ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ > Peygamberimiz (S.A.V) > Mucizeleri > Peygamber efendimizin mucizeleri
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Peygamber efendimizin mucizeleri  (Okunma Sayısı 5802 defa)
16 Şubat 2009, 03:24:19
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.840Site
« : 16 Şubat 2009, 03:24:19 »Çok mucizesi görülmüştür. Bazılarını bildirelim.
Aşağıdaki yazılar (Mir’at-ı Kâinat)  kitabından alınmıştır.

Muhammed aleyhisselamın hak Peygamber olduğunu bildiren şahitler pek çoktur. Ümmetinin Evliyasında hasıl olan kerametler, hep Onun mucizeleridir. Çünkü, kerametler, Ona tâbi olanlarda, Onun izinde gidenlerde hasıl olmaktadır.

Muhammed aleyhisselamın mucizeleri, zaman bakımından üçe ayrılmıştır:

Birincisi, mübarek ruhu yaratıldığından başlayarak, Peygamberliğinin bildirildiği (bi’set) zamanına kadar olanlardır.

İkincisi, bi’setten vefatına kadar olan zaman içindekilerdir.

Üçüncüsü , vefatından kıyamete kadar olmuş ve olacak şeylerdir.

Bunlardan birincilere, (İrhas) yani, başlangıçlar denir. Her biri de ayrıca görerek veya görmeyip akıl ile anlaşılan mucizeler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bütün bu mucizeler o kadar çoktur ki, saymak mümkün olmamıştır. İkinci kısımdaki mucizelerin üç bin kadar olduğu bildirilmiştir. Bunlardan bazılarını aşağıda bildireceğiz.

1- Muhammed aleyhisselamın mucizelerinin en büyüğü Kur’an-ı kerimdir.

2- En büyük mucizelerinden birisi de Mirac mucizesidir.

3- Meşhur mucizelerinin en büyüklerinden birisi de, Ay’ı ikiye ayırmasıdır. Bu mucize, başka hiçbir Peygambere nasip olmamıştır. Muhammed aleyhisselam elli iki yaşında iken, Mekke’de Kureyş kâfirlerinin elebaşıları yanına gelip, (Peygamber isen Ay’ı ikiye ayır) dediler. Muhammed aleyhisselam, herkesin ve hele tanıdıklarının, akrabasının iman etmelerini çok istiyordu. Mübarek ellerini kaldırıp dua etti. Allahü teâlâ, kabul edip, Ay’ı ikiye böldü. Yarısı bir dağın, diğer yarısı başka dağın üzerinde göründü. Kâfirler, Muhammed bize sihir yaptı dediler. İman etmediler.

Bu mucize ile ilgili âyet-i kerimenin meali şöyle:
(Kıyamet yaklaştı, Ay yarıldı. Onlar [müşrikler] bir mucize görünce hemen yüz çevirirler ve "Eskiden beri devam ede gelen bir sihir [büyü] derler.) [Kamer 1,2]
 

4- Muhammed aleyhisselam, bazı gazalarında, susuz kalındığı zaman, mübarek elini bir kaptaki suya sokmuş, parmakları arasından su akarak, suyun bulunduğu kap devamlı taşmıştır. Bazen seksen, bazen üçyüz, bazen binbeşyüz, Tebük Gazasında ise, yetmiş bin kimsenin hepsi ve hayvanları, bu sudan içmişler ve kullanmışlardır. Mübarek elini sudan çıkarınca akması durmuştur.

5- Hayber gazasında, önüne zehirlenmiş koyun kebabı koyduklarında, (Ya Resulallah, beni yeme, ben zehirliyim) sesi işitildi.

6- Medine’de, mescid-i nebevide dikili bir hurma kütüğü vardı. Resulullah hutbe okurken, bu direğe dayanırdı. Buna Hannane denirdi. Minber yapılınca, Hannane’nin yanına gitmedi. Ondan ağlama seslerini, bütün cemaat işittiler. Minberden inip, Hannane’ye sarıldı. Sesi kesildi. (Eğer sarılmasaydım, benim ayrılığımdan kıyamete kadar ağlardı) buyurdu.

7- Mübarek eline aldığı çakıl taşlarının ve tuttuğu yemek parçalarının arı sesi gibi, Allahü teâlâyı tesbih ettikleri çok görülmüştür.

8- Bir gün, bir köylüyü imana davet etti. Müslüman bir komşumun vefat etmiş kızını diriltirsen, iman ederim dedi. Mezarına gittiler. İsmini söyleyerek kızı çağırdı. Kabir içinden ses işitildi ve dışarı çıktı. (Dünyaya gelmek ister misin?) buyurdu. (Ya Resulallah! Dünyaya gelmek istemem. Burada babamın evindekinden daha rahatım. Müslümanın ahir(Kıyamet yaklaştı, Ay yarıldı. Onlar [müşrikler] bir mucize görünce hemen yüz çevirirler ve "Eskiden beri devam ede gelen bir sihir [büyü] derler.) [Kamer 1,2]
eti, dünyasından daha iyi) dedi. Köylü bunu görünce, hemen imana geldi.

9- Tirmizi ve Nesai’nin (Sünen) kitaplarında diyor ki, iki gözü a’ma bir kimse gelip, ya Resulallah, Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın dedi. (Kusursuz bir abdest al! Sonra Ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi! Bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!) duasını okumasını buyurdu. Adam, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. Bu duayı müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır.

10- Medine’de, minberde hutbe okurken, bir kimse, ya Resulallah! Susuzluktan çocuklarımız, hayvanlarımız, tarlalarımız helak oluyor. İmdadımıza yetiş dedi. Ellerini kaldırıp, dua eyledi. Gökte hiç bulut yokken, mübarek ellerini yüzüne sürmeden, bulutlar toplandı. Hemen yağmur başladı. Birkaç gün devam etti. Yine minberde okurken, o kimse, ya Resulallah! Yağmurdan helak olacağız deyince, Resul aleyhisselam, tebessüm etti ve (Ya Rabbi! Rahmetini başka kullarına da ihsan eyle!) buyurdu. Bulutlar açılıp, güneş göründü.
 

11- Cabir bin Abdullah diyor ki, çok borcum vardı. Resulullaha haber verdim. Bahçeme gelip, hurma yığınının etrafında üç kere dolaştı. (Alacaklılarını çağır, gelsinler!) buyurdu. Her birine hakları verildi. Yığından bir şey eksilmedi.

12- Bir kadın, hediye olarak bal gönderdi. Balı kabul edip, boş kabı geri gönderdi. Kap bal ile dolu olarak geri geldi. Kadın gelerek, (ya Resulallah! Hediyemi niçin kabul etmediniz?Acaba günahım nedir?) dedi. (Senin hediyeni kabul ettik. Gördüğün bal, Allahü teâlânın hediyene verdiği berekettir) buyurdu. Kadın çocukları ile aylarca yediler. Hiç eksilmedi. Bir gün yanılarak balı başka bir kaba koydular. Oradan yiyerek bitirdiler. Bunu, Resulullaha haber verdiler. (Gönderdiğim kapta kalsaydı, dünya durdukça yerlerdi, hiç eksilmezdi) buyurdu.

13- Resulullahın gaybdan haber verdiği çok görüldü. Bu mucizesi üç kısımdır:

Birinci kısmı, kendi zamanından evvel olan ve kendisine sorulan şeylerdir ki, bunlara verdiği cevaplar, çok kâfirlerin, katı kalbli düşmanlarının imana gelmelerine sebep olmuştur.

İkinci kısmı, kendi zamanında olmuş ve olacak şeyleri haber vermesidir.

Üçüncü kısmı, kendisinden sonra kıyamete kadar dünyada ve ahirette olacak şeyleri bildirmesidir.

Burada ikinci ve üçüncü kısımlardan birkaçı aşağıda bildirilecektir.

[İslam’a davetin başlangıcında, müşriklerin eziyetlerinden, sıkıntılarından dolayı, Eshab-ı kiramın bir kısmı Habeşistan’a hicret etmişlerdi. Resulullah, Mekke’de kalan Eshab-ı kiramla beraber, üç sene her türlü görüşme, alış-veriş yapma, müslümanlardan başka bir kimse ile konuşmama gibi, bütün içtimai muamelelerden men olundular. Kureyş müşrikleri, bu karar ve ittifaklarını bildiren bir ahdname yazarak, Kâbe-i muazzamaya asmışlardı. Her şeye kâdir olan Allahü teâlâ (Arza) denilen bir çeşit kurdu [ağaç kurdu] o vesikaya musallat etti. Yazılı bulunan (Bismikellahümme) [Allahü teâlânın ismi ile] ibaresinden başka, ne yazılı ise, hepsini o kurtcuk yedi, bitirdi. Allahü teâlâ bu hâli Cibril-i emin vasıtası ile Peygamber efendimize bildirdi. Peygamber efendimiz de bu hâli amcası Ebu Talibe anlattı. Ertesi gün, Ebu Talib müşriklerin ileri gelenlerine gelerek, Muhammedin Rabbi Ona şöyle haber vermiş. Eğer söylediği doğru ise, bu hâli kaldırıp, eskiden olduğu gibi dolaşmalarına, başkaları ile görüşmelerine mani olmayınız. Eğer söylediği doğru değilse, ben de Onu artık himaye etmeyeceğim, dedi. Kureyşin ileri gelenleri, bu teklifi kabul ettiler. Herkes toplanarak Kâbe’ye geldiler. Ahdnameyi Kâbe’den indirerek açtılar ve Resulullahın buyurduğu gibi, (Bismikellahümme) ibaresinden başka, bütün yazıların yenilmiş olduğunu gördüler.]

Acem padişahı Hüsrev’den Medine’ye elçiler geldi. Bir gün, bunları çağırıp, (Bu gece, Kisranızı kendi oğlu öldürdü) buyurdu. Bir müddet sonra, oğlunun babasını öldürdüğü haberi geldi. [İran şahlarına Kisra denir.]

14- Bir gün, zevcesi Hafsa validemize, (Ebu Bekir ile baban, ümmetimin idaresini ellerine alacaklardır) buyurdu. Bu sözle Hazret-i Ebu Bekir’in ve Hafsa validemizin babası olan Hazret-i Ömer’in halife olacaklarını müjdeledi.

15- Ebu Hüreyre’yi “radıyallahü teâlâ anh” Medine’de, zekat olarak gelmiş olan hurmaların muhafazasına memur etmişti. Bir kimseyi hurma çalarken yakaladı. Seni Resulullaha götüreceğim dedi. Hırsız, fakirim, çoluğum çocuğum çoktur diyerek yalvarınca, bıraktı. Ertesi gün, Resulullah Ebu Hüreyre’yi çağırıp, (Dün gece bıraktığın adam ne yapmıştı?) buyurdu. Ebu Hüreyre anlatınca, (Seni aldatmış. Yine gelecektir) buyurdu. Ertesi gece yine geldi ve yakalandı. Tekrar yalvarıp, Allah aşkına bırak dedi ve kurtuldu. Üçüncü gece, tekrar gelip yakalanınca, yalvarmaları fayda vermedi. Beni bırakırsan, birkaç şey öğretirim, sana çok faydası olur, dedi. Ebu Hüreyre kabul etti. Gece yatarken, (Âyet-el kürsi)yi okursan Allahü teâlâ seni korur, yanına şeytan yaklaşmaz dedi ve gitti. Ertesi gün, Resulullah efendimiz, Ebu Hüreyre’ye tekrar sorup cevap alınca, (Şimdi doğru söylemiş. Halbuki kendisi çok yalancıdır. Üç gecedir kiminle konuştuğunu biliyor musun?) buyurdu. Hayır bilmiyorum deyince, (O kimse şeytan idi) buyurdu.

16- Rum İmparatorunun orduları ile harp için (Mute) denilen yere asker gönderdiğinde, sahabeden üç emirin arka arkaya şehid oldukla...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.301


View Profile
Re: Peygamber efendimizin mucizeleri
« Posted on: 22 Eylül 2017, 03:49:03 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Peygamber efendimizin mucizeleri rüya tabiri,Peygamber efendimizin mucizeleri mekke canlı, Peygamber efendimizin mucizeleri kabe canlı yayın, Peygamber efendimizin mucizeleri Üç boyutlu kuran oku Peygamber efendimizin mucizeleri kuran ı kerim, Peygamber efendimizin mucizeleri peygamber kıssaları,Peygamber efendimizin mucizeleri ilitam ders soruları, Peygamber efendimizin mucizeleriönlisans arapça,
Logged
27 Mart 2011, 13:28:49
tuana-ayşe-7-ı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 4


« Yanıtla #1 : 27 Mart 2011, 13:28:49 »

Allah RAZI OLSUN  :) :) :) :) :)ELLERİNİZE SAĞLIK :D :D :D
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
« Son Düzenleme: 27 Mart 2011, 13:36:47 Gönderen: Hafıza Aişe »
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
27 Mart 2011, 18:24:36
Gizem-7J

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 7


« Yanıtla #2 : 27 Mart 2011, 18:24:36 »

Ellerinize sağlık hocam :)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
21 Nisan 2011, 14:59:56
melih-7/A

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1


« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2011, 14:59:56 »

SAĞOLUN Çok Teşekkür Ederimmmm  :D :D :D :D :D :D :D :D :D
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
06 Ocak 2014, 18:44:07
✿ Yağmur ✿

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 6.694


Site
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2014, 18:44:07 »

Bu mucize ile ilgili âyet-i kerimenin meali şöyle:
(Kıyamet yaklaştı, Ay yarıldı. Onlar [müşrikler] bir mucize görünce hemen yüz çevirirler ve "Eskiden beri devam ede gelen bir sihir [büyü] derler.) [Kamer 1,2]
Bu ayette peygamber efendimize büyücü dediler ama Allah buna karşılık verdi.
PEYGAMBER EFENDİMİZİN EN ÖNEMLİ MUCİSİZESİ KURAN DIR
 ;)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

24 Mayıs 2014, 12:31:38
Yazgül_8-A

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 468« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 12:31:38 »

Peygamberimiz'in Kuran-ı Kerimde Bahsedilen Mucizeleri
Bu eser, “Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hiçbir mucizesi olmadığı ve hiçbir mucize göstermediği” fikriyle yaralanan gönüllere bir merhem olarak hazırlanmıştır. Ve Allah’ın izniyle onlar için tam bir şifa olacaktır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hiçbir mucizesi olmadığı fikrini savunanlar hadisleri inkâr ettiği ve “Kur’ân’da mucize yoktur” dedikleri için bu eserde sadece Kur’an’ı kaynak olarak kullanacağız. Zaten Kur’an her derde kâfi ve her hastalığa şafidir.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Hiç bir kömür ısıtamayacak babaları madende ölmüş çocukların yüreğini...
24 Mayıs 2014, 12:46:46
Rabia nur kaplan 8.D

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 461« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2014, 12:46:46 »

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi;
Çok güzel bir konu olmuş elinize sağlık...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
24 Mayıs 2014, 12:49:48
Hanife Ls 1

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 892


« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2014, 12:49:48 »

Ve aleykümüsselam ve rahmetullahü ve berakatühü; Hazreti Muhammed (asm), Cenab-ı Allah’ın biz kulları için seçtiği örnek şahsiyet ve muallimdir. Peygamberlik vazifesini yüklenen tüm peygamberler gibi, O da İlahi davayı yaymaya başladığı zaman insanların inkârlarıyla karşılaşmıştır. Allah’ın âdeti üzere, her peygamber (as) davasını ispat için bazı mucizeler göstermiştir.

Evet Yağmur kardeşimizin de dediği gibi; Peygamber Efendimizin (asm) en büyük, ebedî mucizesi Kur’an’dır. Kur’an yüzlerce ayetiyle Hazreti Peygamber’in (asm) davasını ispat eder. Aynı zamanda Kur’an’ın kendisi Peygamberimizin (asm) en büyük mucizesidir. Öyle bir mucizedir ki, kırk yönden mucize olduğunu, ihtisas sahibi olan binlerce Kur’an alimi tarafından ispat edilmiştir.
Kur’an’da, “Kıyamet yaklaştı, ay yarıldı. Onlar ise, ne zaman bir mu’cize görseler yüz çevirir ve ‘Bu daimî bir sihirdir.’ derler.” ayetinde de peygamberimizin (asm) bir mucizesi bildirilmiştir.
Peygamber Efendimiz (a.s.m), Allah’ın bildirmesiyle gelecekle ilgili pek çok konuda haberler vermiştir. Verdiği haberler ise aynen bildirdiği gibi vücuda gelmiştir.

Nasıl ki taşlar, ağaçlar, ay, güneş Resulullah’ı (asm) tanıyorlar, birer mu’cizesini göstermekle O’nun (asm) peygamberliğini tasdik ediyorlar, öyle de hayvanlar taifesi de Resulullah (asm) ile alakadardır ve mazhar oldukları çeşitli mucizelerle O’nun (asm) davasını tasdik etmişlerdir. Bu konuda sahih kaynaklardan bize ulaşan pek çok mucize vardır.

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Eyvah, aldandık! Şu hayat-ı dünyeviyeyi sabit zannettik. O zan sebebiyle bütün bütün zayi ettik. Evet, şu güzerân-ı hayat bir uykudur; bir rüya gibi geçti. Şu temelsiz ömür dahi bir rüzgâr gibi uçar, gider.
24 Mayıs 2014, 12:50:31
Rabia nur kaplan 8.D

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 461« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2014, 12:50:31 »

paylaşım için teşekkürler..Tüm ilim dünyası ailesine..Sizler bizlere böyle öğretici konular yazdıkça bizler daha çok bilgi edniyoruz...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
09 Ekim 2014, 22:45:35
Ceren
Forum Görevlisi
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 18.644


« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2014, 22:45:35 »

Ve aleykümselam.Paylaşım için Allah razı olsun inşAllah.Peygamber efendimizin doğumundan ölümüne kadar bir çok mucize gerçekleşmiştir.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
11 Ekim 2014, 19:12:19
Bahrişan 8

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 310


« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2014, 19:12:19 »

Esselamu aleyküm güzel anlatılmış Allah razı olsun paylaşımdan
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
18 Ocak 2015, 22:17:18
Derya 7/B

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 300


« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2015, 22:17:18 »

Ve aleykümüsselam ve rahmetullahü ve berakatühü; Hazreti Muhammed (asm), Cenab-ı Allah’ın biz kulları için seçtiği örnek şahsiyet ve muallimdir. Peygamberlik vazifesini yüklenen tüm peygamberler gibi, O da İlahi davayı yaymaya başladığı zaman insanların inkârlarıyla karşılaşmıştır. Allah’ın âdeti üzere, her peygamber (as) davasını ispat için bazı mucizeler göstermiştir.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
02 Mart 2015, 19:33:16
Tuğçe 8/D

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 364


« Yanıtla #12 : 02 Mart 2015, 19:33:16 »

 Peygamber Efendimizin daha birçok mucizesi vardır. Bu mucizelerinden ötürü birçok tepki almıştır. Tabi kide Kur'an en şüphesiz en büyük mucizedir. Paylaşım için teşekkürler.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
02 Mart 2015, 19:51:50
❣ Muhammed ❣

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 3.056


« Yanıtla #13 : 02 Mart 2015, 19:51:50 »

Ve Alleykümselam Ve Rahmetullah...Beygamber efendimizin hayatıyla ilgili bir çok kitap okudum.Efendimizin doğduğunda bile mucizeler getirmiştir.Putlar kendiliğinden devrilmiş.Bu olaydan daha büyük mucizeler gerçekleşmiştir.Fakat o dönemde insanlar efendiler efendisine bir türlü inanmamıştır.Rabbim efendimize layık ümetler olmayı nasip etsin İnşaAllah...Rabbim (celle celaluhu) razı olsun paylaşımdan dolayı İnşaAllah...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

02 Mart 2015, 21:14:14
8c nazlı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 284


« Yanıtla #14 : 02 Mart 2015, 21:14:14 »

peygamber efendimizin bir çok mucizesi vardır. bunlardan biride mübarek ruhu yaratıldığından başlayarak peygamberliğinin bildirildiği zamana kadar.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
01 Ağustos 2015, 22:41:00
Mehmed.
Görevli Sorumlusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 10.034Site
« Yanıtla #15 : 01 Ağustos 2015, 22:41:00 »

Ve aleykümüsselam ve rahmetüllah, Peygamber Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) mucizeleri çoktur. Fakat müşrikler inanmazlar . Rabbim (celle celalühü) bizleri inananlardan eylesiin.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

01 Ağustos 2015, 23:51:12
İkraNuR
Öğrenci Grubu
***
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3.430« Yanıtla #16 : 01 Ağustos 2015, 23:51:12 »

Peygamber Efendimiz (s.a.v) in bir çok mucizesi vardır. ben bu mucizelerinden birçoğunu bilmiyordum. Paylaştığınız için Allah (c.c.) razı olsun.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
14 Kasım 2015, 20:23:57
rabiayildiz

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31


« Yanıtla #17 : 14 Kasım 2015, 20:23:57 »

Peygamber Efendimiz (sav)'e peygamberlik verilişinin on üçüncü senesinde de Miraç mucizesi meydana gelmiştir.Şöyleki; Resûl Ekrem (sav) Efendimizin MMedine Münevvere hicretlerinden sekiz ay evvel Recep ayının yirmi yedinci gecesiydi; Cebrail (as) geldi ve Burak adında bir binek getirdi ve Peygamber Efendimiz (sav)'i alıp Kudüs Şerif'deki Mescid-i Aksu'ya götürdü, ordan da göklere çıkardı.Kainatın övünç kaynağı Efendimiz bir nice âlemler gördü; şan sahibi peygamberlerin tebessüm eden ruhlarıyla görüştü, Sidretü'l -Münteha denen makama kadar vardı alamet ve Yücelik sahibi olan Allah'ın bir nice tecellilerine mazhar oldu.Kendisine ve ümmetine beş vakit namaz farz kılındı ve yine o mübarek gecede yine mutluluk dolu yuvasına, evine geri getirildi.Sabah olduğunda bu olağanüstü hadisiyle insanlara haber verince, Müslümanlar kendisini tebrik ettiler.Müşrikler ise;"Böyle bir şey olamaz"diyerek inkara yeltendiler.O bilgisiz, düşüncesiz insanlar; hayvanlara, ağaçlara, taşlara tapıyorlardı.Allah Teala (cc)'nın kudretine de bu taptıkları şeylerin kudretine kuvvetine benzeterek böyle bir harikanın var olabileceğini mümkün göremiyorlardı.Eğer bunlar bu yaratılmışları yaratanın nasıl şan sahibi bir Yaratıcı olduğunu biraz bilselerdi, eğer o her şeyi hikmetle yaratan büyük yaratıcının;şu üstümüzdeki sonsuz feza boşluğunda binlerce,milyonlarca büyük büyük küreleri tutup, olağanüstü birer süratla haraket ettirmekte olduğunu düşünse idiler; böyle bir mucizeye inkara lüzum görmezlerdi.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
14 Kasım 2015, 20:35:00
Alican B8

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3.411


Site
« Yanıtla #18 : 14 Kasım 2015, 20:35:00 »

Peygamber efendimiz ne kadar yüce insandır. O doğduktan sonra olan mucizeler o öldükten sonra olan mucizeler yani ne diyebilirim ki Allah onu o kadar çok sevmiştir sadece bu mucizeler değil onu annesine babasına bile emanet edememiştir. Bende Allah tarafından o kadar çok sevilmek isterdim. Daha sonra gece olunca inanmayanlar için parmağının ucunu hareket edince ayın bölünmesi
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
04 Şubat 2016, 03:14:42
Halime
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 9.500


« Yanıtla #19 : 04 Şubat 2016, 03:14:42 »

Bildiklerimizi hatırlattınız bilmedıklerımıde okumus oldum.Allah razı olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
04 Şubat 2016, 03:33:57
Sevgi.
Görevli Sorumlusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 8.874« Yanıtla #20 : 04 Şubat 2016, 03:33:57 »

Aleyna Ve Aleykümüsselăm ecmain. Peygamber Efendimiz'in mucizeleri saymakla bitmez. Mevlam bizleri Peygamberimiz'in yolundan hiç ayırmasın ve hakkıyla gidenlerden eylesin inşaAllah. Amiin
 Paylaşım için Rabbim Razı olsun kardeşim...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

04 Şubat 2016, 11:47:27
SeLiNaY 8
Öğrenci Grubu
***
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1.468


« Yanıtla #21 : 04 Şubat 2016, 11:47:27 »

Selamun Aleykum
Peygamber efendimizin mucizeleri bir çoktur. Ve doğduğundan vefat edene kadar mucizeleri gerçekleşmiştir.
Allah razı olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
04 Şubat 2016, 13:58:10
Pelinay
Bölüm Görevlisi
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 8.710


« Yanıtla #22 : 04 Şubat 2016, 13:58:10 »

Ve aleykumusselam ve rahmetullah.Efendimizin suphesiz ki dogumundan olumune kadar bir cok mucizesi olmustur ve kiyamete kadar da bu surec devam edecektir.Rabbim O(sav)i mucizelerle desteklemistir.bunu bariz bir sekilde goruyoruz.
Rabbim imanimizi tam eylesin.Rabbim Efendimizin yolundan,tozundan,nurundan ayirmasin bizleri,sefaatlerine de nail eylesin insallah.Allah razi olsun hocam.cok faydali bilgilendirici bir paylasimdi
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
16 Şubat 2016, 20:23:10
Rabia 7
Öğrenci Grubu
***
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 2.315


« Yanıtla #23 : 16 Şubat 2016, 20:23:10 »

Selamun aleyküm.
Peygamber Efendimizin mucizeleri ve ayı ikiye ayırması o nasıl oldu anlıyamadım.Ama mücezeler çok güzeldi.Okurken biraz korktum.
Allah c.c razı olsun.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

GAZİLERİMİZDEN VE ŞEHİTLERİMİZDEN Allah C.C RAZI OLSUN İNŞAllah.......

                  ❤           ❤❤❤
                  ❤           ❤
                  ❤           ❤❤❤
                  ❤                     ❤
                  ❤           ❤❤❤          TEMMUZ.....
ŞEHİTLERİ  VE GAZİLERİ
16 Şubat 2016, 20:29:55
Edanur

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1.451« Yanıtla #24 : 16 Şubat 2016, 20:29:55 »

Aleykümusselam
Bunlar peygamber mucizeleri ki zaten mucizeler sadece peygamberler için olur.Allah c.c razi olsun insaallah paylasimdan dolayi.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

16 Şubat 2016, 20:58:07
Melda
Forum Görevlisi
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 8.360


« Yanıtla #25 : 16 Şubat 2016, 20:58:07 »

Selamün  aleyküm.  Efendimizin bazı mucizelerini biliyordum bazılarınızı da vesilenizle öğrendim Allah c.c razı olsun . Efendimizin en büyük mucizesi Kuran-ı Kerim 'dir. Mucizleri görüpte kalp gözü kör olanlar iman etmemiş. Rabbim kalp gözümüzü açsın körlerden eylemesin. Allah razı olsun. ( konuyu okudum ama şifre istedi bende direk yorum yaptım.)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

17 Şubat 2016, 16:28:12
SeLiNaY 8
Öğrenci Grubu
***
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1.468


« Yanıtla #26 : 17 Şubat 2016, 16:28:12 »

Selamun Aleykum
 Peygamber efendimizin (s.a.v) bir com mucizesi vardır. Bunların en büyüğü Kur'an-ı kerim'dir.
Allah razı olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
17 Şubat 2016, 18:21:25
Damla
Öğrenci Grubu
***
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 3.124


« Yanıtla #27 : 17 Şubat 2016, 18:21:25 »

Bismillah..Her peygamberin bir mucizesi vardır..Ama gerçekten bu olaylar çok acayip ve hiç görülmedik bir şeydir..Mucizeler Peygamberlerin özelliklerindendir..Rabbim razı olsun..
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

01 Nisan 2016, 18:18:41
Selma 8
Öğrenci Grubu
***
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1.284« Yanıtla #28 : 01 Nisan 2016, 18:18:41 »

Bismillah
Peygamber efendimizin bir çok mucizesi vardır bunların çogubluğu ibret alıcı Allah c.c razı olsun

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

TESETTÜR TARZ DEĞİL FARZ
12 Temmuz 2016, 20:21:14
Halime
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 9.500


« Yanıtla #29 : 12 Temmuz 2016, 20:21:14 »

Efendimizin mucuzelerini  tekrardan hatırladık ..Allah razi olsun ..En büyük mucize miraç mucizesi ..Rabbim Efendimizin sefaatine layık eylesin ..
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &