72 yaşında Kuran okumayı öğrendi

(1/1)

ღAşkullahღ:Okuma yazma bilmemesine rağmen...

 Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde, 72 yaşındaki Akile Erdinç, okuma yazma bilmemesine rağmen 1 ay içinde Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi.

Mahallenin ‘Akile Teyze’si olarak anılan Erdinç, gençlik döneminde öğrenme imkanı bulamadığı Kur’an-ı Kerim’i azmedip 1 ay gibi kısa bir sürede öğrendi. 72 yaşındaki okuma yazma bilmeyen Akile Erdinç, Pazarlar İlçe Müftülüğü’nün Yakuplar Mahallesi’nde açmış olduğu bayanlar kursuna katılarak Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi. Akile Erdinç, şimdi her gün evinde zamanını Kur’an okuyarak değerlendiriyor. Akile Erdinç, “Allah yardım etti ve hocamın da yardımıyla öğrendim. Yaş önemli değil, niyet edince Allah yardım ediyor” diyor. Kur’an okuma hayalinin 72 yaşında gerçek olduğunu belirten Erdinç, “Küçüklüğüm köyde geçti. Bizim zamanımızda ilkokul bile yoktu. Köy yerinde çok cahil kaldık. Kur’an öğrenmek ahir ömrümüzde nasip oldu. O zamanlar ne imkanlar müsaitti ne de bu konularda yeterli bilinç vardı. Tabii aradan yıllar geçip yaş 72’ye dayandı. Camide kurs verildiğini duyunca hemen kursa yazıldım. Kur’an okumayı sökünce etrafımdaki insanlar çok şaşırıyorlar, ‘Bu yaşta nasıl oldu’ diyorlar. Ben bu geç gelen saadeti her gün Kur’an okuyarak kutluyorum” diye konuştu.
Yakuplar Camii İmam-Hatibi Şerafettin Aydoğan ise, “Pazarlar İlçe Müftülüğü tarafından açılan kursta her yaştan kursiyer var. 72 yaşında Akile Erdinç isimli teyzemiz, bir ay gibi kısa sürede de Kur’an-ı Kerim’i öğrenip, Yasin Şerif’i ezberledi” şeklinde konuştu.

Navigasyon

[0] Mesajlar

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc