๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 29 Eylül 2012, 12:39:51Konu Başlığı: İDO Kurban Bayramı biletlerini satışa sundu
Gönderen: Zehibe üzerinde 29 Eylül 2012, 12:39:51
İDO Kurban Bayramı biletlerini satışa sundu

(http://www.risalehaber.com/d/news/105855.jpg)

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş, Kurban Bayramı tatili dönemine ait biletlerini satışa sundu.

   İDO'dan yapılan yazılı açıklamada, İDO'nun tatil yoğunluğuna uygun ek seferler ve sürekli işleyecek hatlarla, Kurban Bayramı seferlerini belirlediği ve biletlerini satışa sunduğu belirtildi.

Açıklamada, tatil dolayısıyla yoğunluğun en çok hissedileceği bölgelerden biri olan Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında, geçen bayram olduğu gibi doldur-boşalt yöntemini uygulayacak olan İDO'nun, trafiği büyük ölçüde rahatlatacağı, yolcularının hızlı ve konforlu ulaşımını sağlayacağı ifade edildi.

İDO'nun, tüm hatlarda tatil yoğunluğuna uygun seferler belirlediği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İDO'nun Yenikapı-Bursa-Yenikapı, Yenikapı-Bandırma-Yenikapı ve Yenikapı-Yalova-Yenikapı hatlarında bayram tatili boyunca 188 hızlı feribot ve 34 deniz otobüsü seferi olacak. İDO, Pendik-Yalova-Pendik hattında ise 180 hızlı feribot seferiyle yolcularına hizmet verecek. Ayrıca Bostancı-Yenikapı-Armutlu-Yenikapı-Bostancı, Bostancı-Yenikapı-Marmara-Avşa ve Kartal-Yalova hatlarında bayram boyunca çalışacak 117 deniz otobüsüyle birlikte İDO'nun toplam dış hat hızlı feribot ve deniz otobüsü sayısı 519'a ulaşacak.

Bayram tatili boyunca iç hat deniz otobüsü sefer sayısını 227, İDOBÜS sefer sayısını ise 120 olarak belirleyen İDO, Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında yaşanacak yoğunluğu karşılayabilmek için burada doldur-boşalt yöntemini uygulayacak. Bu yöntemle İDO araba vapurlarında toplam 2 bin 150 sefere ulaşacak. Bu da tüm seferlerin toplamında İDO'yu 3 bin seferin üzerine çıkaracak.''

Haber7


Konu Başlığı: Ynt: İDO Kurban Bayramı biletlerini satışa sundu
Gönderen: Safiye Gül üzerinde 29 Eylül 2012, 15:11:43
Günler çabuk geçiyor.Kurban bayramıda geldi çattı. Kazasız belasız hayırlı bir bayram olur inş