๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 29 Eylül 2009, 20:41:42Konu Başlığı: Risale-i Nur'u ömür boyu okudu
Gönderen: Zehibe üzerinde 29 Eylül 2009, 20:41:42
(http://www.risalehaber.com/images/news/61797.jpg)

Dün vefat eden Mustafa Necati Bursalı'nın, daha önce Milli Gazete'de yayınlanan bir röportajında Risale-i Nur'dan her zaman faydalandığını söylediği belirlendi

Dün vefat eden Peygamber Efendimiz'e yazdığı şiirleriyle tanınan şair ve hattat Mustafa Necati Bursalı'nın, daha önce Milli Gazete'de yayınlanan bir röportajında Risale-i Nur'dan her zaman faydalandığını söylediği belirlendi.

İşte Bünyamin Yılmaz'ın yaptığı röportajdan ilgili bölüm:


Düşünce dünyanızı nasıl kurdunuz? Hangi eserlerden istifade ettiniz? Şu anda da “hâlâ okuyor ve istifade ediyorum” dediğiniz kitaplar hangileridir?

Daha beş altı yaşlarında bir çocukken Kur’ân-ı Kerîm’le hemdem oldum. Çok küçük yaşta Yüce Kitabımızı hıfz etmeyi Allah Teâlâ bana ihsan buyurdu. Demek ki, bütün benliğimi saran kaynak budur. Böyle olunca da ömür nefeslerimiz Kur’ân-ı Kerîm’in ikliminde akıp gitti. İstifade ettiğim ilk eser yine Allah’ın kitabıdır. Zaten âlem dolusu kitap O'nun kudsî nağmeleriyle doludur ve hep O'nun için kaleme alınmıştır.

Yine Rahmet Nebi (Aleyhisselâtu Vesselâm) Efendimiz’in mübârek dudaklarından dökülen hadîs-i şerifleri bizim en şaşmaz rehberimizdir. Hem Kur’ân-ı Kerîm, hem hadîs-i Nebeviler mahşer sabahına kadar insanlara nur ve hidâyet rehberi olmaya devam edecektir. Başka başka kapı ve rehber arayanların murâda erdiği görülmemiştir.

Hayat boyu istifade ettiğim kaynak eserler Allah’ın kitabı ve Resûlünün kelâmıdır. Sonra üstadlarımızın eserleri... İmam Gazâlî Hazretleri’nin İhyâ’sını da daima elimin altında bulunduruyorum. Risale-i Nur’lardan ve bu sahada yazılmış kıymetli eserlerden her zaman faydalanmışımdır. Bir de Cenâb-ı Hakk’ın ikramı olarak Hacı Sâmî Efendi Hazretleri gibi zatların sohbetlerinde bulundum ve onlardan mânevî gıdalar aldım. Böylece gönül geceleri saadet fecrine erişti.

İlgili Haber: Mustafa Necati Bursalı vefat etti  (http://www.ilimdunyasi.com/ilimdunyasi-com-haberleri/mustafa-necati-bursali-vefat-etti/)