ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 29 Eylül 2009, 20:31:53Konu Başlığı: Hacı adaylarına aşı yapılacak
Gönderen: Zehibe üzerinde 29 Eylül 2009, 20:31:53
(http://www.risalehaber.com/images/news/57892.jpg)

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, hacı adaylarını domuz gribine karşı aşı yaparak gönderme gayreti içinde olduklarını söyledi.

Çom, kutsal topraklarda vazifesini yaparak ülkeye giriş yapacak hacılar için bir de takip prosedürü hazırladıklarını bildirdi.

Buna göre, kutsal topraklardan döndükten sonra grip belirtisi gösteren hacılar, 112'yi arayarak, "Ben hacdan geldim, grip belirtileri gösteriyorum." diyecek. Bu kişilere vakit geçirilmeden müdahale edilecek.
Seracettin Çom, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, hac mevsiminin yaklaştığına dikkat çekerek, "Ancak aşıları olmadan giderlerse ne yapacağız? Ona bilim komisyonu cevap verecek." diye konuştu.

Kutsal topraklara gidecek sağlık ekiplerinin de kuvvetlendirildiğini ifade eden Çom, hacı adaylarına yönelik bilgilendirici broşürler dağıtacaklarını kaydetti.

Çom, "Bu broşürlerde, yol haritası şeklinde hastalandığında ne yapması gerektiği anlatılıyor." dedi.
Cihan