- Ağız kokusunda yanlış tedaviye dikkat

Adsense kodları


Ağız kokusunda yanlış tedaviye dikkat

Smf Seo Versiyon , -- Seo entegre sistem.

Array
zahdem
Mon 8 March 2010, 11:52 pm GMT +0200
Ağız kokusu için kullanılan spreyler, ağız gargaraları işe yaramıyor...
 
Diş hekimi Metin Ağca ağız kokusunun % 70'i diş çürükleri ve diş hekiminin hatalı tedavilerinden kaynaklandığını söyledi.
Burç Fm'de Cengiz Tan'ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programına konuk olan Dt.Metin Ağca ülkemizde ağız kokusu son derece yaygın, insanımız ağız hijyenine dikkat etmiyor dedi.

Ağız kokusu sosyal ortamda kişiyi ve çevresindekileri rahatsız eden bir durumdur diyen Dt. Ağca ağız kokusu sistemik hastalıklardan ve lokal nedenlerden olur. Bunun % 70'i lokal neden dediğimiz diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve diş hekiminin yanlış tedavisinden kaynaklanan durumlardır.

En ucuz hekimlik koruyucu hekimliktir diyen Dt.Ağca kişi, en az altı ayda bir diş hekimine muayene olmalı ve tedavilerini gerçekleştirmeli dedi.

Ağız kokusu için kullanılan sprey, gargara, ağız suyu ağız kokusunu gidermez, aksine tükürüğü azalttığı için diş çürümesini arttırır bu yüzden son derece zararlıdır diyen Dt. Metin Ağca bu ürünler ticari amaçla üretilmiştir dedi.

Ağız hijyenine dikkat edildiği zaman ağız kokusundan kurtulmak son derece basit diye konuşan Dt. Metin Ağca 'dişlerinizi en az üç dakika fırçalayın, diş ipi kullanın, dilinizin arkasını fırçalayın '' dedi.Diş hekimi Metin Ağca, ağız kokusu olan kişilerin içinde çinko bulunan diş macunlarını kullanmalarını tavsiye etti.

PROGRAMIN TAMAMINI burcfm.com.tr internet adresinden DİNLEYEBİLİRSİNİZ.