- Kışa girişteki baş ağrısını önemseyelim

Adsense kodları


Kışa girişteki baş ağrısını önemseyelim

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
mumine
Thu 4 November 2010, 05:06 pm GMT +0200
Kış ayına geçiş dönemi olan sonbahar ayındaki  sık hava değişimi sonucu, özellikle gribal rahatsızlığa yakalanma oranı yükselir.

Genellikle bu hastalık pek önemsenmez ve hastalığa yakalananlar,işlerine devam ederler.Böylece hastalık çok çabuk yayılır.Gribe sebep olan bir çok virüs vardır.Bünyenin sağlam ve dirençli olması hastalığı yenmemizde ve korunmamızda bize yardımcı olur.Yeterince önem verilmeyen , tedavisi aksatılan ve gribe sebep olan bazı virüs  türleri beyni etkileyerek şiddetli ve de tedaviye cevap vermeyen başağrısına sebep olabilir.Ensefalitin basit hali olan bu durumun fark edilip tedavi edilmesi gerekir.Aksi halde bu tablo ilerleyip tüm vücudu  etkisi altına alabilir.

Migren  ve gerilim türü ağrılar toplumda en sık görülen ağrı türüdür.Özellikle hava değişimlerinde migren türü ağrılar artar.Migreni olan kişiler  ağrılarını migrene bağlar ve alıştıkları şekilde tedavi etmeye çalışırlar.Gribal enfeksiyon sonucu şiddetli baş ağrısı oluyorsa  bu , bir ensefalit başlangıcı olabilir ve önemsemek gerekir.Enfeksiyon sonucu olan baş ağrıları şiddetli devam eder hasta bu ağrılarını normal ağrı olarak görür ve semptomatik tedavi ile genellikle geçer.Uzun süren ,ağrı kesicilere cevap vermeyen ve şiddeti artan ağrılarda mutlaka doktora baş vurmak gerikir.

Genç yaşta görülen şiddetli baş ağrılarının başka sebepleride olabilir.Bunlardan en önemlisi, beyni besleyen damarlardaki genişlemenin ki biz buna anevrizma deriz,patlaması ile oluşan beyin kanamasıdır.Özellikle genç yaşta ve stresli ortamda çalışan kişilerde görülen devamlı şiddetli baş ağrısı bu yüzden önemlidir.

sümeyra
Wed 26 September 2012, 01:39 pm GMT +0200


      Strese maruz kalmayan var mı acaba bu devirde ? Sağlığımızı tehdit edecek çoğu konuda ihmalkar davranıyoruz..Bu da bir nevi emanete sahip çıkmamak..Rabbim sağlık afiyet versin ve Kendi rızası doğrultusunda bu nimetleri kullanabilmeyi nasib etsin inşaallah..

Talhaycsr8D
Wed 8 January 2014, 04:29 pm GMT +0200
allah  herkeze yardım etsin hasta olnlara