ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ Bilim Dunyası ๑۩۞۩๑ > Tıp Dünyası > 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası  (Okunma Sayısı 255 defa)
13 Nisan 2012, 17:31:53
Safiye Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 15.436


« : 13 Nisan 2012, 17:31:53 »2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden (Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dahil) Açıktan Atama Kurası

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLAR
2012 YILI 1.DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN (EMEKLİ OLAN TABİP VE UZMAN TABİPLER DAHİL) AÇIKTAN ATAMA KURASI
İLAN METNİ

 
Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek–1’inci maddesi (4924 sayılı Kanunla eklenen) ile 15.02.2004 tarihli ve 25374 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlülüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ihtiyaçları için, Uzman Tabip ve tabip kadrolarına 09/05/2012 tarihinde kura ile atama yapılacaktır.
 
A-GENEL ESASLAR
 
1-Bu kuraya;
a)Açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan Uzman Tabip ve Tabipler
b)Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlardan kuranın çekildiği tarih itibariyle (09/05/2012) Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamlamış olanlar,
c)5335 sayılı Kanun’un 30’uncu maddesi 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18’inci maddesi ile değiştirildiğinden emekli olan tabip ve uzman tabipler,
başvurabileceklerdir.
2-Bu kuraya;
a) 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar,
başvuramayacaklardır.
Bu durumda olup; başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruları sehven kabul edilip kuraya alınmış olsalar bile kuraları ve atamaları iptal edilecektir.
 
3)Kuraya başvuranlardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanların en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesilmesi gerekmektedir.
 
4-Adayların kuraya müracaat edebilmeleri için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 
5-Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97’nci maddesi dikkate alınır. Bu durumda olanlardan, PBS’ den son başvuru tarihi (27/04/2012) itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.
 
6- Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atamalarının tebligatında “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde” yer alan adresleri esas alınacaktır.
 
7-Devlet memuru olarak atanabilmek için aranan şartlar ile ilan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları iptal edilecek olup; sehven kura ile yerleştirilmeleri veya atanmaları halinde atamaları iptal edilecektir.
 
8-Kurada yerleşenlerin kura tarihinden itibaren 1 (Bir) yıl süreyle açıktan atama kuralarına başvuruları kabul edilmeyecektir.
 
9-Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadroları dışında bir kadroya yerleşenler atamaya esas belgelerini atandıkları kuruma teslim edeceklerdir.
 
 
B)KURA TAKVİMİ
 
1-Kura başvuruları; Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup, 13/04/2012 Cuma günü başlayıp, 27/04/2012 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.
 
2- Kuraya başvuran adaylar PBS’den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu imzalayıp notere onaylatarak, (imzasız olan veya notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) en geç 02/05/2012 Çarşamba günü saat 18.00’de Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Evrak Şubesinde olacak şekilde kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen başvuru formlarının vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.
 
3- İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri; 09/05/2012 Çarşamba günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kura yeri ve saati http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde daha sonra ilan edilecek olup kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün aynı internet adresinden ilan edilecektir.
 
C)İSTENEN BELGELER
Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların dilekçeleriyle birlikte;
a)Adli sicil kayıt belgesini (Resmi kurum için alınması gerekmektedir),
b)Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair belgeyi (Bakaya durum belgesi gönderenlerin atamaları yapılmayacaktır),
c)Sağlık Raporu (görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını belirten),
d)6 adet fotoğrafı (son altı ay içerisinde çekilmiş),
e)Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışında diğer statülerde görev yapmakta iken Bakanlığımız kadrolarına yerleşenlerin en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi,
f) Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetvelini,
g)Mal bildirim formunu,
 
En geç 24/05/2012 Perşembe günü saat 18.00’de Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Evrak Şubesinde olacak şekilde elden, posta ya da kargo ile göndermeleri gerekmektedir.
Gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması veya eksik olması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası
« Posted on: 23 Ağustos 2019, 12:45:41 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası rüya tabiri,2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası mekke canlı, 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası kabe canlı yayın, 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası Üç boyutlu kuran oku 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası kuran ı kerim, 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası peygamber kıssaları,2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası ilitam ders soruları, 2012 Yılı 1. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurasıönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &