- Bademli Fıstıklı Güllaç

Adsense kodları


Bademli Fıstıklı Güllaç

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
hafiza aise
Sat 4 August 2012, 04:05 pm GMT +0200
Bademli Fıstıklı Güllaç


MALZEMELER

11 yaprak güllaç
11 su b. süt
2,5 su b. toz şeker
1 su b. pudra şekeri
1,5 su b. hindistan cevizi
yarım çay b. gül suyu
3 su b. file badem

ÜZERİ İÇİN:
yeşil fıstık
kiraz şekerlemesi

HAZIRLANIŞI: Sütü tencereye döküyoruz ve ılıtıyoruz. Güllaçın lapa olmaması için sütü fazla ısıtmamalıyız. Gül suyunun yarısını sütün içine döküyoruz. Bademi fırın tepsisine dökerek önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızartıyoruz. Güllacı yapacağımız tepsinin zeminine biraz süt döküyoruz.

Üzerine güllaç yaprağının parlak tarafı üste gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Üzerine 1 su bardağı kadar sütü döküyoruz. Üstüne biraz hindistan cevizi ve pudra şekeri serpiyoruz. 6 kat yaprağı bu sırayla yerleştiriyoruz.

Her kata sütü, hindistan cevizi ve pudra şekerini koyuyoruz. 6. kat yaprağı koyduktan sonra sütünü veriyoruz ve kızarttığımız bademi döküyoruz. Geriye kalan 5 yaprağı da aralarına süt, hindistan cevizi ve pudra şekeri ilave ederek yerleştiriyoruz. Güllacımızı sütünü çekmesi için dinlendiriyoruz. Üzerini yeşil fıstık ve kiraz şekerlemesiyle süsleyerek servis ediyoruz.

sümeyra
Mon 14 July 2014, 10:30 am GMT +0200              Ramazanda en rahat tüketilecek tatlilardan biri, yapilişi da son derece pratik.. Gülsuyuna dikkat etmek lazim, kozmetik katkılı olanlar kullanılmamalı..Bu ramazanda yurt dışında olduğumuz için maalesef bize nasib olmadı..Yiyebilenlere afiyet şifa olsun..

ykpcn
Mon 14 July 2014, 11:23 am GMT +0200
ALLAH razı olsun.Özellikle Ramazan'da çok iyi gelir.İnsanın oruç oruç canı çekiyor.

Rüveyha
Mon 14 July 2014, 12:32 pm GMT +0200
Yakup kardeşim haklısın..İnsan oruçlukyen tatlı canı çekmiyor değil..Mevlam bizleri bu güzel nimetlerinden mahrum bırakmasın..Mevlam şükrümüzü ziyadeşleştirsin..