๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 26 Aralık 2009, 01:21:18Konu Başlığı: ABD'de İslamofobi için kampanya
Gönderen: Zehibe üzerinde 26 Aralık 2009, 01:21:18
(http://www.risalehaber.com/images/news/64903.jpg)

Amerika’da Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi CAIR, Müslümanlar ve İslam hakkında Ameikan toplumunda olumlu bir imaj oluşturabilmek için bir kampanya başlattı

ABD'deki en büyük İslami sivil toplum örgütlerinden Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Times Square meydanında “ben Müslüman’ım, ben Amerikalıyım” sloganı altında büyük bir kampanya başlattı. Amerikalıların zihnindeki İslamifobyayı kırmak için başlatılan bu kampanyada Müslümanların Amerikan toplumunun vazgeçilmez bir unsuru olduğu vurgulanıyor. Bunun için de ABD toplumuna büyük hizmetler sunmuş ve sunmakta olan Müslümanlar tanıtılıyor. Kampanyanın gösterimi, meydana gelmeyenlerin de görebilmesi için dev ekranlardan da sunuluyor. Kampanya önümüzdeki Ocak ayının 16’sına kadar sürecek.

New York şehrindeki Times Square meydanında bir grup Müslüman, İslam hakkında adil ve doğru bir görüntü sunabilmek için güçlü bir davet kampanyası başlattı.

Kampanyanın sloganı, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyinin (CAIR), Müslümanların Amerikan toplumundaki faaliyetlerini ve toplumun vazgeçilmez parçası olduklarını ortaya koymak için ortaya attığı “ben Müslüman’ım ben Amerikalıyım” sözlerinden oluşuyor.

Kampanya, polis memurundan Amerikan toplumunun yıldızlarına, insan hakları savunucularından yüksek diploma sahiplerine ve avukatlara; Amerikan hayatının her alanına katılmış ve katılmakta olan Amerikalı Müslümanların sunumuyla başladı.

New York’taki CAIR’de toplum işleri müdürü olarak görev yapan Faize şöyle dedi : “bu gösterimde hayatlarını toplumun inşası ve devlet hizmetine adamış Amerikalı Müslümanların hayatları verilecek.”

Faize daha sonra şunları ekledi : “Bu girişim, Amerikan toplumuna İslam dini ve Müslümanlar doğru ve adil bir şekilde gösterme yolundaki sürekli çabamızın bir parçası olacak.”

Üç gündür süren bu kampanya 16 Ocak 2010 tarihine kadar sürecek. Ayrıca yılbaşı münasebetiyle de kampanyaya odaklanılacak. Zira yeni yıla geri sayım için Times Square Meydanı’nda yaklaşık bir milyon insanın toplanması bekleniyor.

Diğer yandan CAIR’in müdürü İbrahim Cooper şunları söyledi : “Times Square meydanından 400 milyon şahıs geçiyor. Bunun, İslam ve Müslümanlar hakkında olumlu bir mesaj iletebilmek için iyi bir fırsat olduğunu sanıyoruz.

Çok basit bir mesaj iletiyoruz. Bu da Amerikan Müslümanlarının toplumun hayati bir parçası olduğu mesajıdır. Orada onlar hakkında birçok şey öğrenmek için bir fırsat söz konusu.”

Kampanyanın gösterimleri, günde 18 defa olmak üzere dev ekranlardan da verilecek. Böylece meydana gelemeyen uzaktaki kişiler de rahatlıkla gösterimleri izleyebilecek.

Cooper kampanyanın ilk günü hakkında ise şunları söyledi : “İlk gün gösterimler yapıldığında insanların tepkileri çok olumluydu. Birçok insan kampanyaya ilgi gösterdiği gibi kampanyaya web sitesi aracılığıyla da bağışta bulundu.

CAIR’in uygulama müdürü Nihat Avd ise şöyle konuştu : “Milyonlarca insanın bu gösterimleri izledikten sonra İslam ve Müslüman Amerikan toplumu hakkında anlayışları güçlenmiş olarak evlerine dönmelerini temenni ediyoruz.”
Timeturk