> Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > Sınav Duyuruları > Diyanet Sınav Duyurusu >  2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru  (Okunma Sayısı 482 defa)
10 Ekim 2016, 19:10:05
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« : 10 Ekim 2016, 19:10:05 »2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru

7.10.2016

BAŞKANLIK

​D U Y U R U

2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru

"Vaizlik, Kur'an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik Ve Müezzin Kayyımlık Kadrolarına Atama Ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği"nin 7 nci maddesine istinaden 21.02.2016 tarihinde yapılan yazılı ve 25.04.2016 - 18.05.2016 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

    Sınavda başarılı olan vaiz adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 26 nci maddesinin 2 inci fıkrasının (a) bendi hükümlerine göre atanacaklardır.
    Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, yazılı ve sözlü sınavların aritmetik ortalaması alınarak yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,

    Yazılı sınav puanı yüksek olana,

    Sözlü sınav puanı yüksek olana,

    Hizmet süresi fazla olana, öncelik verilerek yapılacaktır.
     
   
Adaylar, 14.10.2016 tarihi saat 16:00'ya kadar tercihlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr web adresinden yapılacaklar ve atama işlemleri tercihlerine göre yapılacaktır.
   
Adaylar 20 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re'sen yapılacaktır.
   
Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanlardan vaizlik görevine yurtiçi görevine dönmelerini müteakip başlayacak olanlar ile Dini Yüksek İhtisas merkezlerinde ihtisas eğitimi görenlerden veya Başkanlığımızın Aşere-Takrib- Tayyibe kurslarında eğitim görenlerden vaizlik görevine eğitimlerinin bitmesini müteakip başlayacak olanların, buna dair dilekçelerini 20.10.2016 tarihine kadar Atama 1 Daire Başkanlığı'na göndermesi gerekmektedir.
   
Söz konusu sınavda başarılı olup Dini Yüksek İhtisas merkezlerinde veya Başkanlığımızın Aşere-Takrib-Tayyibe kurslarında eğitim görenlerin, eğitimlerini bitirmelerinin ardından, yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların ise yurtdışı görevlerinin sona ermesinin ardından, yerleştirme sonuçlarında ilan edilen yerlere atama işlemleri yapılacaktır.
   
Adayların tercih   sonuçlarının       ilanından itibaren karşılıklı olarak https://dibbys.diyanet.gov.tr web adresinden 3 gün içerisinde müracaat etmeleri ve onaylamaları halinde becayiş talepleri değerlendirmeye alınacaktır.
   
Adayların atamaya esas olan;

    İlahiyat Fakültesi lisans diploması veya denklik belgesinin müftülükçe tasdikli fotokopisi,

    İl Müftülüğünce onaylı hizmet cetveli aslı, belgelerini, 20.10.2016 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde müracaat etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
   
Vaizlik yer tespiti ve tercih ile ilgili bilgiler hakkında bu program aracılığı ile yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

Yapılacak yer tespiti ve tercih işlemleri için (0 312 295 78 15-16) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.


İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

​​​​​​

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru
« Posted on: 06 Haziran 2023, 16:39:46 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru rüya tabiri, 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru mekke canlı, 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru kabe canlı yayın, 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru Üç boyutlu kuran oku 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru kuran ı kerim, 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru peygamber kıssaları, 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuru ilitam ders soruları, 2016 Yılı Vaizlik Sınavında Başarılı Olanların Atama İşlemleriyle İlgili Duyuruönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &