- Secde etmek kanserden koruyor

Adsense kodları


Secde etmek kanserden koruyor

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
Hadice
Wed 10 November 2010, 08:55 am GMT +0200
                                                              Secde etmek insanı kanserden koruyor


Bilim adamları yeni yaptıkları bir bilimsel araştırmada, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmayla ayrıca secdenin hamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.

Işın Teknolojisi Merkezi Bölümü Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, bu çağda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu nedenle daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi.

Araştırma sonucu vücutta biriken elektromanyetik yükün Allah’a secde ile dışarı boşaltıldığının belirlendiğini dile getiren Mısırlı bilim adamı, bilimsel araştırmaların insan boyunun küçüldükçe elektromanyetik dalgalara uğrama oranının daha da azaldığını gösterdiğini söyledi.

Yedi azanın yerle teması enerjiyi boşaltıyor
İnsanın secde halindeyken elektromanyetik dalgalara daha az maruz kaldığını ve alnın yere değmesiyle vücuttaki elektromanyetik yükün dışarıya boşaltıldığını tespit ettiğini kaydeden Profesör Ziyaeddin, secde halinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımı hızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.

Araştırmaların elektrik yükünün vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğini gösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin, Kâbe’nin yeryüzünün merkezi olduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünü dışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi.

Beş vakit farz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterli olduğunu belirten Mısırlı bilim adamı, uyku esnasında vücutta oluşan unsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.

Öğle, ikindi ve akşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insana psikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin, yatsı namazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarı atıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığını belirtti.

sümeyra
Fri 4 March 2011, 01:02 pm GMT +0200


      FESUBHANALLAH...Rabbimin merhametine bakın..Yedi noktanın yere değmesi gerekiyormuş..Tam da secde de olduğu gibi..İbadetin yeni bir faydasını daha öğrenmiş olduk..Allah razı olsun..

mavi derinlik
Wed 31 August 2011, 10:52 pm GMT +0200
     Şaşırtıcı ve oldukça güzel bilgiler bunlar SUBHANALLAH... Allah Razı Olsun.. Rabbimizin tüm emirleri bizim yararımız için.. ELHAMDÜLİLLAH RABBİMİZ bizlere ne nimetler bahşetmiş...

saniyenur
Wed 31 August 2011, 11:40 pm GMT +0200
Namazın bir çok faydasını duymuştum ama bunları duymamıştım. Rabbim hem bedenen hem ruhen kullarının huzurlu ve sağlıklı olmasını istiyor namazla.
Allah razı olsun paylaşım için.

müzzemmil
Mon 5 September 2011, 10:46 am GMT +0200
zaten Rabbim bizden ne istiyorsa bizim için istiyor, yoksa onun bizim namazımıza ihtiyacı mı var? Bizi seviyor ve huzurunda istiyor

sen istersen
Thu 23 August 2012, 07:13 pm GMT +0200
rabbim nefsimizi kırıp huzuruna gitmemizi nasip eylesin amin.

ilim ehli
Sat 25 January 2014, 12:44 am GMT +0200
müslüman secdesini kanserden koruduğu için yapmaz absestide diğer sağlıkla ilgili şeyler için değil ALAH için yaparız bunları böyle bilimsel içerikli şeyler arnmamalı  ama maalesef bu yanlışlara düşüyoruz

-merve-7d-
Sat 25 January 2014, 10:12 am GMT +0200
gerçekten çok güzel bir araştırma secde etmek hem insanı kanserden koruyor hemde allaha bir adım daha yaklaşmamızı sağlıyor..

sümeyra
Sat 25 January 2014, 12:01 pm GMT +0200


    İbadetlerde sebep illet hikmet prensibi vardır...Aralarındaki farkları öğrenmek lazım..İbadetin yapılma sebebi Rabbimizin emretmesidir elbette ama neticesinde güzel hikmetleri de varsa,bunları da görmezden gelemeyiz...

yagmur_7-c
Sat 25 January 2014, 12:09 pm GMT +0200
FESUBHANALLAH...Rabbimin merhametine bakın..Yedi noktanın yere değmesi gerekiyormuş..  ;D

NAMAZ İLE MUTLU YAŞAYIN, sağlıklı olun.
Allah ın bizlere mecburen namaz kılın diyor ya, aslında bizim sağlığımızı istiyor.
Allah ıma bin şükür......
   ;) :)

damla6d
Sat 25 January 2014, 12:29 pm GMT +0200
İnsanlar namaz kılarak aslında hayatlarını kurtarıyorlarmışş.[/b   :o :o

barıs 8 d
Sat 25 January 2014, 12:40 pm GMT +0200
Çok yararlı bir bilgi namazın yararlarını gorüyorsunuz .İnsanlar namaz kıldıklarında saglıklarını da korumuş oluyolar

ilim ehli
Sat 25 January 2014, 10:46 pm GMT +0200
  ibadetlerin muhakkkakki hikmetleri vardır lakin bunları bilimsellikle  bağdaştırmak kanaatimce doğru değil.Abdest şuna şuna faydalı oruç işte vücuttaki bilmem bir sene birikn yağları eritiyor işe namaz da her secde romatizmaya falan filan bunlara karşıyıym çünkü yapılan bir hata var misal namaz anlatılacak namz rabbin emri deniliyor sonra ayet biliyorlarsa hemen ayet yokbilimiyorlarsa         hadis  söylüyorlar aradından hamn işte namz biilimsel açıdan yok şöyle yok böyle hayır bu değil bilimle bana göre bağdaştırılmamalı  ondokuzuncu yüzyılın getiriler diyebliriz batı biilimd eilerledi bizimkiler başka bir şey ortaya attılar  ayetleri bu yolda kullanma cürretine dahi gittiler yok şu ayettten şu yok bu hatta maaaleslf yakın bir zaman d aşöyle bir olaya da şahit oldum biri sorar kuranda bilime işaret eden birn şey diğeri cevaplar kurandaki belkısın tahtını getirilmesi ışınlanmaya delale yok  daha neler bu ACİZLİK örneğidir dinde kuranda kimsenin rastgele yorum yapacaı bir şey değildir bence dikkatli olunmalı

ilim ehli
Sat 25 January 2014, 11:29 pm GMT +0200
sümeyra ablacığım nen sadec fikrimi belirtmek istedim saygısızlık yaptıysam özür dilrim hedefim kırmak incitmek küçük düşürmek değildi sadece fikirlerimi söylemek istedim ileri gittiysem affola selametle

mevlüde06
Tue 17 November 2015, 05:46 pm GMT +0200
Sübhanallah.ne büyük ihsanlar.Rabbimizin her emri bizim için.
inşallah farkına varabilenlerden oluruz.Allah razı olsun değerli paylaşımınız için