๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 25 Kasım 2013, 03:12:08Konu Başlığı: Rabia ve Guta şehitleri için teheccüd namazı
Gönderen: Zehibe üzerinde 25 Kasım 2013, 03:12:08
Rabia ve Guta şehitleri için teheccüd namazı

(http://www.risalehaber.com/d/news/141500.jpg)

Rabia ve Guta katliamlarında hayatını kaybedenler için teheccüd namazı kılındı

Uluslararası Rabia Platformu ve platforma destek veren sivil toplum kuruluşları üyelerinin çağrısıyla Fatih Camisi'nde toplanan vatandaşlar, Rabia ve Guta katliamlarında hayatını kaybedenler için teheccüd namazı kıldı.

Fatih Camisi'nde saat 05.00 sıralarında biraraya gelen, aralarında Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir ile Namaz Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız'ın da bulunduğu cemaat, teheccüd namazı kıldı. Ardından sabah namazını kılan cemaat, cami avlusunda bulunan Fatih Sultan Mehmet'in kabri başında dualar okudu.

Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başta Rabia ve Nahda meydanlarında olmak üzere Mısır'ın her yerinde adalet, meşruiyet, hürriyet ve insan hakları için biraraya gelen ve darbeye karşı barışçıl gösteri yapan sivillere saldırıldığını hatırlatarak, yaşanan katliamları protesto eden kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.


Konu Başlığı: Ynt: Rabia ve Guta şehitleri için teheccüd namazı
Gönderen: Rüveyha üzerinde 25 Kasım 2013, 18:45:47
Klılanan teheccüdleri Rabbim kabul eylesin.Ne güzel Müsümanın, müslüman kardeşi için yaptığı ibadetler, edilen dualar ne makbul olur şimdi..Rabbim bu dostluğu sevgiyi, muhabbeti daha da artırsın..