ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ > Kuran-ı Kerim > Kuran Okumak > Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri  (Okunma Sayısı 9674 defa)
25 Aralık 2007, 16:34:29
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839Site
« : 25 Aralık 2007, 16:34:29 »“Ey bizim Yüce Rabbimiz! Bizi, yalnız Sana boyun eğen müslüman kıl.   Soyumuzdan da yalnız Sana teslimiyet gösteren bir müslüman ümmet yetiştir.  Ve bizlere ibadetimizin yollarını göster, tevbelerimizi kabul buyur.  Muhakkak ki tevbeleri en güzel şekilde kabul eden, çok merhametli olan ancak Sensin!" (Bakara; 128)

     "Ya Rabbenâ, üstümüze gürül gürül sabır yağdır,   Ayaklarımıza sebat ver ve kâfir topluluğa karşı bizi muzaffer eyle!" (Bakara; 250)

     "Ey bizim Kerim Rabbimiz, bize hidayet verdikten sonra kalblerimizi saptırma ve katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz bağışı bol olan Vehhab sensin Sen!" (Al-i İmran; 8 )

     "Ey bizim Ulu Rabbimiz, biz iman ettik, günahlarımızı bağışla ve bizi cehennem azabından koru!"  (Al-i İmran; 16)

     "Ey bizim Kerim Rabbimiz, günahlarımızı affet, işlerimizdeki aşırılıklarımızı affet, ayaklarımızı hak yolda sabit kıl ve kâfirler gürûhuna karşı bize yardım eyle." (Al-i İmran; 147)

    “Ey Ulu Rabbimiz! Sen kimi ateşe koyarsan, muhakkak onu rüsvay edersin. Zalimlerin hiç bir yardımcısı yoktur. Ya Rabbena! Biz, imana çağıran ve "Rabbinize inanın" diye tevhide davet eden bir zatı duyduk ve icabet ettik. Artık Sen bizi affet, kusurlarımızı bağışla ve iyilerle birlikte bizim canımızı al. Ya Rabbena! Bize vâdettiğin mükâfatları bize lutfet, bizi kıyamet günü rüsvay ve perişan eyleme. Sen asla sözünden dönmezsin."  (Al-i İmran; 192-194)

     "...Allah bana yeter. Ondan başka ilahyoktur.  Ben yalnız O’na dayanırım. Çünkü O, büyük Arşın, muazzam hükümranlığın sahibidir."  (Tevbe; 129)

     "Ey Rabbimiz! Beni, anamı, babamı ve bütün müminleri kıyamet günü affeyle...” (İbrahim; 40)

     “De ki: Ya Rabbi, gireceğim yere dürüst olarak girmemi, çıkacağım yerden de dürüst olarak çıkmamı nasib et ve Kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana.”  (İsra; 80)

     ...Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten Sana sığınırım. Eğer beni affetmez, bana merhamet etmezsen, herşeyi kaybedenlerden olurum." (Hud; 47)
"Ya Rabbi, dedi, beni nefsime öyle hakim kıl ki gerek bana gerek ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şükredeyim,  Seni razı edecek güzel ve makbul işler yapabileyim.  Bir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle!" (Neml; 19)

     “Arşı taşıyan, bir de onun çevresinde bulunan melekler devamlı olarak Rablerine zikir ve hamd eder.  Ona gerçekten iman ederler ve müminler için şöyle mağfiret diler ve dua ederler:  "Ey Ulu Rabbimiz, senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır! O halde tevbe edenleri ve Senin   yoluna tabi olanları, mağfiret eyle ve onları o cehennem azabından koru!" "Ey Bizim Ulu Rabbimiz! Sen, onları ve onlarla birlikte babalarından, eşlerinden ve nesillerinden iyi kimseleri kendilerine vâdettiğin Adn cennetlerine yerleştir.  Muhakkak ki Sen Aziz ve Hakimsin: üstün kudret, tam hüküm ve hikmet sahibisin.Hem onları kötülüklerden, günahlardan koru.   Sen kimi dünyada kötülüklerden korursan, muhak-kak ki ona (ukbada) merhamet edersin.  İşte asıl kurtuluş ve büyük mutluluk da budur.”   (Mü'min; 7-9)

      “...Ya Rabbi! Gerek bana, gerek anneme babama lutfettiğin nimetlerine şükür yoluna beni sevket.  Senin razı olacağın makbul ve güzel iş yapmaya beni yönelt ve bana salih, dine bağlı, makbul nesil nasib et..." (Ahkaf; 15)

      “...Ey Yüce Rabbimiz, yalnız sana güvenip dayandık, Sana yöneldik ve sonunda da Senin huzuruna varacağız. Ey Ulu Rabbimiz, bizi kâfirlere deneme konusu kılma, affet bizi. Çünkü Sen Aziz ve Hakimsin: mutlak galib, tam hüküm ve hikmet sahibisin.”  (Mümtehine; 4-5)

     “...Ey Kerim Rabbimiz, nûrumuzu daha da artır, tamamına erdir, kusurlarımızı affet, çünkü Sen  herşeye Kadirsin."  (Tahrim; 8 )

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.034


View Profile
Re: Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri
« Posted on: 15 Temmuz 2019, 23:11:08 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri rüya tabiri,Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri mekke canlı, Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri kabe canlı yayın, Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri Üç boyutlu kuran oku Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri kuran ı kerim, Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri peygamber kıssaları,Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleri ilitam ders soruları, Kur'an-ı Kerim' deki Bazı Dua Ayetleriönlisans arapça,
Logged
24 Ocak 2011, 19:16:45
Safiye Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 15.436


« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2011, 19:16:45 »

Bende Kuran-ı Kerim'den bir dua eklemek istiyorum inş .

  رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُبَنَا بَعْدَ اِزْ هَدَيْتَنَا و َهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً اِنَّكَ اَنْتَ الْوَهَّاب
ُ  Ey Rabbimiz ! Bizleri hidayete erdirdiktem sonra kalplerimizi yamultma,bize kendi katından rahmet ihsan eyle.Şüphesiz sensin bütün dilekleri yerine getiren .Ali imran 8.Amin amin amin
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
24 Ocak 2011, 19:41:23
Ekvan
Varlıklar, alemler, dünyalar. (Evren).
Tecrübeli Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 19.233


« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2011, 19:41:23 »      “Arşı taşıyan, bir de onun çevresinde bulunan melekler devamlı olarak Rablerine zikir ve hamd eder.  Ona gerçekten iman ederler ve müminler için şöyle mağfiret diler ve dua ederler:  "Ey Ulu Rabbimiz, senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır! O halde tevbe edenleri ve Senin   yoluna tabi olanları, mağfiret eyle ve onları o cehennem azabından koru!" "Ey Bizim Ulu Rabbimiz! Sen, onları ve onlarla birlikte babalarından, eşlerinden ve nesillerinden iyi kimseleri kendilerine vâdettiğin Adn cennetlerine yerleştir.  Muhakkak ki Sen Aziz ve Hakimsin: üstün kudret, tam hüküm ve hikmet sahibisin.Hem onları kötülüklerden, günahlardan koru.   Sen kimi dünyada kötülüklerden korursan, muhak-kak ki ona (ukbada) merhamet edersin.  İşte asıl kurtuluş ve büyük mutluluk da budur.”   (Mü'min; 7-9)

    Meleklerin miü'minler için dua ettiklerini bilmek bana müthiş bir huzur veriyor..Rabbim o dualara layık kullarından eylesin hepimizi,inşaallah..Ve bu güzel  çalışma için Rabbim razı olsun hocam..
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
10 Ağustos 2012, 22:00:51
sen istersen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 131


« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2012, 22:00:51 »

"Ya Rabbi, dedi, beni nefsime öyle hakim kıl ki gerek bana gerek ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şükredeyim,  Seni razı edecek güzel ve makbul işler yapabileyim.  Bir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle!" (Neml; 19)
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
04 Kasım 2012, 16:02:55
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2012, 16:02:55 »

Yarabbel alemin yüce kitabımız kuranı kerimde geçen bu duaları amin amin amin diyorum sana sığınıyorum senden af

diliyorum bizleri bağışlamanı istiyor diliyor dileniyorum bizim gibi günahkar kullarına yardım et iman kuran yolundan

ayırma bütün hamd ve senalar senin üzerine olsun amin...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &