๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 29 Ekim 2013, 15:47:13Konu Başlığı: Brüksel'de Müslüman Fuarı'nı on binler ziyaret etti
Gönderen: Sefil üzerinde 29 Ekim 2013, 15:47:13
Brüksel'de Müslüman Fuarı'nı on binler ziyaret etti

(http://www.risalehaber.com/d/news/139391.jpg)

Brüksel'de islamofobiyle mücadele ve kültürlerarası diyalog hedefiyle ikincisi düzenlenen Müslüman Fuarı'nı on binler ziyaret etti.

Brüksel'de islamofobiyle mücadele ve kültürlerarası diyalog hedefiyle ikincisi düzenlenen Müslüman Fuarı'nı on binler ziyaret ederken organizatörler, yarın sona erecek fuarda geçen yılki 25 bin rakamını ikiye katlamayı hedefliyor.

Brüksel'in tarihi Tour&Taxi Kültür Merkezi'nde kitaplar, kıyafet ve takılar, helal gıda ve doğal kozmetik ürünleri yanında Mısır'da şiddete başvurmadan demokrasiyi savunmaya devam eden R4bia hareketini ve Suriye'de halkını katleden Esed rejimine karşı direnişi tanıtan stantların yer aldığı fuar kapsamında düzenlenen panellerde, İslami finans, islamofobiyle mücadele, İslam'da aile hayatı, sanat ve estetik gibi konular işlendi.

Ziyaretçilerinin dörtte birinin farklı din ve inanç gruplarından geldiği tahmin edilen fuarda Uluslararası Aktif Saygı İnisiyatifi adlı sivil toplum örgütü tarafından farklı dillere çevrilen "Biz Müslümanız" kitabı yoğun talep görüyor.

Uluslararsı Aktif Saygı İnisiyatifi Kurucu Başkanı Tekin Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürlere cevap olarak ve Müslümanlar hakkındaki önyargıları yıkmak için kaleme aldığı kitabın Fransızca, Flamanca ve İspanyolca versiyonlarını bugüne dek Belçika, Hollanda, Fransa, İsviçre Afrika ve Güney Amerika'da yaklaşık 100 bin adet dağıttıklarını söyledi.

Kısa süre içinde İngilizce ve diğer Avrupa dillerine de çevirecekleri kitabı Messi, Ronaldo ve Ribery gibi dünyaca ünlü futbolculardan Belçika Kralı Filip'e ve Avrupa Parlamentosunun tüm üyelerine kadar, önde gelen siyasetçilere, yazarlara, sanatçılara ve sporculara posta yoluyla ulaştırdıklarını ve birçoğundan olumlu tepkiler aldıklarını belirten Deniz, "Biz Müslümanlar olarak kendimizi doğru anlattığımız müddetçe tüm önyargı duvarları yıkılacaktır" dedi.

R4bia standındaki gönüllülerden Mısırlı Muhammed Abdurrahim ise darbe karşıtlarının Kahire'nin Rabia Meydanı'ndaki sivil direnişinden doğan hareketin Mısır'da demokratik yollarla seçilmiş tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevini iade edilmesi için mücadele ettiğini anlattı.

Bu süreçte tercihini Mısır halkının yanın da duran Türkiye'ye teşekkür eden Abdurrahim, demokrasinin bayraktarlığını yapmakla övünen fakat darbeye darbe diyemeyen Avrupa Birliğine" bu hatadan dönün" çağrısında bulundu.

11 milyonluk Belçika'da yaklaşık 700 bin Müslüman'ın yaşadığı hesaplanıyor. Belçika'nın Flaman ve Valon bölgelerinde nüfusun yüzde 4'ü Müslümanlar'dan oluşurken başkent Brüksel'de bu oran yüzde 25'e yükseliyor.

AA


Konu Başlığı: Ynt: Brüksel'de Müslüman Fuarı'nı on binler ziyaret etti
Gönderen: Nurcan 8/F üzerinde 29 Ekim 2013, 19:25:00
Rabbim kutlu direnişlerini mübarek eylesin. Kitap çalışması takdire şayan bir hareket. En azından birileri Müslümanlar için çaba harcıyor bunları duymak çok güzel bir hareket. Rabbim daim etsin ve o kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah muhammed mursi de tekrar görevine döner.


Konu Başlığı: Ynt: Brüksel'de Müslüman Fuarı'nı on binler ziyaret etti
Gönderen: Sefil üzerinde 08 Kasım 2013, 12:59:40
ALLAH bu organizasyonu yapan kardeşlerimizden razı olsun allah daim eylesin inşaallah davalarında muvafık olurlar.Selametle...