> Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > Yıldızname > Yıldızname / Boğa Erkeği
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıldızname / Boğa Erkeği  (Okunma Sayısı 25516 defa)
18 Şubat 2009, 23:44:23
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839Site
« : 18 Şubat 2009, 23:44:23 »Boğa Erkeği'nin Yıldıznamesi

Burcu sevr, yıldızı Zühre ve talii tütabidir. Bu burç ve talii altında doğan kimse, yücelik ve üstün makam sahibi olur. Rengi beyaza meyyal, alnı geniş, başı büyük, çehresi dolgun, siyah gözlü, çatık kaşlı, geniş omuzlu, ince belli, kolları uzun ve kuvvetli, küçük ayaklı ve orta boylu olur. Oyun ve eğlenceye düşkün, türabi mizaçlı ve latifeyi sever. Kadınlara çok meyli olur. Heybet ve vakarına sahip olur. Herkese kendi derecesinde latife ve muamele eder. Zineti ve yeni elbiseyi, temizliği, yiyip içmeyi, eğlenceyi sever. Dosttan kısmeti yoktur. Kendisi ona hayır arzue ttiği halde onlar buna şer isterler. Niyeti saf olduğu cihetle Cenab-ı Hak, bunu düşmanlarını şerrinden korur. Elindeki lokmayı diğerine yedirecek kadar cömerttir. İzzet-i nefse, dünya saadetinden dolayıbirçok hasetçiye sahiptir. Başınd ve arkasındabirçok husui alamet vardır. Karnının alt kısmında ufak bir benmevcuttur. Güzel yüzlü, temiz ve mütenasipvücutlu olupkendisiyle görüşen onu sever ve (ona) ihtiram eder. Rızkı bol olup en müşkül hususlarda muvaffak olur. Kendi işlerinde tembellik etmekle beraber başkalarının işlerine koşar, esrarını bazen katmeder ve bazen herkese söyler. Ahlakı latiftir.

Bu burca mensup olan kimse için üç vecih vardır:

Birinci Vecih: Güzel yüzlü, geniş alınlı, esmere yakın benizli, büyük çeneli, yuvarlak çehreli, araları yakın kaşlı, tabii sürmeli gibi gözü, tatlı sözü, zeka ve fikir inceliğine sahip olup izzet ve ululuğa ve saadete mazhar olur.

İkinci Vecih: Kamer'e mütenazır olursa kırmızıya meyyal beyaz benizli, seyrek sakal ve saçlı, güzel yüzlü, çatık kaşlı, uzunca boylu, lisanı ve talakatı düzgün olup siyah gözlerinde bir sükunet eseri, yüzünde bir ben vardır.

Üçüncü Vecih:
Zühal'e mütenazır olursa sarıya meyyal esmer benizli, uzun boylu, sık saç ve sakallı, siyah gözlü, kalın kaşlı, bir dereceye kadar düzgün sözlü, mutavassıt (genişe daha yakın) cepheli, mal toplamayı sever fakat sarf ve bezlinde güçlük görmez olur.

Hayatı ve Nefsi HanesiBurcu Sevr ve talii Zühre'dir. Ömrünün ilk kısmında izzet ve rifatte bir hayat geçirir. Ömrünün ortalarında zahmet çeker, sonunda ise yine hayra döner. Ömrü uzun olur.

Malı ve Kazancı HanesiBurcu cevza ve talii Utarid'dir. Eliyle işlemeden, lnı terlemeden, mirastan veyahut define bulmak suretiyle Cenab-ı Hak, ona çok mal ihsan eder. Çok hayırlar, emlak ve akara sahibi olur. Rızık kapıları kendisine karşı açılır.

Kardeşi ve Kız Kardeşi  HanesiBurcu Seretan veYıldızı Kamer olup hemşirelerinden muhabbet ve mevdet görür. Onardan pek çok hayra erer. Kendisi de mal ve servetini onlardan esirgemez. Fakat biraderlerinden herhalde bir gama düşer ve onlardan münasebetsiz bir muamele görür.

Peder ve Validesi HanesiBurcu Esed ve talii Şems'tir. Valideynine itaatkar ve hayırlı olur. Hizmetlerinde kusur etmez, onlardan da muhabbet, meveddet ve iyilik görür. Peder ve validesinden birini çocuk iken defneder.

Evlad ve Ahfadı HanesiBurcu Sünbüle ve yıldızı Utarid'dir. Erkek ve kız evlatları olur. Cümlesi yaşar. Yalnız biri vefat eder. Bundan dolayı şiddetle hüzün ve kedere düçar olur. Evlatlarına aşırı muhabbet besler. Evladından biri dolayısıyla büyük bir sevince nail olur.

Hastalığı ve İlleti HanesiBurcu mizan ve talii Zühre'dir. Çocukluğunda sık sık hasta olur. Bir defasında ölüm derecesine gelir. Başı ucunda ağlarlar. Sonra sağlığını yeniden kazanır. Baş ağrısı, bel ağrısı, omuz yeli, kalp çarpıntısı ve bel hastalıklarına ekseriya maruz olur. Sık sık bal ve inek yağı yemek ve arasıra müshil almak münasiptir.

Tabiatında sevda hastalığı artar ise; helilei, şair-i hindi, lisan'üs-sevr ve udü'l-karh'tan üçer dirhem alıp bir dirhem de kil-i ermeni ilave ettikten sonra bunu kullanmalıdır. Kırmızı renkli keçinin sütünden iki okka alıptahta kaşık ile karıştırarak güzelce kaynattıktan sonra, üstüne bir dirhem halis sirke koyup bundan hergün  sabah ve akşam birer fincan içmelidir.

Daima etleri haşlama suretiyle yer ise, büyük devadır. Eğer hastalığı ayın ilk günlerinde bir cumartesi başlamış ise, vefatından korkulur.

Firaşı ve Zevcesi Hanesi
Burcu Akrep ve yıldızı Merih'tir. Dört karı alır. Gençliğinde, kadınlara pek ziyade meyleder. Bir kadın yüzünden şiddetli bir kahra uğrar. İlk zevcesini boşar. Vefatına kadar beyaz benizli ve göğsünde siyah bir ben olan zevcesiyle yaşar. Nikahsız bir çok kadınlarla münasebette bulunup bu yüzden çok para kaybeder.

Korkusu ve Mevti Hanesi
Burcu Kavs ve talii Müşteri'dir. 2 yaşından 35 yaşına kadar cumartesi günü hastalanırsa ölüm tehlikesi vardır. Bu müddeti geçirirse evlad ve evladının evladını görecek kadar çok yaşar.

Yolculuk ve Hareketleri Hanesi


Burcu Cedy ve yıldızı Zühal'dir. Az yolculuk yapar. En iyi ve mübasip yolculuk, cumartesi gübü sabahleyin kıble veya garp cihetine olan seferidir.

Deniz yolculuğu, kara yolculuğundan hayırlıdır. Kara yolculuğundan sakınsın. Deniz yolculuğundan hayır görür.

Bir memlekete gider ki, orada halk tarafından ikram ve muhabbete nail olur ve sonra salimen ve ganimet elde etmiş olarak geri döner.

İzzet ve Rif'ati Hanesi

Burcu Delv ve talii Zühal'dir. Nereye giderse, insanların ileri gelenleri ve makam sahipleri katında aziz ve mükerrem olur. Akıbeti hayırlıdır.

Ahir ömründe kadri yüce bir kimseden hayra nail olur. Onu şiddetli bir surette sever. Yabancıların indinde sevgili, akrabası indinde kin duyulan biri olur.

Dostları ve Meveddeti Hanesi

Burcu Hut ve talii Müşteri'dir. Emelinde sabit olup ümid eylediği şeylere nail olur. Dostlarından meveddet ve muhabbet görür. Akıbeti hayır ve dostları güzel siretli olur. Çok güzel rüya görür ve iman ile vefat eder. Herkes ona teessüf eder (ölümüne çok üzülürler).

Düşmanları ve Hasetçileri HanesiAkrabası ve komşuları arasında düşmanı çok olur. Kime iyilik ederse ondan fenalık görür. Sarı benizli bir kadından kendisine zarar gelir. Bir kadının mekr ve hilesinden ve kendi için yapılıp eski bir kabre defnolunan sihirden de Allah'ın lütfuyla kurtulur.

Ahvali UmumiyeBurcu cedy, Sünbüle ve Sevr gibi yıldızı türabi olan erkek ve kadın, kendine myvafık ve münasiptir.

Cevza, mizan ve Delv gibi yıldızı hevai olan adamlardan hazer etmelidir. Madenlerden bakır ve gümüş, taşlardan zümrüt ve firuze hayırlıdır.

Eğer kanı çoğalırsa göz faslında çarşamba günü merih saatinde sağ kolundan kan aldırmalıdır.

Yeni Ay'ı gördüğünde bir kadın yüzüne bakar ise o ay, kendine hayırlı olur. Siyah atlar, kuşlardan (ise) güvercin iyidir. Bakla ve mercimek gibi şeylerin yenmesinden sakınmalıdır. Çünkü sevda hastalığını artırırlar. Bir kimseden bir hacet talebinde bulunur ise cuma günü sabahleyin müracat eder ve Zühre vakti elinde bulunur ise haceti reva olunur. Kendine en uğursuz gün, cumartesidir.

Bütün halk indinde muteber ve makbul olmamasını arzu eder ise, kamer'İn Sevr burcuna girdiği zaman, cuma günü, temiz bir kağıt üzerine misk ve safran ile şu duayı yazıp nüsha gibi üzerinde taşımalıdır:

*** Dua metinleri Scanner ile tarandıktan sonra  Eklenecektir ***

Hakim Ebu'l Maşer diyor ki: "Feyz ve felah, rahat-ı kalb, zalimlerden ve düşmanların elinden necat ve onlara galebe, izzet ve rif'at, kederden sonra sürur, sıkıntıdan sonra genişlik ile seni tebşir eylerim (müjdelerim). İşlerin yoluna girecek ve hacetin hasıl olacaktır. Sana saadet kendi kendine gelecektir. Hasetçilerin hilesinden korkma ve Cenab-ı Hakk'a şükret ki murad ve matlubuna vasıl olasın. Gurbette adamın, görmek istediğin sevdiğin var ise onunla elbet buluşursun. Kadri yüce bir adamdan sana hayır gelecektir. Eğer sefer etmek (yolculuğa çıkmak) arzu ediyorsan zarardan korkmayıp yerine getir ve teşebbüs edeceğin işe başla. Kazanırsın biiznillahi teala...

Kaynak: "Yıldızname-i Hüseyni", El Hüseyin Seyyid Süleyman. Alıntı vesilesi kitapdır...

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.039


View Profile
Re: Yıldızname / Boğa Erkeği
« Posted on: 05 Ağustos 2021, 09:53:23 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yıldızname / Boğa Erkeği rüya tabiri,Yıldızname / Boğa Erkeği mekke canlı, Yıldızname / Boğa Erkeği kabe canlı yayın, Yıldızname / Boğa Erkeği Üç boyutlu kuran oku Yıldızname / Boğa Erkeği kuran ı kerim, Yıldızname / Boğa Erkeği peygamber kıssaları,Yıldızname / Boğa Erkeği ilitam ders soruları, Yıldızname / Boğa Erkeğiönlisans arapça,
Logged
01 Eylül 2009, 12:14:00
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839Site
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2009, 12:14:00 »

Sevgili hocam Allah razı olsun konulara insanlar fazla kendilierni kaptırmamalı ve yıldıznameleri okumadan önce uyarı bölümünü okumalı zaten konunun kaynağıda yazanıda belli hoş bir ilim adamıdır yazanda bu yüzden sitemizde bu tür paylaşımlarada yer verdiğiniz için şahsen teşekkür ederim selam ve dua ile....
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
23 Haziran 2010, 14:57:25
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2010, 14:57:25 »

allah razı olsun hocam bu tür şeylerle dinimizin el verdiği şekilde ilgilenelim inşallah allah rahmeti ve bereketi üzerinize olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
07 Nisan 2011, 19:19:57
Bahattin-Anıl-7I

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 6


« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2011, 19:19:57 »

Allah Sizden Razı Olsun Hocam Sizin Aracılığınızlada Çok Şey Öğreneceğiz İleride.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
11 Haziran 2013, 02:46:34
ღ۩Bilgin۩ღ
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.911


Site
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2013, 02:46:34 »

ALLAH Sizden Razı Olsun Hocam Sizin Aracılığınızlada Çok Şey Öğreneceğiz İleride.

ecmain sevgili ögrencim inşallah bu aradasa sen şu anda lise 1 de olmalısın  :)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &