Kurallar kuran ı kerim, Sınavda Uyulacak Kurallar peygamber kıssaları,Sınavda Uyulacak Kurallar ilitam ders soruları, Sınavda Uyulacak Kurallarönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &