๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 21 Eylül 2010, 06:38:52Konu Başlığı: Bayram harçlıklarını Pakistana gönderdiler
Gönderen: Zehibe üzerinde 21 Eylül 2010, 06:38:52
Bayram harçlıklarını Pakistan'a gönderdiler

(http://www.risalehaber.com/images/news/71425.jpg)

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri büyük bir duyarlılık örneği göstererek bayram harçlıklarını Pakistan için topladı

Kumbaralarda biriktirilen harçlıklar Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya teslim edildi. Öğrencilerden biri kardeşinin biberonunu gönderirken, bir diğer öğrenci ise bebeğini gönderdi.

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri bayram harçlıklarını Pakistan için topladı. Bayram öncesinde, harçlıklarını Pakistan için toplama kararı alan öğrencilere Bağcılar Belediyesi kumbara hediye etmişti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'yı ziyaret eden Bilgi Evi öğrencileri kumbaralarını, Pakistan'a götürülmek üzere Çağırıcı'ya teslim etti. Yardım etme gerekçelerini, "Onlar da Kurtuluş Savaşı'nda bize yardım etmişlerdi" şeklinde açıklayan öğrenciler, Pakistan'a yardım konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

İĞNE İPLİKTEN BİBERONA PAKİSTAN'A YARDIM

Bağcılar Belediyesi'ni ziyaret eden öğrencilerden bazılarının, Pakistan'a gönderilmek üzere yanlarında, farklı hediyeler de getirdikleri görüldü. Öğrencilerden biri Pakistan'a gönderilmek üzere kardeşinin biberonunu getirirken, diğer bir öğrenci ise bebeğini getirdi. Bazı öğrencilerin de iğne iplik getirdikleri görüldü. Sel felaketinin yaşandığı Pakistan'da giysi bulamayanların elbiselerinde oluşacak yırtık ve sökükleri dikmeleri için iğne iplik yardımında bulunduklarını ifade eden öğrenciler, zor durumda olan Pakistanlılar için dua ettiklerini de söyledi.

Çocukları duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Pakistan bize mesafe olarak uzak bir ülke olmasına rağmen, gönüllerimizin bir birine en yakın olduğu ülkedir. İki toplum olarak ilişkilerimiz köklüdür. Zorlu Kurtuluş Savaşı yıllarımızda Muhammed İkbal önderliğindeki Pakistan halkının yokluk içerisinde bize yaptıkları yardımları millet olarak unutmamız mümkün değil. Küçük kardeşlerimizin göstermiş olduğu bu hassasiyet bundan sonra da Pakistan halkının o yıllarda yaptığı bu iyiliği unutmayacağımızın bir göstergesidir" dedi.

Bağcılar Belediyesi Ramazan ayında Pakistan'a yardım kampanyası başlatmış ve işadamlarının katkılarıyla 1 milyon TL yardım toplanmıştı. Başlatılan bu yardım çalışması devam ediyor. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, hedeflerinin Pakistan yararına 2 milyon TL yardım toplamak olduğunu açıkladı.
Cihan