๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ => Güncel Dini Haberler => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 06 Ağustos 2012, 21:30:11Konu Başlığı: İsveç’te İslâm karşıtlarına tepki
Gönderen: Sefil üzerinde 06 Ağustos 2012, 21:30:11
İsveç’te İslâm karşıtlarına tepki    
   
İsveç’in başkenti Stockholm’de toplanan İslâm karşıtları, İsveçlilerden destek bulamadı. Şehrin merkezinde yapılan gösteriye yaklaşık 70 kişi katılırken, yüzlerce kişi "Faşistleri ve Breivik’in askerlerini istemiyoruz" sloganlarıyla İslâm düşmanlarını protesto etti.
 
İsveç’te İslâm karşıtlarına tepki
Dünyanın ilk küresel cihad karşıtı toplantısını gerçekleştirmek için İsveç’in başşehri Stockholm’de toplanan İslâm karşıtları, İsveçlilerden destek bulamadı. Stockholm’ün merkezindeki Norra Bantorget meydanında gerçekleştirilen gösteriye yaklaşık 70 kişi katıldı. Öte yandan İsveç’in farklı din ve kültürlere hoşgörülü olduğunu savunan kişi yüzlerce kişi “Faşistleri ve Breivik’in askerlerini şehrimizde istemiyoruz” sloganlarıyla İslâm düşmanlarını protesto etti.
Dünyada İslâm karşıtlığının önde gelen isimlerinden Robert Spencer, Pamela Geller, Tommy Robinson gibi isimlerin konuşma yaptığı toplantıya; İngiltere, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Norveç, Amerika, Bulgaristan ve Almanya’dan İslâm karşıtı örgütlerin temsilcileri katıldı. İsveç polisi toplantı esnasında herhangi bir olay çıkmaması için geniş güvenlik tedbirleri aldı. Yüzlerce polis toplantının yapıldığı Norra Bantorger meydanını güvenlik kordonuyla çevrelerken meydan helikopterlerle de havadan izlendi. 

yeniasya