๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ => Diyanet Duyurular => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 11 Mayıs 2015, 23:40:38Konu Başlığı: Kanada Diyanet Vakfı açıldı
Gönderen: Sefil üzerinde 11 Mayıs 2015, 23:40:38
Kanada Diyanet Vakfı açıldı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Kanada’nın Mississauga kentindeki Kanada Diyanet Vakfı’nın açılışına katıldı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Özafşar açılışta yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığının 40 yıllık yurt dışı tecrübesi olduğunu belirterek “Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’nin dünyaya model olarak sunduğu teşkilatlardan birisidir” dedi. Başkan Yardımcısı Özafşar şunları kaydetti:

“Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye'nin dünyaya model olarak sunduğu teşkilatlardan birisidir. Bugün dünyanın dört bir tarafında mega projeler yürütüyor. Böylece tarih boyunca necip milletimizin ahlak eksenli, insan odaklı İslam yorumunu ve onun güzelliklerini dünya ile paylaşıyor. Estetik ve mimari değerlerimizi bütün insanlıkla paylaşıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, sadece bina inşa etmiyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve insanımızın ruhunun şekillendiği kardeşlik merkezleri kuruyor.”

Başkan Yardımcısı Özafşar, daha sonra Kanada'nın başkenti Ottawa'da bir merkez kurulması için çalışma başlatıldığını, Toronto'da açılması planlanan merkezle ilgili çalışmanın ise devam ettiğini bildirdi. Vakfın açılışına, Washington Din Hizmetleri Müşaviri Yaşar Çolak ve New York Din Hizmetleri Ataşesi Hasan Mollaoğlu da katıldı.