๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: ღAşkullahღ üzerinde 26 Nisan 2010, 01:52:38Konu Başlığı: Kalbin ve ruhun gıdası Kuran
Gönderen: ღAşkullahღ üzerinde 26 Nisan 2010, 01:52:38

(http://www.risalehaber.com/images/news/67981.jpg)

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde temeli 2 yıl önce atılan 100 kişilik Yusuf Yaman Yatılı Kız Kur'ân Kursu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Tören Yeni Camii imamı Ahmet Çetin tarafından Kur’ân-ı Kerim okunmasıyla başladı. İlçe Müftüsü Ömer Çelebi yaptığı konuşmasında, Kur’ân kursuyla ilgili binanın yerinin ilçe esnaflarından Abdülkadir Yaman’ın babası Yusuf Yaman adına bağış yapıldığını ve bir buçuk yılda tamamlandığını söyledi. Çelebi, Sözlerin en güzeli Allah (cc) kelâmı Kur’ândır, Allah devletimize zeval vermesin, Kur’ân okunan topluluğa, Kur’ân’ın okunduğu yere Allah bereket, sağlık, huzur ve sükûnet ihsan eder. Onun için bu binada Kur’ân okunacak, kızlarımız, kadınlarımız Kur’ân öğrenecekler. Ne mutlu böyle bir hizmete vesile olanlara” diye konuştu. Yozgat Müftüsü Nuh Korkmaz ise en güzel hizmetin, Kur’ân’a yapılan hizmet olduğunu ifade ederek, “Kur’ân-ı Kerim insanları dünyada maddî ve manevî huzura kavuşturur. Bugün dünyada bunalımlar gittikçe artıyor. İnsanlar birçok gıda tüketerek midesini doldurabiliyor. Ancak kalp ve ruh gıdasız kaldığı zaman insanlarda bunalımlar kat kat artıyor ve dünya bunun sıkıntısını yaşıyor. Kalbin ve ruhun en büyük gıdası Kur’ân-ı Kerim’dir” şeklinde konuştu.


Konu Başlığı: Ynt: Kalbin ve ruhun gıdası Kuran
Gönderen: queen üzerinde 26 Nisan 2010, 10:08:04
Rabbim kitabından ayırmasın.


Konu Başlığı: Ynt: Kalbin ve ruhun gıdası Kuran
Gönderen: beyazmelek üzerinde 26 Nisan 2010, 13:22:58
amin bunun gibi nice kurslar açılsın ve hizmete devam etsin inşaallah.