ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

15 Temmuz Gazi ve Şehid Haberleri => 15 Temmuz Gazi ve Şehid Haberleri => Konuyu başlatan: ღ۩Bilgin۩ღ üzerinde 15 Temmuz 2017, 15:20:44Konu Başlığı: Vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir
Gönderen: ღ۩Bilgin۩ღ üzerinde 15 Temmuz 2017, 15:20:44
Vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir

(http://imgz.star.com.tr/star_yerelhaber/data/resim/b/20170712_2_24684403_23978578_High.jpg)

''Unutursanız hatırlatırlar. Hatırlattırmayın" öğüdünde bulunan Alacayaka, daha sonra gazilere tanınan istihdam hakkıyla Diyanet TV'de çalışmaya başladı - Alacayaka: - "Bizim vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir, anamızdan, yarimizden, sevdiklerimizden... Evet top oynayamıyorum, belki yüzemiyorum, belki hayatın birçok zorluğu bende var, engelli bir vatandaşım artık ama vatan sağ olsun"
ANKARA (AA) - MERVE YILDIZALP - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralanan gazi Enes Alacayaka, ayakta durmakta zorlandığı için çok sevdiği öğretmenlik mesleğini bırakmak zorunda kaldı.

Öğrencilerine veda ederken "15 Temmuz'u unutturmayın. Unutursanız hatırlatırlar, hatırlattırmayın." öğüdünde bulunan Alacayaka, gazilere tanınan istihdam hakkından yararlanarak Diyanet TV'de çalışmaya başladı.

15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan Alacayaka, AA muhabirine, o gecenin ardından hayatındaki değişimi anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi meydanlara indiğini belirten Alacayaka, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde nöbete başladığını söyledi.

Alacayaka, daha sonra Sikorsky'nin insanlara ateş açmaya başladığını ve koşuşturma anında ayağından vurulduğunu aktardı.

Topallayarak o gece mücadeleye devam ettiğini söyleyen Alacayaka, kalabalık bir grupla Külliye'nin giriş kapısına geçtiklerini, orada tanklarla karşılaştıklarını ifade etti.

Alacayaka, tankın üzerindeki askerlerden birini etkisiz hale getirdiklerini belirterek, "Biz onlar gibi vahşi insanlar değildik. Esire dahi dokunulmayacağını bilirdik ama şaşkınlığımızı hiç üzerimizden atamadık." dedi.

Alacayaka, o gece askeri üniformalar giyenler tarafından vurulacaklarının hiç akıllarına gelmediğini vurguladı.

- "Namazda huşumuzu bile kaçıramadılar"

Külliye'de sabah namazı kılarken bombaların, tankların ve tarama seslerinin geldiğini ama hiç korkmadıklarını anlatan Alacayaka, "Namazda huşumuzu bile kaçıramadılar. İman dolu cesur yüreklerin bir zaferiydi aslında, milletin zaferiydi." diye konuştu.

Alacayaka, sabah olduğunda önce evde kendisini bekleyen eşinin yanına gittiğini daha sonra hastaneye geçerek tedavisini yaptırdığını ifade etti.

Kanama ve morlukların olduğu ayağına pansuman yapıldığını ifade eden Alacayaka, fizik tedavi gördüğünü, ayağında hala his kaybı bulunduğunu söyledi.

- "15 Temmuz Milletin Zaferi Belgeseli"ni çekti

Alacayaka, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayakta durmakta zorluk çekiyorum. Daha önce din kültürü öğretmenliği yaptım. Öğrencilerimi özlüyorum ama ayakta çok kalamadığım, bundan da öğrencilerimin olumsuz etkilenmesini istemediğim için büyüklerimin verdikleri imkanlar doğrultusunda görev değişikliği yapma kararı aldım.

Yaklaşık 3-4 ay kadar elimde bastonla çocuklara ders vermeye gittim. Beni çok özlemişlerdi, çok duygulu anlar yaşadık. Daha sonra TRT Diyanet Radyo ve Televizyon Daire Başkanlığına program yapımcı ve sunucu olarak atandım. Yeni görevimde de hayalim olan 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak adına bir çalışma yapmaya karar verdim. Diyanet İşleri Başkanlığımız, Radyo Televizyon Daire Başkanımız, Genel Koordinatörümüz bana bu konuda çok destek oldular ve belgeselin yapımına katkı sağladılar. Ben, 15 Temmuz gazilerimizin nerede ve nasıl yaralandıklarını, hangi acılar, duygular içinde olduklarını bildiğim için 15 Temmuz Milletin Zaferi Belgeseli'nde de ona yönelik çalıştık."

Alacayaka, öğrencilerine veda etmeden önce, "15 Temmuz'u unutturmayın. Unutursanız hatırlatırlar. Hatırlattırmayın." öğüdünde bulunduğunu aktardı.

Enes Alacayaka, darbe girişiminin üzerinden geçen bir yılın ardından duygularını, "Bizim vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir. Anamızdan, yarimizden, sevdiklerimizden... Evet top oynayamıyorum, belki yüzemiyorum, belki hayatın birçok zorluğu bende var. Engelli bir vatandaşım artık ama vatan sağ olsun." sözleriyle dile getirdi.

Bundan sonraki hayatında Diyanet TV'de programcı ve sunucu olarak hayatına devam etmek istediğini belirten Alacayaka, milli ve manevi duyguları gençlere aşılamak amacıyla projeler hazırladığını, 15 Temmuz gecesini anlatan bir de kitap yazmayı düşündüğünü söyledi.

(http://imgz.star.com.tr/star_yerelhaber/data/resim/b/20170712_2_24684403_23978577_High.jpg)

(http://imgz.star.com.tr/star_yerelhaber/data/resim/b/20170712_2_24684403_23978576_High.jpg)

(http://imgz.star.com.tr/star_yerelhaber/data/resim/b/20170712_2_24684403_23978575_High.jpg)

"Vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir"

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralanan gazi Enes Alacayaka, ayakta durmakta zorlandığı için öğretmenliği bırakmak zorunda kaldı. Öğrencilerine veda etmeden önce, "15 Temmuz'u unutturmayın unutursanız hatırlatırlar. Hatırlattırmayın." öğüdünde bulunan Alacayaka, daha sonra gazilere tanınan istihdam hakkıyla Diyanet TV'de çalışmaya başladı. 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanarak gazi olan Alacayaka, AA muhabirine, o gecenin ardından hayatındaki değişimi anlattı.


Kaynaklar:

http://www.star.com.tr/yerel-haberler/vatan-sevgimiz-acilarimizdan-once-gelir-102258/


Konu Başlığı: Ynt: Vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir
Gönderen: Rüveyha üzerinde 20 Temmuz 2017, 13:43:43
Esselamu aleykümselam.. Vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir.. Çok etkileyici bir kelime gerçekten. Rabbim herşeyden geçen şehit ve gazi kardeşlerimizden razı olun. Şühedanın şefaatine nail kılsın Rabbim