๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 04 Haziran 2016, 01:22:23Konu Başlığı: Almanya, İslam Düşmanlığının Merkezi
Gönderen: Sefil üzerinde 04 Haziran 2016, 01:22:23
Almanya, İslam Düşmanlığının Merkezi

(http://d.risalehaber.com/news/96309.jpg)

Dün sözde Ermeni soykırımı hakkında küstahça bir karar alan Almanya'da son süreçte İslam düşmanlığı da git gide artıyor.

Geçtiğimiz gün sözde Ermeni soykırımı hakkında küstahça bir karar alan Almanya'da son süreçte İslam düşmanlığı da artıyor.

Yaşanan olaylarla birlikte adeta İslam düşmanlığının kalbi haline gelen Almanya'da Avrupa'nın en büyük ırkçı ve İslam düşmanı oluşumu PEGİDA da faaliyet gösteriyor.

Düzenli aralıklarla İslam düşmanlığı içeren argümanlar kullanarak ırkçı gösteriler düzenleyen PEGİDA'nın bu faaliyetlerine Alman devleti nezdinde de çoğu noktada göz yumuluyor.

Almanya'da yaşayan Müslümanların yanı sıra mültecileri de hedef alan saldıırlarda bulunan PEGİDA adlı terör oluşumu ününün artmasıyla birlikte Avrupa'nın diğer ülkelerinde de sempatizan kazandı.

2014 yılında Almanya'nın Dresden kentinde kurulan ve önce ülke içinde ardından Avrupa'da yayılan PEGİDA'nın anlamıysa "Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar"...

Öte yandan Almanya'da artan İslam düşmanlığı AFD Partisine de yaradı.Aşırı sağcı bir parti görünümünde olan AFD Partisi son süreçte politikalarını iyice İslam ve mülteci düşmanlığı üzerine oturtmuş durumda.

Yakın zamanda bir seçim anketi düzenleyen Alman Bild am Sonntag gazetesi'nin açıkladığı verilere göre AFD Partisi tarihi boyunca ilk kez yüzde 10 bandının üzerine çıkarken uzmanlar bu durumu artan İslam düşmanlığının bir yansıması olarak görüyor.

İslam düşmanlığının siyasiler düzeyinde de had safhada hissedildiği Almanya'da Hristiyan Birlik Partileri Meclis Grup Başkanı Volker Kauder de skandal bir açıklamada bulunmuştu.

Radikalleşme ve terörün önüne geçebilmek için camilere devlet denetimi getirilmesi gerektiğini savunan Kauder, camileri resmen terör yuvası olarak nitelendirmişti.

Kaynak: Muslimport