- Kur’an

Adsense kodları


Kur’an

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
selsebil
Tue 14 July 2009, 09:08 pm GMT +0200
“Şüphesiz ki bu Kur’an en doğru yola iletir. İyi davranışlarda bulunan müminlere, kendileri için büyük bir mükafat olduğunu müjdele.” (Ayet-i Kerime)

İnanmak ve hükümlerine göre yaşamak mecburiyetinde olduğumuz Kur’an; hayatın asıl gayesini beyan buyurmuş ve tahdit etmiştir. Kur’an yaşamanın gayesini insanların anlayışlarına göre sınıflandırmıştır. Nasıl ki basit bir ev aletini kullanmadan önce, iyi bir randıman almak için kataloga göre hareket etmek gerekiyorsa; insanı yaratan, onu en mükemmel şekilde donatan Allah, onun dünya ve ahiret saadetini sağlayacak, ayağı taşa değmeden yürüyecek, ona ışıklı yollar açacak ilahi katalogu Kur’an-ı Kerim’i sunmuştur.

Kur’an bizatihi hayattır. Bunun içindir ki Hz. Aişe(r.anha)’ya, Rasulullah’ın hayatından, ahlakından sorulduğunda “O’nun hayatı Kur’an’ın ta kendisidir” cevabını veriyor.

Kur’an-ı Kerim yüce semadan Hz. Muhammed(s.a.v.)’e muska yapılmak sadece kabirlerde, matemlerde okunmak, satırlara yazılıp ezberlenmek, kağıtlarını yüklenip ahlaki yönünü ihmal etmek, sözlerini ezber edip, hükümlerini terk etmek için inmemiştir.

Kur’an-ı Kerim insanlığı hayır ve saadete kavuşturmak için inmiştir. Allah’ın insanlığı hayır ve saadete kavuşturmak için inmiştir. Allah’ın kitabını hayatına uygulamayan Müslüman, elinde lamba bulunduğu halde onu söndüren körlerden kılavuzluk bekleyen şaşkın insana ne kadar da benzemektedir.

Bunun içindir ki, Kur’an; eşsiz bir itikat ve hukuk sistemi, en mükemmel bir iktisadi nizam, her zaman ve her yerde tazeliğini, geçerliliğini muhafaza eden ve insanları mesut edecek en üstün hayat yoludur.

sen istersen
Sat 4 August 2012, 09:51 pm GMT +0200
ne güzel rabbim faydalanmak nasip etsin

1973275
Mon 4 February 2013, 10:05 pm GMT +0200
3 boyutlu kur'anı kerimi bulamadım

melda 6D
Tue 7 January 2014, 10:40 pm GMT +0200
KURAN -I KERİM  BİZE DOĞRU YOLU GÖSTERİR BİZİ AYDINLATAN BİR IŞIKTIR ASLINDA ALLAH KURANI  MANASIYLA ANLAYARAK OKUMAYI VE AYETLERDE GEÇEN ALLAHIN YASAKLADIĞI  ŞEYLERDEN UZAK DURMAYI EMİRLERİNE UYMAYI ONA LAYIK  KUL OLMAYI NASİP ETSİN *AMİN*

Haki
Tue 7 January 2014, 11:05 pm GMT +0200
Yüce kitabımızı sadece kabirlerde veya ölmüşlerimizin ardından okumak,doktorun verdiği reçete kağıdını ilaç niyetiyle kullanmaya benzer....KURAN-I sadece okumak ta yetmez okuduğunu anlamak,anladığınıda amel etmek gerekir....RABBİM cümlemizi KELAMINI amel ederek okuyanlardan eyler İNŞAALLAHUTEALA AMİN......

ceren
Sat 1 October 2016, 05:52 pm GMT +0200
Aleykumselam.Rabbim bizleri kur ani kerimi okuyan ve onu kendine rehber edinen kullardan eylesin inşallah...

zeynep ilayda
Sat 1 October 2016, 07:32 pm GMT +0200
Yüce rabbim bizi onun kitabını okuyanlardan anlayanlardan ve uygulayanlardan eylesin.Allah senden razı olsun kardeşim

Bilal2009
Sat 1 October 2016, 08:48 pm GMT +0200
Ve aleykümüsselam ve rahmetüllah.  Rabbim bizleri Kur an dan ayırmasın.  Rabbim paylaşım için razı olsun.