- Mutlu olmanın yolu

Adsense kodları


Mutlu olmanın yolu

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
reyyan
Fri 4 March 2011, 07:52 am GMT +0200
Mutlu olmanın yoluHer insanın güzel bir yanı var...

Kişisel gelişim uzmanı Asım Yekeler, insanların modern çağda büyük kalabalıklar içinde yalnızlık çektiğini ve daima mutsuzluk yaşadığını belirterek, ''Mutlu olmanın en önemli yollarından biri sağlıklı olmak, diğeri ise kişinin kendisiyle barışık yaşamasıdır'' dedi.

Iğdır'da son dönemde artan intihar vakalarının ardından Valilik tarafından oluşturulan ''İntihar Eylemlerini Önleme Kurulu'' kentte bir dizi faaliyet yürütürken, gençlere ve kadınlara yönelik olarak da ''Mutluluğun Yolları'' semineri düzenlendi.

Kültür merkezinde düzenlenen seminere katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Asım Yekeler, insanların günümüzde yaldızlı koltuklarda, mutsuzluk yaşadığını ifade ederek, ''Şekille boğulmuş beraberlik var ama insanlar yapayalnız. İnsan, yaratılanlar içerisinde en mükemmelidir. Her insanın güzel bir tarafı mutlaka vardır. Önemli olan kötü tarafların arasında güzeli bulabilmektir. Mutluluk, cepleri para doldurarak, makamları yükseltmekle sağlanamaz'' dedi.

İnsanın mutlu olabilmesini 5 ana başlıkta topladığını ifade eden Yekeler, bunlardan ilkinin sağlıklı olma, ikincisinin kişinin kendisiyle barışık ve kendisine aşık olması, 3'üncüsü kendi dışımızda eşya ve insanları sevme, 4'üncüsü her işte adil olma, 5. olarak da Allah'a iman sahibi olmanın mutluluğun temel şartlarından olduğunun altını çizdi.

Başarının sırrına da değinen Yekeler, şunları kaydetti:

''Bir idareci, mahiyetindeki memurlarını mutlu edebiliyorsa başarılıdır. Bir baba evinin ziline bastığında içeriden 'yaşasın babam geldi' sözlerini duyabiliyorsa başarılı bir babadır. Eğer içeriden gelen ses 'eyvah babam geldi' ise o baba başarısızdır. Gerek baba gerek bir idareci güneş gibi olmalıdır. Gelmediği zaman ihtiyaç duyulmalı ve özlenmelidir, sevilmek demek özlenmek demektir.''

''Mutlu olmak için önce kendimizi sevmemiz, aşık olmamız lazım'' diyen Yekeler, aksi takdirde insanın mutlu olmasının zor olduğunu anlattı.

Türkiye'de insanların kitap okumadığına vurgu yapan Yekeler, ülkemizde bin 500 kütüphane varken, Fransa'da 65 bin kütüphane bulunduğunu söyledi.

İnsanların makam ve mevki kaybettiklerinde krize girdiğini, iflas ettiğinde intihara kalkıştığını belirten Yekeler, ''Buna gerek yok... Mevla nasıl taktir etmişse o olacaktır. Mevlana 'Hiçbir şey benimdir deme yanımdadır de' buyurmuştur. Hiç kimsenin yarın için garantisi yoktur. Makam, bilgi, servet, her şey misafirdir, böyle düşünmeli ve mutlu olmalıyız. Aşırı hırs öfke mutlu olmaya engeldir. Mutlu olmak için Allah'a inanmak gerek. İnanmasanız mutlu olmazsınız'' ifadelerini kullandı.

Yekeler, mutlu olmak için ayrıca anne ve babanın da mutlu edilmesi, onların da gönlünün hoş tutulmasının gerekli olduğuna işaret etti.

Düzenlenen seminere Iğdır Valisi Amir Çiçek, Iğdır Üniversitesi Rektörü İ. Hakkı Yılmaz ve Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Çiçek, sunumunun ardından Asım Yekeler'e teşekkür plaketi takdim etti.

Habertürk

Eslemnur
Fri 4 March 2011, 11:54 am GMT +0200
"Olayların arka perdelerini okuyanlar için, lutufta kahırda aynıdır"

Bu bakıs acısıyla bakabıldıgımız surece mutlulugumuzunda huznumuzunde dengede olacagını düşünüyorum..

sümeyra
Fri 4 March 2011, 12:43 pm GMT +0200


      Mevlana 'Hiçbir şey benimdir deme yanımdadır de' buyurmuştur.

    Bence bizim yanıldığımız nokta bu..Aidiyet duygusu ve sahiplenme yönetiyor hayatımızı..Bizim olmayan birşeyi, kaybetsek te üzülmeyiz oysa..Neticede herşeyin yegane sahibi Cenab-ı Allah..Dilediğine verir..Dilediğinden alır..
    Sahip olamadıklarımız var..Önceden bize ait olduğunu düşündüğümüz şeyler var,şu anda elimizden kayıp gitmiş..Hepsi bir üzüntü sebebi..Oysa, hayatın kanunu değişim üzerine kurulu..Kabul edebildiğimiz kadar mutluyuz..
Kabullenemediğimiz kadar mutsuz..Rabbim rıza gösterecek iman nasib etsin hepimize,inşaallah..

sen istersen
Thu 23 August 2012, 10:48 am GMT +0200
      Mevlana 'Hiçbir şey benimdir deme yanımdadır de' buyurmuştur                                                                                                                                                                        böyle düşünürsek  ve elimizdekilerle yetinirsek başarabiliriz galiba.

Medine16
Thu 2 June 2016, 03:26 pm GMT +0200
Mutlu olmanın yolu bence :Allahın kelamını peygamberin sünnetini alimlerin yolunu izleyip ilimi elde ederek hissettebileceği herkesin isteyeceği his duygu. Allahın ve Müslümanların onu sevdiğini bilerek ve dünyada milyar müslüman kardeşinin olduğunuda bilerek

Yağmur Gmş
Thu 2 June 2016, 04:26 pm GMT +0200
Bismillah...
Mutlu olabilmek bir şeylere güzel olumlu ve aynı zamanda doğru bakabilmektir. Güzel görülen her şey insanı mutlu eder.
Allah cc. razı olsun.

selma 8-D
Thu 2 June 2016, 04:29 pm GMT +0200
Ve aleykümselam
, ''Mutlu olmanın en önemli yollarından biri sağlıklı olmak, diğeri ise kişinin kendisiyle barışık yaşamasıdır''
Allah cc razi olsun

melda 6D
Thu 2 June 2016, 04:34 pm GMT +0200
Selamün aleyküm . Aslında mutlu olmak için birçok sebebimiz varken biz insanlar nankörlük yapıp mutsuz olmayı tercih ediyoruz kendi kendimizi depresyona sokuyoruz yazık bize . Bizden kötü durumdakileri düşünüp halimize şükretmeliyiz .

Lal-i Hal
Thu 2 June 2016, 05:14 pm GMT +0200


      Mevlana 'Hiçbir şey benimdir deme yanımdadır de' buyurmuştur.

    Bence bizim yanıldığımız nokta bu..Aidiyet duygusu ve sahiplenme yönetiyor hayatımızı..Bizim olmayan birşeyi, kaybetsek te üzülmeyiz oysa..Neticede herşeyin yegane sahibi Cenab-ı Allah..Dilediğine verir..Dilediğinden alır..
    Sahip olamadıklarımız var..Önceden bize ait olduğunu düşündüğümüz şeyler var,şu anda elimizden kayıp gitmiş..Hepsi bir üzüntü sebebi..Oysa, hayatın kanunu değişim üzerine kurulu..Kabul edebildiğimiz kadar mutluyuz..
Kabullenemediğimiz kadar mutsuz..Rabbim rıza gösterecek iman nasib etsin hepimize,inşaallah..


Cok guzel bir bakis acisi olmus.boyle dusunmemeistim daha once.Allah razi olsun.
Mevla ya karsi tam teslimiyeti yakalayabildigimiz olcude mutlu,huzurlu ve rahatiz...