- Kadın ve ahiret hazırlığı

Adsense kodları


Kadın ve ahiret hazırlığı

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
sidretül münteha
Fri 14 January 2011, 02:30 pm GMT +0200
KADIN VE AHİRET HAZIRLIĞI


Ey Allah’ın kadın kulu! Allah’tan kork ve onu gözet: bugün hesap değil amel günüdür. Yarın ise amel değil hesap günüdür… Bil ki insan oyun ve eğlence içinde iken ölüm gelebilir. Uyanık ol! Bunun için şöyle denilmiştir:

Hayat uykudur, ölümse uyanış,

Kişi rüyadadır bu ikisi arasında

Ruhun gırtlağından alınırken, bacak bacağı dolaştığı zaman, koca eşinden, çocuklarından ve sevdiklerinden ayrıldığı zaman durumun nasıl olur ey Allah’ın kulu! Omuzlarda taşınırken ve üzerine toprak örtüldüğü zaman halin nice olur?! Karanlık ve dar kabirde kaldığın zaman! Münker ve nekir gelip yanına oturduğunda ve seni hesaba çektiklerinde nasıl olursun! Kabirden kalkış ve mahşere sürülüş gününde ne durumda olursun?! Sayfalar uçuşup sırat ve mizan konulduğunda ne olursun peki?!

Allah! Allah! Ey Allah’ın kulu! İşte varılacak yer, işte son durak: “Nihayet onlardan (müşriklerden) birine ölüm gelip çattığında: "Rabbim! Der, beni geri gönder:" Ta ki boşa geçirdiğim dünyada iyi iş (ve hareketler) yapayım. Hayır! Onun söylediği bu söz (boş) laftan ibarettir. Onların gerisinde ise, yeniden dirilecekleri güne kadar (süren) bir berzah vardır.”(Müminun 99-100)

Şair der ki:

Bugün canının istediğini yaparsın

Yarın ölürsün, kalemler kaldırılır

Eş-Şafii şöyle derken ne doğru söylemiş:

Kıyamet gününde ne mal ne evlat olur

Kabre konunca düğün gecesi unutulur(Kelimatun Âbira Lil Mer’etil Müslime adlı risaleden)


kardelen7d
Sun 19 January 2014, 09:53 pm GMT +0200
insan böyle şeyleri okuyunca bir ürperti geliyor .acaba ben ne olacağım acaba siz ne olacaksınız.

Sevde 38
Sun 19 January 2014, 10:05 pm GMT +0200
Garantisi olan tek şey, ölüm .
Hesap günü için iyi hazırlık yapılması gerek, merhametine sığınıyoruz Ya Rab!

damla6d
Sun 19 January 2014, 11:35 pm GMT +0200
İnsan böyle bir şeyi okuyunca ürperiyor. Ama sonra haklı olduklarını anlıyor.

sumeyye
Tue 24 June 2014, 01:47 am GMT +0200
s.a.. ," Her Canli elbet birgün ölümü tadacaktir." Iste açik ve net sekilde anliyoruz  bizler rüya alemindeyiz dalmisiz gibidiyoruz dikkat edelim de bogulmayalim insaallah.Hak olan bir konuyu bizlere sunmussun kardesim Mevlam Firdevs cennetini nasip eylesin sana insaallah.

Rüveyha
Tue 24 June 2014, 09:20 am GMT +0200
Ve aleykümüsselam.Amin kardeşlerim..Mevlam rahmet etsin bizlere.Ahiret hayatına göçmeden Mevlam gaflet illetinden kurtarsın bizleri inşaAllah..

mevlüdekalınsaz
Tue 26 August 2014, 03:10 am GMT +0200
V e aleykumusselam;
“Nihayet onlardan (müşriklerden) birine ölüm gelip çattığında: "Rabbim! Der, beni geri gönder:" Ta ki boşa geçirdiğim dünyada iyi iş (ve hareketler) yapayım...Müminun 99-100)
Rabbim pişmanlığın hiçbir fayda sağlamayacağı o günde pişmanlık ateşine düşenlerden ,keşke diye yakınanlardan eylemesin..ölüme hazır olduğumuz bir anda alsın ruhumuzu inşallah...