- Tutmaç Çorbası

Adsense kodları


Tutmaç Çorbası

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

Array
reyyan
Sat 28 August 2010, 09:21 pm GMT +0200


Malzemeler:
1 su b. nohut
1 su b. yeşil mercimek
2 diş sarımsak
1 su b. et suyu
Su, tuz

Terbiyesi için:
1 kase süzme yoğurt
1 yumurta

Hamuru için:
1 su b.un
1 yumurta
1 çay k.tuz
Aldığı kadar su

Üzeri için:
1 çorba k. tereyağı
1 tutam taze nane


Hazırlanışı:
encerey 1 su bardağı haşlanmış nohutu ve 1 su baradğı haşlanmış olan mercimeği alın.Üzerine 1 su bardağı et suyunu ilave edin ve kaynamya bırakın.Terbiyesi için bir kaba 1 kase süzme yoğurdu ilave edin.Üzerine biraz su ilave edip süzme yoğurdu karıştıırın.Daha sonra yoğurdun üzerine 1 adet yumurta kırın ve karıştırın.Terbiyeye daha sonra sıcak su ilave edip terbiyenin kıvamını açın.Hamuru için bir karıştırma kabına 1 su bardağı unu alın.Üzerine 1 adet yumurta kırın.

Üzerine 1 çay kaşığı kadar tuz ve aldığı kadar un ilave edip hamuru yoğurun.Daha sonra hamruu merdane ile açın.Açtığınız hamuru kare kare kesin.Kare kare kesilen hamurları tencerye aktarın.Terbiyeyi tencerye ilave edin ve bir taşım kaynadıktan sonra servis tabağına alın.Tutmaç çorbasının sosu için ise tavaya tereyağını alın.Üzerine ince kesilmiş olan taze naneyi ilave edin.Servis tabağındaki çorbanın üzerine sosu döküp servis edin.

Tüm yemek tariflerimiz tariffbul.net üzerinden alıntılıdır güvenilir bir yemek tarifi sitesi olan sitemizi tüm kardeşlerimize tavsiye eder başarılarının devamını Yüce ALLAH'tan niyaz ederiz. Tarifbul.net Ailesine teşşekkürlerimizi sunarız.

Tarifbul.net