Kuran-ı kerim'i okumanın sevabı

(1/2) > >>

imam hatiplim:
KUR'AN-I KERİM'İ OKUMANIN SEVABI

7086 - Ebu Saidi'l-Hudrî radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki: "Kur'an ehli (yani onu okuyan, onunla amel eden) cennete girdiği vakit, kendisine: "Oku ve yüksel!" denilir. O da okur ve yükselir. Her ayet için bir derece verilir. Böylece o bildiği ayetleri sonuna kadar okur (ve her biri için bir derece alır)."

7087 - İbnu Büreyde'nin babası (Büreyde) anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kıyamet günü Kur'ân-ı Kerîm rengi uçuk bir adam gibi gelir ve (okuyucusuna): "Seni gece uykusuz ve gündüz susuz bırakan benim" der."

7088 - Ebu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Allah u ahad, el-Vahidu's-Samed (yani İhlas suresi Kur'ân'ın üçte birine denktir."

7089 - Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki : "Aziz ve celil olan Allah buyurmuştur ki: "Kulum, beni andığı ve dudakları benim için kımıldandığı an ben kulumla beraberim."

KUR'AN'LA TEDAVİ

7003 - Hz. Ali radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "İlaçların en hayırlısı Kur'ân'dır

Varis:
Rabbim seni seviyorum selamet üzerinize olsun kardeşlerim...

imam hatiplim:
Allah razı olsun hocam...

Reyyan:
Kuran bizim için kurtuluş reçetesi rabbim kuran gönüllüleri ve dostları olmayı hepimize nasip eylesin
Allah razı olsun paylaşım için Kurana hürmeten +rep

Ayten:
Okunan Kur'an âyetlerini husû ile dinleyip anlamlari hakkinda düsünmek.
Allah Teâlâ, Muhammed Sûresi'nin 24. âyetinde bu hususa isaretle meâlen:
"Onlar Kur'an'i düsünmüyorlar mi? Yoksa kalpleri mi kilitli?!" buyurmaktadir
Allah Teâlâ'nin: "Kur'an okuyacak olduGun zaman,kovulmus seytandan Allah'a siGin" âyeti (Nahl, 98) mûcebince Kur'an okumaya baslarken eûzü çekmek.

Kuran böyle olunca güzeldir...
Kuran okudugunu anlayip ona göre uygulamaya koyabilmektir...Yani Kurani Kerimi hayatimizin her kademesine tasiyabilmektir... İNŞAllah....
Tşk ler imamhatipli kardeş...Allah razı olsun paylaşım için...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa