- Peki Ya İnsan?

Adsense kodları


Peki Ya İnsan?

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
sümeyra
Mon 2 May 2011, 05:48 pm GMT +0200
PEKİ YA İNSAN ?


 "Yere düsen ekmegin üstüne basan insan görmedim ama yere düse...n insani tekmeleyen çok kisi gördüm" diyor... Saygili olmaktaki kusurlarimizi söyle anlatiyor:

- Birbirimize saygili olma konusunda 3 tip temel hatamiz var...

Avrupa'da yasayan vatandasimiz, orada yerlere çöp atmiyor ama Kapikule'den girer girmez yerlere tükürmeye, çöp atmaya basliyor. Niye burada böyle yapiyorsun diye soruldugunda, herkes böyle yapiyor diyor. Kendi fikri olmayan insanin duruma göre hareket etmesidir bu.

Ikinci hatamiz, adama göre davranmamiz. Karsimizdaki adam iri yariysa, 'Buyur Abi', diyoruz, ufak tefekse, 'Ne var lan!' diyoruz. Oysa ki, insanlarin onuru birbirine esittir.

Üçüncü hata, keyfimize göre davranmak. Keyfimiz yerindeyse eve girerken 'Merhaba millet' diyoruz, degilse surat asiyoruz. Oysa keyfimiz yerinde olsun olmasin insanlara saygili davranmak zorundayiz.

Diyorum ki, yerdeki ekmege saygili olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayagiyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara.

Ekmek nimettir kabul, peki insan nimet degil mi?


PROF.DR. Üstün DÖKMEN

mavi derinlik
Wed 31 August 2011, 10:19 pm GMT +0200
       Allah Razı Olsun çok güzel etkili bir paylaşım.. Evet "Ekmek nimettir kabul, peki insan nimet degil mi?" diye bir soru ile bitmiş bu güzel yazı.. Tamda belki bu tür mantıktan dolayı insanlığa laf atan milyonlarız..! Böyle yaklaşımda bulunan kimseler ne hayır görürler ki insanlardan..? Gösteriyor ki düşündükçe aslında şikayetlerimizin çoğuna sebep olan kendimiziz..! Rabbimiz basiret versin cümlemize...

rabiayldz
Thu 2 June 2016, 06:54 pm GMT +0200
Selamun aleyküm.
3 tane hatamız var tabii daha çokta olabilir ama bu hata biraz kötü...

Hatamiz, adama göre davranmamız.Karşımızdaki adam iri yarıysa, 'Buyur Abi', diyoruz, ufak tefekse, 'Ne var lan!' diyoruz. Oysa ki, insanların onuru birbirine eşittir.

Ve bu hata, keyfimize göre davranmak. Keyfimiz yerindeyse eve girerken "Merhaba millet" diyoruz ama keyfimiz yerinde olmayınca surat askın bir şekilde eve giriliyor biraz saygılı ve selam vererek girsek ne güzel olur.....

Diyorum ki, yerdeki ekmeğe saygılı olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayağıyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara koyar....
Ne güzel söylemiş kardeşimiz maşallah.....

Açtırdığın güllerin verdiğin nimetlerin yasattığın bu hayata hamd olsun şükürler olsun Yarabbim...

Allah c.c razı olsun inşallah.

Lal-i Hal
Thu 2 June 2016, 07:52 pm GMT +0200
Allah razi olsun cok vuzel bir yaziydi.hakikaten ekmegi nimet gordugumuz ona kiymet verdigimiz kadsr insan onuruna,gururuna ,canina kiymet vermiyoruz.biz de kendimizle çelişiyoruz d afarkinda bile degiliz.Rabbim affetsin.şuurumuzu bilincimizi arttirsin insallah