- Eşim benimle hiç ilgilenmiyor

Adsense kodları


Eşim benimle hiç ilgilenmiyor

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

Array
hafiza aise
Wed 5 October 2011, 11:07 am GMT +0200
EŞİM BENİMLE HİÇ İLGİLENMİYOR

Haziran 2009 45.SAYI

Müstakbel anneye sevgilerimle cümleme başlamak isterim. Belli ki ergen denecek yaşta evliliğe adım atmışsınız. Ergen yaşta önce kişiliğin oluşumu gerçekleşir. Henüz kimliğinizi ve kişiliğinizi bütünleştirmeden kadın rolünü ve arkasından gelecek olan anne rolünü ifa etmeniz gerekeceği için yaşanmamış bir dönemin üzerine başka bir dönemi eklemek durumunda kalmışsınız. Bu durum haklı olarak insanda beklentileri fazlalaştırabilir.

Hamile bir bayan normal zamanlardan çok daha fazla duygusal olacağı için eşinizden ilgi ve alaka beklemeniz son derece normal. Ama sanırım eşiniz bu normal olan ihtiyacın azını bile yaşatmadığı için bu durumdan hayli zorlanıyorsunuz. Eşinizin yaşı da galiba sizin yaşınıza yakın. Zira var olan durumunuzu algılayamayıp gelir gelmez tekrar dışarı gidip arkadaşlarıyla buluşması henüz genç erkek rolünden kocalık rolüne geçemediğinin göstergesi. Müstakbel baba önce kocalık rolünün hakkını vermeli ki mutlu bir annenin mutlu bir bebeği dünyaya gelebilsin. Eşinizle konuşup bu durumu değiştirmesini ondan rica edebilirsiniz.

Ayrıca unutmamalıyız ki erkekler gün içinde işleriyle meşgul oldukları için yakın çevresiyle gerektiği gibi görüşüp ilişki kurabilecek imkanları daha az elde ederler.Sizinle ve çevresiyle olan ilişkisini belirli bir dengeye oturtabilmesi için ikinizin mutabık kalabileceğiniz bir karara varmanız gerekmekte. Bazı günler arkadaşlarıyla buluşabildiği gibi çoğunlukla vaktini ailesine ayırmalı. Fakat erkeğin daha sosyal bir varlık olduğunu unutmadan onun ihtiyacı olduğu kadar dışarıya çıkmasını ve arkadaşlarıyla görüşmesini anlayışla karşılamanız gerekmekte. Zira kadınlar ev hayatını temsil ederken erkekler genelde dış dünyayı temsil ederler. Sadece ekonomi için dış dünyada bulunmak kendilerini kötü hissettireceği için aynı zamanda sosyal aktiviteler için de dış dünyada gereken yerlerini almalıdırlar.

Bu durum hanımlar için de geçerli tabii. Bütün gün evde tek başına durmak kişiye kendini kötü hissettireceği için siz de kendinize kişisel gelişiminize katkıda bulunacak sosyal aktivitelerde yahut hayır faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

Eşinize ona ne kadar ihtiyacınız olduğunu duygu dilinizi kullanarak anlatmaya çalışın. Birlikteliğinizi arttıracak ortak faaliyetler alanı geliştirmeye çalışın. Mesela haftanın bir günü baş başa yemeğe çıkmanız, hafta sonu pikniğe gitmeniz, hafta içi bir gün akraba ziyaretlerinde bulunmanız birlikteliğinize katkıda bulunacak aktivitelerdir. Eşiniz bir an önce evin babası olduğunu hatırlamalı ve babalık rolünü yerine getirmeye gayret etmeli. Allah muhabbetinizi arttırsın.


Yasemin UÇAL ABDULLAH