- Dünyanın en büyük mülteci kampına ramazan yardımı

Adsense kodları


Dünyanın en büyük mülteci kampına ramazan yardımı

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
halim
Thu 23 June 2016, 03:16 pm GMT +0200
Dünyanın en büyük mülteci kampına ramazan yardımı

Konya merkezli RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği, dünyanın en büyük mülteci kampı olan ve insani krizin büyüdüğü Dadaab'da, ramazan boyunca 17 bin 500 kişiye her gün iftar veriyor.

Konya merkezli RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği, dünyanın en büyük mülteci kampı olan ve insani krizin büyüdüğü Dadaab'da, ramazan boyunca 17 bin 500 kişiye her gün iftar veriyor.

Kenya'nın Somali sınırındaki, 600 binden fazla mültecinin barındığı Dadaab Kampı'nda, 4 yıldır aralıksız faaliyet gösteren yardım kuruluşlarından RİDA Derneği, kampta yaşanan sıkıntılar nedeniyle ramazan ayında yardımlarını yoğunlaştırdı.

Dadaab'da yaptıkları çalışmalar hakkında AA muhabirine konuşan RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kalender, kampta 2012 yılında başladıkları çalışmalarına şu anda 6 ayrı bölgede 8 medrese ve aşevi ile devam ettiklerini, ramazan boyunca günde 17 bin 500 kişiye iftar yemeği verdiklerini söyledi.

Kenya hükümetinin Dadaab Kampı'nı kapatma karar alması nedeniyle bölgedeki yaşam koşullarının daha da kötüleştiğini vurgulayan Kalender, "Kenya hükümeti, kampta yapılan yardımları önce azalttı, sonra da tamamen kesti. Kampın birçok bölgesinde sular, devlet tarafından kesildi. Kampta yaşayan Somalili Müslümanlara ölmeleri veya kampı terketmeleri seçenekleri sunuluyor. Özellikle bu sene kamptaki mülteciler açlık sıkıntısı çekiyor, çok zor şartlarda oruç tutuyorlar. Bu nedenle ramazanda yardımlarımızı arttırmaya gayret ediyoruz. Türkiye halkından Dadaab Kampı'na daha fazla yardım etmelerini istiyoruz." diye konuştu.

Somali sınırında yer alan Garissa eyaletinde 1992 yılında kurulan ve dünyanın en büyük mülteci kampı olan Dadaab'da, çoğunluğu Somalili Müslümanlar olmak üzere Tanzanya, Sudan ve Etiyopyalı mülteciler yaşıyor.

 

AA

melda 6D
Thu 23 June 2016, 03:34 pm GMT +0200
Kardeşlerimize yardımda bulunalım inşallah . Rabbim bu faaliyetleri yapanlardan razı olsun inşallah daha da artar ...

ceren
Thu 23 June 2016, 06:50 pm GMT +0200
Aleykumselam.Rabbim bizleri onun rizasi icin onun kullarina yardim eden ve ihtiyaclarini gideren kullardan eylesin bizleri inşallah...

RAMAZAN 7/D
Thu 23 June 2016, 10:44 pm GMT +0200
Ve Aleyküm Selam . Bu yardımları yapan büyüklerimize Rabb'im kolaylık versin bereket versin . 

Harika  bir  davranış , rakamlar da öyle ..


ALLAH cc razı olsun

yagmur_7-c
Fri 29 July 2016, 11:56 am GMT +0200
Ve aleykum selam
Multecilerin yardıma ihtiyaçları var...Rabbim onlara yardım eden kullarindan eylesin inşallah...Raabim devamını nasip etsin inşallah...Rabbim c.c. razı olsun inşallah ...