- Karbondioksitten benzin üretilir mi?

Adsense kodları


Karbondioksitten benzin üretilir mi?

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

Array
melek24
Sat 23 May 2009, 12:25 pm GMT +0200
Karbondioksiti (CO2) benzine dönüştürdüğünü açıklayan Amerikan şirketi, ilk pilot fabrikasını kurmak için ortak arıyor. İnsan düşünmeden edemiyor bu buluş küresel ısınmayı durdurur mu?

Carbon Sciences şirketinin faaliyet direktörü Byron Elton, bir termik santral, çimento fabrikası veya bir rafineri gibi çok CO2 üreten bir partner arayışında olduklarını belirterek, eğer 9 ay içinde böyle bir ortak bulurlarsa, bu yeni tip biyoyakıtın üretimine 2010 sonuna kadar başlayabileceklerini söyledi.


Carbon Sciences şirketinin geliştirdiği ve patentini aldığı teknolojide "biyokatalizatör" denilen mikro organizmalar kullanılıyor. İlk aşamada CO2'yi su karıştırarak bozmak gerekiyor, sonra hidrojen ve karbonu yeniden oluşturmak için özel olarak geliştirilen polimer kabuklarıyla korunan mikro-organizmalar ekleniyor ve hidrokarbon yakıtı ortaya çıkıyor.

Mekanizma, doğada hidrokarbon yakıtların oluşmasıyla aynıyken, Carbon Sciences şirketinin geliştirdiği teknolojide biyokatalizatörler korunuyor ve yeniden kullanılıyor, ayrıca yakıt epey ucuza malediliyor.