- Ağız sağlığına dikkat

Adsense kodları


Ağız sağlığına dikkat

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

rray
menekşe
Tue 5 May 2009, 04:52 pm GMT +0200
Domuz gribine karşı diş hekimleri alarma geçti. Peki neler yapmak gerekiyor?
Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural, hastaların domuz gribine karşı diğer grip türlerinde de olduğu gibi kişisel ağız diş sağlığı görgülerine dikkat etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden ve ülkeleri ciddi tedbirler almaya mecbur bırakan domuz gribine karşı diş hekimleri de alarma geçti.
Salgınların ağız sağlığıyla doğrudan ilgili olduğunu belirten Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural, bu süreç içinde tüm diş hekimlerinin hastalarına verdikleri oral hijyen eğitimine azami ölçülerde dikkat etmesi gerektiğini ve bu konuyla alakalı tüm diş hekimlerinin uyarıldığını bildirdi.
Kural, "Aile içerisinde her bireyin ayrı diş fırçası olmalı, diş fırçalarının kullanıldıktan sonra su ile iyice durulanması gerekiyor. Diş fırçalarının dik olarak kurumaya bırakılması önemli. Diş fırçasının kurumasına engel olacak fırça kılıflarının mümkün olduğunca kullanılmaması gerekiyor." diye konuştu.
Fırça kılları nemli kaldığı zaman, bakterilerin rahatça üreyeceği bir ortam oluştuğunu kaydeden Kural, "Aynı kap içerisinde birden fazla diş fırçası var ise fırçaların birbirlerine değmemesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Ayrıca diş fırçalarını dezenfekte etmeye kalkmak, bulaşık makinesi, mikrodalga veya ultraviyole cihazları kullanmak tamamen gereksizdir. Bu işlemler, diş fırçasına zarar verebilir. Eğer mümkün ise gün içerinde 2 adet değişik fırça kullanmak fırçaların kuruması için yeterli süreyi sağlar. Diş macununu fırça üzerine koyarken macun tüpünün fırçaya değmemesini sağlamakta önemli bir tedbirdir." şeklinde konuştu. 

selsebil
Tue 5 May 2009, 05:06 pm GMT +0200
Bu konuda bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ediyoruz menekşe kardeşim
Ağız ve Diş sağlığı dikkat edilmesi gereken bir konu
Efendimiz(s.a.v) de bu konunun önemini dile getirmiş ve diş sağlığımızı korumamız gerektiğini söylemiştir

hafizvuslat
Tue 5 May 2009, 07:58 pm GMT +0200
Paylasim icin tesekkurler.
Temizlik imanin yarisidir.H.S.

queen
Sun 14 March 2010, 05:49 pm GMT +0200
peygamberimizin (s.a.v.) misvak tavsiyesi konunun önemini gösteriyor