๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ => Güncel Dini Haberler => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 26 Eylül 2012, 12:16:19Konu Başlığı: Tuzla’ya 57. cami
Gönderen: Sefil üzerinde 26 Eylül 2012, 12:16:19

Tuzla’ya 57. cami

   
(http://www.yeniasya.com.tr/Uploads/haber/ilave/2012-09-26_081644.jpg)

Tuzla Mimar Sinan Mahallesi, vatandaşların girişimi ve Tuzla Belediyesi’nin desteği ile yeni bir camiye ve Kur’ân kursuna kavuşuyor.
 
 Mimar Sinan Mahallesi Muhammed Mehdi Camii ve Kur’ân Kursu’nun temeli, duâlar ve salâvatlar eşliğinde atıldı. Kur’ân-ı Kerim okunarak başlayan temel atma törenine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehla-Der) Genel Başkanı Hasan Kanaatlı’nın yanı sıra, çok sayıda ilim adamı ve vatandaşlar katıldı. Kur’ân kursu bölümünün de bulunacağı bildirilen caminin dernek başkanı Hacı Murtaza, açılış konuşmasında önemli bir hizmeti gerçekleştirecek olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Allah’ın evini inşa edenlere Allah da Cennette köşkler inşa eder anlayışıyla giriştiğimiz bu hizmeti bize nasip eden Cenâb-ı Allah’a şükürler ediyor ve her sıkıntımızda bize büyük destek veren sayın Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı Bey’e cemaatimiz ve hocalarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Temel atma törenine katılarak bir konuşma yapan Ehla-Der Genel Başkanı Hasan Kanaatlı da, “Bizler bu şerefli dinin mensupları ve bu şerefli Peygamber’in (asm) ümmeti olarak, birliğimizi beraberliğimizi perçinlemeye ve dinimizi öğrenip yaşayacağımız ibadethaneleri inşa etmeye gayret sarf ediyoruz. Tarih, her devirde İslâm ümmetini takdirle kayıt altına almış, övgüyle söz etmiştir. Bizler de bu inanç değerlerimizle, geleceğimize ümitle bakıyoruz”  diye konuştu.
Cami ve Kur’ân Kursu’nun temel atma töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da, toplumların manevî ihtiyaçlarına dikkat çektiği konuşmasında, “maddî açlığı doyurmak her zaman mümkündür. Ancak bundan daha da önemlisi, manevî açlığımızı doyuracak çalışmalar yapmaktır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kurban kesildi ve caminin temeli, dualar ve salâvatlar eşliğinde atıldı.

YENİASYA 


Konu Başlığı: Ynt: Tuzla’ya 57. cami
Gönderen: Sefil üzerinde 08 Mart 2013, 16:29:56
ALLAH mübarek etsin inşaallah hayırlı talebeler yetişir .


Konu Başlığı: Ynt: Tuzla’ya 57. cami
Gönderen: Safiye Gül üzerinde 08 Mart 2013, 19:09:41
Esselamu aleykum ve rahmetullah ; maşallah sadece Tuzla'ya bile 57 cami. Rabbim cemaatini artırsın inş