๑۩۞۩๑ Kitap Dünyası - İlim Dünyası Kütüphanesi ๑۩۞۩๑ => Dünya Dinleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 21 Aralık 2009, 17:46:09Konu Başlığı: Edebi Değerler
Gönderen: Zehibe üzerinde 21 Aralık 2009, 17:46:09
Edebi Değerler

Asıl adı Freddy Meyers olan Astrolog-guru ,Frederick von Mierers tarafından kuruldu. Mierers geçmiş hayatları olduğunu bunlardan birisinde Eski Mısırda matematikçi ve astrolog olduğunu iddia etti. Başka bir iddiasında çağdaş Buda olduğunu ilan eden Mierersin en ilgi çeken iddiası ise Actrus yıldızından geldiğini iddiası oldu.

Kısa sürede hızla yayılan Mierersin iddiaları taraftar bulmaya başladı ve böylece Edebi Değerler tarikatı / kültü doğmuş oldu. Tarikat sık sık sex özgürlüğünün üst noktaya çıkmasıyla ve tarikata üye olan kadınlardan çoğunun tarikat lideri Mierersla birlikte olduğu, Tarikat üyeleri arasında sapık ilişkilerin varlığı iddialarıyla gündeme geldi.

1987 yılında Mierersin ortağı Adamski nin tarikatı terk etmesiyle birlikte ; Mierersın sahtekar olduğunu ,reenkarnasyon iddialarının yalan olduğunu , Actrus yıldızından geldiğini gösterir UFO fotoğraflarının ise oğluyla beraber çekilmiş sahte fotoğraflar olduğunu iddia edince kültün gücü azaldı.Tüm bunlara rağmen Mierers?in AİDSten ölümünden sonra liderleri için ağlayan oldukça kalabalık taraftar kitlesiyle Edebi Değerler kültü varlığını hala devam ettirmektedir.