- Damla Sakızlı Rulo Pasta

Adsense kodları


Damla Sakızlı Rulo Pasta

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
hafizvuslat
Mon 21 September 2009, 09:08 am GMT +0200


Malzemeler :  

• 7 bardak süt
• 1 1/4 bardak toz seker
• 25 gr. nisasta
• 50 gr. pirinç unu
• 1/3 çorba kasığı sakız
• 1/2 bardak çekilmis tuzsuz antep fıstığı
• Tuz

Harcı için

• 2 paket kakaolu bisküvi
• 5 çorba kasığı çekilmis ceviz  


Hazırlanışı:

Tencere içine süt, toz seker, tuz ile sıkıca bir tülbent parçasına baglanmıs sakız koyarak arada bir karıstırarak kaynamaya bırakın. Bir kaba nisasta ile pirinç ununu koyarak üstlerine 1 bardak suyu sicim gibi akıtın ve bir taraftan da karıstırarak eritin. Sonra da bu karısımı kaynamakta olan sekerli süte yine sicim gibi akıtın ve karıstırarak ilave edin ve boza kıvamında bir koyuluk alıncaya kadar durmadan karıstırarak pisirin.

Karısımı el mikseri ve kasesinin içerisine alarak göz göz oluncaya kadar çırpın. Daha sonra düz kare bir tepsi içerisine altına rulo yapmanızı kolaylastırmak için aliminyum folyo ve ya strech kaplayın. Su ile tüm yüzeyi ıslatıp 1 parmak kalınlıgında olacak sekilde muhallebiyi yayıp, buzluga soguması için bırakın.

Diger tarafta kakaolu bisküvileri, cevizleri ve antep fıstıgını mikser ile ayrı ayrı güzelce inceltin buzluktan sogumus olan muhallebinin üzerine önce cevizleri sonra un haline gelmis büskiviyi esit olarak yayın. Folya ve ya strech yardımı ile bir kenardan baslayarak rulo seklinde katlayın. Servis tabagına alarak kalan bisküvileri üzerine güzelce yayın en son olarak antep fıstıgını boydan boya güzelce döküp, soguk olarak dilim dilim servis yapın.  Tüm yemek tariflerimiz tarifbul.net üzerinden alıntılıdır ( Tariflerde kullanılan resimler farklı kaynaklardan görsel amacı zenginleştirmek için alınmış olabilir )  güvenilir bir yemek tarifi sitesi olan sitemizi tüm kardeşlerimize tavsiye eder başarılarının devamını Yüce ALLAH'tan niyaz ederiz. Tarifbul.net Ailesine teşşekkürlerimizi sunarız.

Tarifbul.net

Hanife 8.D
Tue 18 February 2014, 06:28 pm GMT +0200
allah razı olsun bizlerle bu kadar güzel bir
pasta tarifini paylaştığınız için
çok güzel görünüyorrrrrr
yapan olsada yesekk inşallah

melda 6D
Tue 18 February 2014, 08:58 pm GMT +0200
çok  lezzetli  görünüyor  malzeme  eksik  antep  fıstığımız  yok  o  yüzden  bunu  yapamıyacağız

elifbenal7a
Tue 24 June 2014, 06:23 pm GMT +0200
Anneme kesinlikle söyleyeceğim...

MEHMET/8/A/ENES
Tue 24 June 2014, 06:55 pm GMT +0200
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuh ve mağfiratuhü, Güzel olabilir Allah Azze ve Celle cümlemize helal yemeyi nasib etsin.

saniyenur
Tue 24 June 2014, 08:08 pm GMT +0200
Ve aleykumusselam ve rahmetullahi. Güzel bir tarif. Rabbim yediklerimizden aldığımız enerjiyi hayır yolunda sarf etmeyi nasib etsin inş.