ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

15 Temmuz Gazi ve Şehid Haberleri => 15 Temmuz Gazi ve Şehid Haberleri => Konuyu başlatan: ღ۩Bilgin۩ღ üzerinde 15 Temmuz 2017, 16:00:19Konu Başlığı: 15 Temmuz Milletin Zaferi- Gazi Enes Alacayaka ve Kahraman Arkadaşları
Gönderen: ღ۩Bilgin۩ღ üzerinde 15 Temmuz 2017, 16:00:19
15 Temmuz Milletin Zaferi- 15 Temmuz Gazisi Enes Alacayaka ve Kahraman Gaziler bu belgeselde...

(http://www.ilimdunyasi.com/dosyalar/konu-resimler/enes-alacayaka-15-temmuz-milletin-zaferi.png) (https://www.youtube.com/watch?v=k8fSDHDRq-w)

(Resime Tıklalayarak 15 Temmuz Milletin Zaferi - Kısa Tanıtım filmini İzleyebilirsiniz ! Yorumlarınızla süsler duaya iştirak ederseniz seviniriz )

15 Temmuz Milletin Zaferi Belgeseli 16 Temmuz Pazar Akşamı Saat 23.10 da sizlerle...


"15 Temmuz Milletin Zaferi Belgeseli"ni çekti

Alacayaka, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayakta durmakta zorluk çekiyorum. Daha önce din kültürü öğretmenliği yaptım. Öğrencilerimi özlüyorum ama ayakta çok kalamadığım, bundan da öğrencilerimin olumsuz etkilenmesini istemediğim için büyüklerimin verdikleri imkanlar doğrultusunda görev değişikliği yapma kararı aldım.

Yaklaşık 3-4 ay kadar elimde bastonla çocuklara ders vermeye gittim. Beni çok özlemişlerdi, çok duygulu anlar yaşadık. Daha sonra TRT Diyanet Radyo ve Televizyon Daire Başkanlığına program yapımcı ve sunucu olarak atandım. Yeni görevimde de hayalim olan 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak adına bir çalışma yapmaya karar verdim. Diyanet İşleri Başkanlığımız, Radyo Televizyon Daire Başkanımız, Genel Koordinatörümüz bana bu konuda çok destek oldular ve belgeselin yapımına katkı sağladılar. Ben, 15 Temmuz gazilerimizin nerede ve nasıl yaralandıklarını, hangi acılar, duygular içinde olduklarını bildiğim için 15 Temmuz Milletin Zaferi Belgeseli'nde de ona yönelik çalıştık."

Alacayaka, öğrencilerine veda etmeden önce, "15 Temmuz'u unutturmayın. Unutursanız hatırlatırlar. Hatırlattırmayın." öğüdünde bulunduğunu aktardı.

Enes Alacayaka, darbe girişiminin üzerinden geçen bir yılın ardından duygularını, "Bizim vatan sevgimiz acılarımızdan önce gelir. Anamızdan, yarimizden, sevdiklerimizden... Evet top oynayamıyorum, belki yüzemiyorum, belki hayatın birçok zorluğu bende var. Engelli bir vatandaşım artık ama vatan sağ olsun." sözleriyle dile getirdi.

Konu Başlığı: Ynt: 15 Temmuz Milletin Zaferi- Gazi Enes Alacayaka ve Kahraman Arkadaşları
Gönderen: Rüveyha üzerinde 20 Temmuz 2017, 00:39:16
Esselamu aleykümselam.. Mevlam şehitlerimize rahmet eylesin ailelerine sabırlar ihsan eylesin.. Gazi kardeşlerimize sıhhat nasip eylesin inşAllah. Rabbim razı olsun inşAllah