๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 15 Ocak 2015, 02:55:38Konu Başlığı: Üniversiteli gençlere yurtta değerler eğitimi
Gönderen: Sefil üzerinde 15 Ocak 2015, 02:55:38
Üniversiteli gençlere yurtta değerler eğitimi

(http://d.risalehaber.com/news/170298.jpg)

Birçok ilde okul öncesi eğitimde, ilköğretim ve ortaöğretimde başlayan değerler eğitimi üniversiteye de taşınıyor.

Bir çok ilde hem anaokullarında hem ilköğretim ve ortaöğretimde başlayan “değerler eğitimi” yurtlara da giriyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan üniversiteli gençlere de değerler eğitimi verilecek.Değerler eğitiminden isteyen yararlanabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı bu amaçla bir protokol imzalayacak. Diyanet’e bağlı yükseköğrenim görmüş din adamları, yurtlarda ve bakanlığa bağlı tüm kurumlarda değerler eğitimiverecek.

ÖĞRENCİNİN TALEBİ DİKKATE ALINACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre söz konusu hizmet verilirken öğrencilerin talepleri esas alınacak. Değerler eğitiminden isteyen yararlanabilecek.
Milli ve manevi değerlere uygun bir nesil yetiştirmek hedefiyle gündeme gelen protokol, bu ayın sonunda imzalanacak. Protokol kapsamında gençlik kamplarında ve merkezlerinde öğrencilere manevi destek hizmeti sunulacak. Milli gün ve haftalarda bakanlıkla birlikte ortak çalışma yapacak olan Diyanet, Osmanlıca ve Arapça kurslar için de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na destek verecek.

Bakanlık, bünyesindeki birimlerde Osmanlıca ve Arapça kursu açmak istediğinde Diyanet’ten personel talep edebilecek. Protokol kapsamında spor tesislerinde Kutlu Doğum Programları yapılabilecek. Madde bağımlısı gençlere manevi destek verilecek. Değerler eğitiminde geleneksel kültürün aktarılması hedefleniyor.Eğitimde halk deyişleri ve türküler, atasözleri gibi konuların yanı sıra örf, âdet ve aile yapısı gibi konular ele alınacak. Hedef ise milli ve manevi değerlere uygun bir nesil yetiştirmek.

Kaynak : Aykut Yılmaz / HT GAZETE


Konu Başlığı: Ynt: Üniversiteli gençlere yurtta değerler eğitimi
Gönderen: Rukiye Çekici üzerinde 15 Ocak 2015, 14:43:39
Bence güzel olmuş. Çünkü burada hem bilgi sahibi olunuyor hem de saygı var!..


Konu Başlığı: Ynt: Üniversiteli gençlere yurtta değerler eğitimi
Gönderen: Burcu 8D üzerinde 15 Ocak 2015, 15:01:54
En uygun neyse o olması daha iyi öğrenciler icin


Konu Başlığı: Ynt: Üniversiteli gençlere yurtta değerler eğitimi
Gönderen: Sevilay Aktay 8b üzerinde 30 Ocak 2015, 14:25:49
Ne kadar güzel bir uygulama bence yurtta kalan öğrenciler için çok hayırlı ayrıca bizim milli kültürümüzü tanıtımı yapılacakmış inşallah öğrenciler için en hayırlısı olur:)