๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Sümeyye üzerinde 30 Mayıs 2012, 13:26:09Konu Başlığı: Yıllar sonra Ayasofya'da ezan ve Kur'an
Gönderen: Sümeyye üzerinde 30 Mayıs 2012, 13:26:09
Yıllar sonra Ayasofya'da ezan ve Kur'an

(http://www.risalehaber.com/images/news/91912.jpg)

Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya'da Kur'an ve Sela sesleri yükseldi, Mehter Takımı coşkuyu zirveye taşıdı

İstanbul'un Fethi'nin 559. yılı bu kez farklı bir etkinlikle gerçekleştirildi. Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya'da Kur'an ve Sela sesleri yükseldi, Mehter Takımı coşkuyu zirveye taşıdı.

TRT 1 tarafından canlı olarak  yayınlanan programda Ayasofya'da Kur'an tilaveti ve dört hafız tarafından ezan okunmasından sonra bu kez mehter takımı ve koro eserleri seslendirdi.

Ayasofya önünde biriken vatandaşlar önce Ayasofya'dan Kur'an tilaveti dinledi, bu tilaveti daha sonra müezzinlerin sela sesleri takip etti, ayrı ayrı müezzinin sesinden farklı farklı yerlerde okunan sela Ayasofya'da tam bir coşkuya dönüştü. Bu coşkuyu daha sonra Mehter Takımı'nın müthiş gösterisi takip etti.

Haber7


Konu Başlığı: Ynt: Yıllar sonra Ayasofya'da ezan ve Kur'an
Gönderen: karanlık üzerinde 30 Mayıs 2012, 19:51:13
Bu günleri gösteren Rabbime hamdü senalar olsun...Ya Rabb! Kıyamet Gününe kadar ezan sesini eksiltme Ayasofya başta olmak üzere tüm mahzun camiilerimizden...