ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => ilimdunyasi.com Haberleri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 13 Temmuz 2010, 01:49:35Konu Başlığı: 70 saat içinde Gazzedeyiz
Gönderen: Zehibe üzerinde 13 Temmuz 2010, 01:49:35
(http://www.risalehaber.com/images/news/70555.jpg)


Libya Gazze'ye gitmek üzere yola çıkan yardım gemisinin rotasını Mısır'a çevirdiklerini yalanladı


İsrail, Mavi Marmara gemisine düzenlediği oprerasyon yüzünden henüz hukuki bir yargılanmaya tabi tutulmamışken Libya ile ikinci bir kriz yaklaşıyor. Libya Gazze'ye yardım götürmek amacıyla yola çıkardığı geminin İsrail tehdidinden ötürü rotasını değiştirmediği bir kaç gün içerisinde Gazze'de olacağını duyurdu. Buna göre Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarındaki Lavrion Limanı'ndan yola çıkan ve yükü ilaç, pirinç, ayçiçek yağı ve şeker olan Moldova bandıralı Amalthea adlı gemi Mısır'ın El Ariş Limanı'na değil, doğrudan Gazze'ye gidecek. Gemiyi kiralayan Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfül İslam Kaddafi Vakfından MaşAllah Zvey isimli bir yetkili, gemiden uydu telefonuyla, "Gazze'ye gidiyoruz, rotamızı değiştirmeyeceğiz" dedi.

İSRAİL YİNE TEHDİT ETTİ

Zvey, geminin (dün) Girit Adası yakınlarında olduğunu ve bir kaç gün içinde Gazze'ye ulaşabileceğini belirtirken, İsrail'le "karışıklık veya provokasyon istemedikleri" söyledi. Sadece Gazze'ye yardımı nasıl ulaştıracaklarını düşündüklerini söyleyen Zvey, uluslararası toplumun kendilerini izlediğini ve amaçlarına ulaşmakta yardımcı olacaklarını umduklarını kaydetti. Libya lideri Kaddafi'nin yardım vakfı başkanı Yusuf Savani ise dün öğlen saatlerinde yaptığı açıklamada 'gemi 70 saat içinde Gazze'de olacak' dedi. Açıklama üzerine İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman Ordu Radyosuna, geminin Gazze'ye ulaşmasına izin verilmeyeceğini söyleyerek, "Egemenliğimize zarar verilmesine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Yeni Şafak


Konu Başlığı: Ynt: 70 saat içinde Gazzedeyiz
Gönderen: Çiçekler üzerinde 13 Temmuz 2010, 23:09:30
israil bütün dünyaya meydan okuyor inşaallah emellerine ulaşamaz